Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Más sem tartja érdemi dolognak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Más sem tartja érdemi dolognak a házasságot?

Figyelt kérdés

Üdv!


A lányok többsége feleség akar lenni, én viszont férfiként nem értem az egészet hogy ennek mi értelme van. Az egész ugyanis már csak szimbolikus és nem mellesleg drága, nagyon.


Régebben még azt mondom hogy igen volt értelme. Egy életre összeházasodnak, meg ugye fehér ruha mint szűziesség jelkép, és a rokonság adott egy kezdőtőkét a családnak.


Manapság pedig a házasságok 1/3-ada tönkremegy 10 éven belül, a fehér ruha sem jelez semmit csak szép, és egy 100 fős lagzit 10-15 ezer/ fő alatt meg se lehet úszni és még ott van a ruhabérlés, fodrász anyakönyvvezető, templom fényképész stb.

Ezek után pedig válni is rettentő hosszú és körülményes folyamat.


Csak én látom így a dolgokat?



2018. febr. 17. 09:11
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

Csak pár válaszra válaszolok:)

Lehet hogy még szűz a lányod, de az is lehet hogy nem mondja el hogy nem az, bár nem tudom hogy nőgyógyász megerősítette-e így nem tudok biztosan, ade akinek volt barátja 2-3 hónapnál tovább általában nem szokott az lenni 20 évesen.


Aki esküvőről álmodik kevésszer akar 4 fős házasságot.


A házásságok 1/3-ada az első 5-10 évben megy tönkre a következő 1/3-ad a 10-20 év között statisztikailag.


Válás egyszerűbb? Szüleim váltak anno, 2 évig jártak bíróságra és még akkor sem volt semmi kimondva...


"következö hülyeséggel jössz: a válás során a nö nem viszi mindennek a felét, csak annak, amit a házasság alatt közösen szereztek"

Mondjak valami jó kis példát? Ha nekem kis ádámnak van egy házam és julcsival házasodunk. Eladom a házam mert julcsival bp-re költözünk majd veszek budapesten egy lakást. Na akkor ez már közösen szerzett vagyon nem? Hiába az én pénzemből van, julcsinak ugyan akkora a joga rá. Talán! a számlás bizonyítás tudja mutatni a dolgot, de még ez sem biztos.


Gyűrűt pedig bárki hordhat nem kell házasság.


Sajnos (vagy nem) reál beállítottságú ember vagyok. A statisztikai adatok mindig jobb támpontot adnak számomra mint az emberekbe vetett hit, és az nem sok jót jósol ilyen téren.


Köszönöm mindenkinek a válaszát!

2018. febr. 17. 09:58
 12/23 anonim ***** válasza:
71%
A fehér ruha sosem jelképezte a szüzességet, a gazdagságot és az ezzel történő felvágást jelképezte, mert szegény ember nem engedhette meg magának, hogy egy egyszerhasználatos drága ruhát vegyen.
2018. febr. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
84%

Sok nő nem vállal gyereket házasságon kívül. Egyszerűen azért, mert aki nem képes ennyire elkötelezni magát, azt nézi, hogy egyszerűbb legyen külön menni, azzal nem érdemes.

Elválni lehet. Gyerekvállalást visszacsinálni nem.

A házasság egy szándéknyilatkozat, hogy együtt akarnak maradni, nem lépnek le az első problémánál.

2018. febr. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

Igen van egy gazdagsági jelentése is valóban:)


Viszont lehet együtt maradni házasság nélkül gyerekkel, és el lehet válni gyerekkel is.

Tehát ez elég kétoldalú dolog. A szándéknyilatkozatnál pedig ha az átlag házasság 1/3-ada válás 5-10 éven belül akkor nem sok jót jelent ez a szándék szerintem.

2018. febr. 17. 10:07
 15/23 anonim ***** válasza:
72%
Kérdező én tökéletesen megértelek, mert én is realista ember vagyok. A statisztikák szerint az emberek 100 százaléka meghal az első 130 évben, ezért én nem csinálok semmit. Ma sem.
2018. febr. 17. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
89%

14#

Nem mindegy, hogy első pillanattól az a szándék, hogy együtt akarnak maradni, vagy az, hogy minél könnyebb legyen kilépni. Tényleg nem érzed a különbséget?


