Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, hogy ne legyek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit csináljak, hogy ne legyek ennyire féltékeny?

Figyelt kérdés

1 hónapja van egy pasim, akire nagyon féltékeny vagyok.

Úgy jöttünk össze, hogy ő nyomult én pedig többször is nemet mondtam neki. Míg egyszer végül csak elmentünk randizni, ahol össze is jöttünk. Szóval részemről nem azaz igazi első látásra nagy szerelem. Hanem inkább úgy mondanám, hogy kezd kialakulni.

Viszont a problémám, hogy ígyis nagyon féltékeny vagyok rá.

Ha feltűnik az utcán egy helyes csaj, azonnal azt nézem, hogy ő nézi-e.

Ha megnézi az újságot és van rajta egy félmeztelen nő aztnézem, hogy azt nézi-e vagy meddig nézi.

Munkája során sokat kell telefonálni, akik között vannak persze nők is. Az eszemmel tudom, hogy az életben nem fog azokkal találkozni, mégis amikor dolgozik állandóan hülye elméleteket gyártok. Például, hogy olyan szexi a lány hangja, hogy amiatt elkezdenek esetleg beszélgetni és telefonszámot cserélnek és találkozni fognak és tuti meg fog vele csalni.

Ha megszólal a telefonja, azonnal arra gondolok, hogy valami csaj hívta vagy üzent neki.

Ha nem ír vissza 5 percen belül arra gondolok, hogy csajjal és azért.

A Facebook ismerőseit rendszeresen nézem és ha látom, hogy van egy új csaj, arra szintén féltékeny leszek.

Van egy lány munkatársa, akiről már beszélt nekem, de csak arról, hogy mit bénázott el. Ezt a csajt meg is kerestem Facebookon és láttam, hogy kb. 10 kilóval ducibb nálam és ráadásul már férjnél is van, de még ezek ellenére is nagyon féltékeny vagyok rá.


A régebbi kapcsolataimban is nagyon féltékeny voltam, de azokban mindig nagyon szerelmes voltam az elejétől kezdve és arra fogtam, hogy hát ez így természetes. Viszont itt nem tudom mégcsak erre se tudom fogni.

Neki ezeket a dolgokat nem hangoztatom, mert előző kapcsolataimban megtanultam, hogy abból csak veszekedés lesz és úgy se derül ki semmi. Belülről emésztenek ezek a gondolatok, sokszor annyira belelovallom ezekbe magam, hogy sírva fakadok.

Nem akarok ilyen lenni, nagyon rossz ez így. Mit csináljak?



2018. febr. 10. 09:53
 1/3 anonim ***** válasza:
Gondolj arra, hogy minél féltékenyebb vagy, annál jobban veszélyezteted a kapcsolatod jövőjét, hiszen hosszútávon nem lehet elviselni egy féltékeny partnert. Azt is nyugodtan elhiheted, hogy, aki meg akar csalni, úgyis megteszi, akár féltékeny vagy, akár nem. De az előbbi esetben ez valószínűbb, hiszen felébreszted benne a menekülési ösztönt, amivel más karjai közé sodrod.
2018. febr. 10. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem ha egy férfi többszöri elutasítás után sem adta fel a próbálkozást, az komolyan gondolja veled...


Ha érzed rajta, hogy szeret téged, odafigyel rád, és nem vitáztok folyton, akkor nem hiszem, hogy aggódnod kellene.

2018. febr. 10. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Pszichológus...? Nem beszólás, komolyan gondolom, hogy segíthetne. Azt már látod, hogy ez nincs rendben, azt is, hogy neked kell változtatnod, sőt akarsz is változtatni (ez nagyon fontos), csak azt nem tudod, hogyan. (Ráadásul mint írod, ez állandó, visszatérő probléma, nem valószínű, hogy magától elmúlik...)

Pont az ilyen helyzetekre “találták ki” a pszichológusokat, én ezzel próbálkoznék a helyedben.

2018. febr. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!