Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Más sem tartja érdemi dolognak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Más sem tartja érdemi dolognak a házasságot?

Figyelt kérdés

Üdv!


A lányok többsége feleség akar lenni, én viszont férfiként nem értem az egészet hogy ennek mi értelme van. Az egész ugyanis már csak szimbolikus és nem mellesleg drága, nagyon.


Régebben még azt mondom hogy igen volt értelme. Egy életre összeházasodnak, meg ugye fehér ruha mint szűziesség jelkép, és a rokonság adott egy kezdőtőkét a családnak.


Manapság pedig a házasságok 1/3-ada tönkremegy 10 éven belül, a fehér ruha sem jelez semmit csak szép, és egy 100 fős lagzit 10-15 ezer/ fő alatt meg se lehet úszni és még ott van a ruhabérlés, fodrász anyakönyvvezető, templom fényképész stb.

Ezek után pedig válni is rettentő hosszú és körülményes folyamat.


Csak én látom így a dolgokat?



2018. febr. 17. 09:11
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
76%

A férjem is így látta anno a dolgokat, soha egy nőt sem volt szándékában elvenni. Aztán megismert engem és azonnal lagzit akart, hercegnő ruhába látni engem, boldog családot. Meg is volt, mai napig emlegeti, hogy élete legjobb döntése volt.

Én azt hiszem mikor megtalálod az igazit, ez már neked sem lesz kérdés többé.

2018. febr. 17. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
84%

Gyanakvó típus vagy ugye?


Talán túlzottan....


Anno fehér ruhában szűzen mentem férjhez,sem megcsalás sem válás 25-éve...

Lányom húsz éves és még ártatlan...-bár nem várja el senki tőle,hogy így menjen férjhez!

Sem vallásosak nem vagyunk sem rondák.


A házasságot át kell gondolni,komoly dolog.

Sok házasságellenes csupán saját magában nem bízik és bemagyaräzza,hogy ezt az elvet mások botlása miatt hozta...

2018. febr. 17. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
92%

1. A házassághoz nem kell lagzi, és akkor nem kerül semmibe.


2. Ha úgy indul valaki, hogy X év múlva el fognak válni, akkor tényleg nincs értelme, csak akkor, ha véglegesre tervez. (Ha 1/3-ad tönkremegy, akkor 2/3 együtt marad!)


3. A házasságnak föleg jogi szerepe van, sokkal többet jelent, mint ha csak együttélnek, ennek föleg akkor van jeletösége, ha van gyerek, illetve hivatalos ügyeknél számít.


4. A válás még mindig sokkal egyszerübb, mint a csak szétköltözés, ugyanis a válásra egyértelmü jogszabályok vannak, együttésés után sokkal több a bonyodalom, mert nem tiszta jogilag.


5. És mielött a következö hülyeséggel jössz: a válás során a nö nem viszi mindennek a felét, csak annak, amit a házasság alatt közösen szereztek, a férfi korább vagyonát ez semmi esetre sem érinti.

2018. febr. 17. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
89%

Attól még, mert csak szimbolikus, miért ne lehetne érdemes belevágni? A mindennapokban is rengeteg szimbolikus, minden gyakorlati haszontól mentes dolgot teszünk (pl megkérdezed a kollégád, hogy milyen volt a hétvégéje, közben pedig totál nem érdekel, vagy a pároddal elmentek étterembe- gyakorlati haszna ennek sincs, otthon is ehetnétek, sok esetben drága is, aztán mégis csinálod), de ez nem csökkent egyiknek az értékéből sem. Csak azért, mert változott némileg a házasság fogalma, tartalma, miért lenne értelmetlen?


Mellesleg, maga a házasságkötés nem drága egyáltalán, munkaidőben anyakönyvi hivatalban két tanúval konkrétan ingyenes. Az, hogy milyen hacacárét körítesz mellé már csakis rajtatok múlik.


Ennek ellenére persze ha te nem szeretnél esküvőt, ne legyen. Úgy semmi értelme, ha csak kierőszakolják belőled, ami valószínűleg a 10 éven belül feloszlott házasságok közül sajnos igen sokban előfordul. Azért szerintem ott, ahol mindkét fél alaposan meggondolta, akarta, ott nem lesz hamar válás.


Fun facts for today: a fehér ruha sosem volt a szűziesség jelképe. Viktória királynő viselt először fehér ruhát az esküvőjén a 19. században, az után terjedt el a "pórnép" körében is. Ő is mondhatni "felvágásból" választotta ezt a típusú ruhát, hiszen akkoriban nem létezett fehérítő, a fehér színű anyagok nagyon hamar bekoszolódtak, megsárgultak, gyakorlatilag egy fehér ruhát csakis egyszer tudtál felvenni, és ez a luxus csak a nagyon gazdagoknak adatott meg (pl egy királynőnek az esküvőjén, jelképezve az alkalom egyediségét).

2018. febr. 17. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
89%
Te a válást látod egy házasságban, úgy valóban nincs sok értelme. Van a maradék 1/3 akik nem válnak el mert valamiért működik. Kompromisszum, közös célok, "egyfelé toljuk a szekeret", egymás megértése; ezekel érdemes lehet belevágni egy házasságba.
2018. febr. 17. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
27%
Manapság a nők között is csökken a házasság népszerűsége. A nők akkor ragaszkodnak hozzá, amikor anyagi javakra tehetik ily módon rá a kezüket, férfiak meg romantikus idealizmusból, amíg rá nem zizzennek mi az ábra. De akkor már késő. A nők ugyanis ritkán romantikus idealisták. Ő realisták, kőkeményen, a romantika álcája mögé rejtőzve...
2018. febr. 17. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
48%
12 eve vagyok egyutt a parommal.En abszolút nem akarok házasságot,pedig nő vagyok:) Szerintem nem a papír kéne osszetartson egy kapcsolatot.Sok olyat lattam ahol csak az tart össze.
2018. febr. 17. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
34%
Lehet én vagyok túl romantikus lelkű, de az, hogy viselhetem a férjem nevét és hogy ott van jelképesen a gyűrű a kezünkön vagyis az én és te abból mi lesz, még mindig olyan dolog amit fontosnak tartok. Nem a ruha, nem a rendezvény, nem a giccs kell, ezeket ki is hagynám ha tehetném. Hanem az, hogy felvállal a másik, hogy egy életre tervezzük, felelősséget vállalunk egymásért. Az esküvő a kapcsolatok Cadillac-je, a végállomás, ezért kell meggondoltan dönteni.
2018. febr. 17. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
74%

Semmi jelentőségét nem láttam a házasságnak, gyűrűnek, név felvételnek, stb.

Mind ettől függetlenül, 35 éve boldog házasságban élek. Viszont ez, nem a felsoroltaknak köszönhető.

2018. febr. 17. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
42%
A #8-as válaszolóval értek egyet. Nem a pénz/ruha/dínomdánom a fontos, hanem hogy felvállaljuk egymást az egész világ előtt. Én büszkén hordanám a férjem nevét és gyűrűjét.
2018. febr. 17. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!