A hűség döntés. A házasság és a válás is. A működő párkapcsolatért tenni kell, papírral és nélküle is. Az egyik ilyen tett lehet a házasodás, kimutatod vele az akaratod.

Te teszed jóvá vagy rosszá a házasságodat. Nem csak úgy történik minden magától, te meg passzívan elszenveded. Úgy kell együtt élni, hogy ne legyen válás! Ennyire egyszerű! Minden kapcsolatban van lejtmenet, akkor nem kiugrani kell, hanem aktívan javítani. A hosszú hónapokig (évekig) tartó hullámvölgy a ti hibázik. Ti csináljátok magatokkal, nem csak úgy megesik magától.

2018. febr. 17. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
45%

Szerintem se olyan eget verő dolog. Persze nagyon szép a jelentése, az esküje, ha valaki tényleg komolyan gondolja, csak hát sokan nem szerintem (másképp nem menne tönkre a házasság, ha tényleg komolyan gondolta volna mindkét fél a "jóban, rosszban" részt).


A másik irritáló, hogy sokak ilyen társadalmi nyomás vagy villogásból akarják. Itt valaki annak örül, hogy ezzel felvállalja a férfi pl. Hát könyörgöm egy barátnőt gyűrű és név csere nélkül is fel lehet vállalni ez megint ilyen külvilág felé mutatkozó dolog. Gyűrű villogtatás...


Az meg hogy ez lenne a kapcsolatok csúcspontja. Hát... válni ugyanúgy lehet és vannak egymás mellet kitartó élettársak is dögivel. Nem függ össze annyira a házasság és a kapcsolat minősége.


Én olyan neutrális vagyok ezzel kapcsolatban. Nem tartom rossz dolognak a házasságot, csak irritáló, hogy sok retardált nő már elvárja. Álom esküvő van már a fejébe mielőtt megismernéd. Nem is te vagy a lényeg, csak a pompa. Itt is hányas sírnak hogy x év után nem veszi őket el a férfi, de amúgy minden jó. Gyakorlatilag ilyen giccsparádé miatt generálnak problémát és dobják el a kapcsolatot és ez ha szép vagy nem szép dolog, de szerintem irtó szánalmas.


A statisztikai adat viszont szerintem nem mérv adó. Az emberek nagyja hülye vagy legalábbis nem ér el olyan szintet, hogy barátkoznék velük, akkor ne is barátkozzak soha? Azért van akivel lehet még ha kisebbségbe is vannak. Ugyan ez a házasságnál. Most azért, mert sok retardált villogásból, társadalmi nyomásból, giccs parádéból megy bele, attól még összeházasodhatok úgy a barátnőmmel, hogy nekünk tényleg jelent is valamit.


De mondjuk a házasság így se úgy se lesz érdem.

2018. febr. 17. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
83%

"Ha nekem kis ádámnak van egy házam és julcsival házasodunk. Eladom a házam mert julcsival bp-re költözünk majd veszek budapesten egy lakást. Na akkor ez már közösen szerzett vagyon nem? Hiába az én pénzemből van, julcsinak ugyan akkora a joga rá. "


EZ AZ, amiben szintén tévedsz!


Ha te eladod a házad, és azon veszel másik ingatlant, akkor az továbbra is te külön vagyonod marad, nem pedig közösen szerzett vagyon. Szóval nagyon nem vagy tisztában ezzel a kérdéssel (sem), csak a többi hozzád hasonló hözöngötöl szerzed a (téves) információt!

2018. febr. 17. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

"A lányok többsége feleség akar lenni" Hát azért nem. :D

Nem érdekel a ruha, sem a többi dolog.

De érdekes, egyszer az a baj, ha egy nő szereti a hagyományos házasságot,máskor meg-ahogy egy-két válaszadó már gyűlölködni kezd-az, hogy nem akar esküvőt. Én tényleg azt látom, hogy itt jó pár férfi egyszerűen mindig megtalálja a módot, csak hogy gyűlölködhessen és szidhassa, minősítse a nőket a saját beteges elképzelései alapján amit a négy fal között kiötlött.


"Csak én látom így a dolgokat?" Nem, de nem kéne általánosítani a nőket. Én és a barátnőim többsége sincsen oda az esküvért.

2018. febr. 17. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Ja a gyűlölködést nem rád értettem Kérdező, te teljesen normálisan leírod a dolgokat és egyetértek a felsoroltakkal.
2018. febr. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!