Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Más sem tartja érdemi dolognak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Más sem tartja érdemi dolognak a házasságot?

Figyelt kérdés

Üdv!


A lányok többsége feleség akar lenni, én viszont férfiként nem értem az egészet hogy ennek mi értelme van. Az egész ugyanis már csak szimbolikus és nem mellesleg drága, nagyon.


Régebben még azt mondom hogy igen volt értelme. Egy életre összeházasodnak, meg ugye fehér ruha mint szűziesség jelkép, és a rokonság adott egy kezdőtőkét a családnak.


Manapság pedig a házasságok 1/3-ada tönkremegy 10 éven belül, a fehér ruha sem jelez semmit csak szép, és egy 100 fős lagzit 10-15 ezer/ fő alatt meg se lehet úszni és még ott van a ruhabérlés, fodrász anyakönyvvezető, templom fényképész stb.

Ezek után pedig válni is rettentő hosszú és körülményes folyamat.


Csak én látom így a dolgokat?



2018. febr. 17. 09:11
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
3%

Én egyetértek a kérdezővel, hogy ma már racionális értelme nem nagyon van a házasságnak. Legalábbis a férfi szemszögéből. Viszont mivel a nők a legtöbbször "felfelé" házasodnak, nem meglepő, hogy pont a nők erőltetik az esetek nagy részében a házasságot.


Viszont ez csak a racionális oldal. Érzelmileg lehet jelentősége a dolgoknak. Mondjuk a kétharmadnyi, válással végződő házasságok is érzelmileg jelentőségteljesnek indultak...

2018. febr. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
83%

Külföldön élünk, emiatt nagyon is hasznos a házasság, mert az ügyintézés néha rémálom, míg házasként ezerszer egyszerűbb minden.


Plusz ha valamelyikünk balesetet szenved és kórházba kerül, akkor nem mehetünk be, mert sem rokonok sem házasok nem vagyunk.


Szóval, igen, hasznos.

2018. febr. 17. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 Költőnő? ***** válasza:
Nem kell boldog-boldogtalannal fél év múlva házasodni, és nem lesz válás.
2018. febr. 18. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!