Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Feminista nők! Miért nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Feminista nők! Miért nem költöztök el egy liberális országba?

Figyelt kérdés
A magyar pasik nem tudnak mit kezdeni a feminista nőkkel mert konzervatív ország ez. A feminista nők pedig zaklatásnak veszik ha egy férfi bókol nekik. Szerintem a feminizmisnak nincs helye ebben az országban.
2018. febr. 20. 10:49
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
88%
A feminista nők nem veszik zaklatásnak a bókolást, ha az tényleg bókolás nem pedig seggtapi a villamoson. A (z eredeti, normális) feminizmusnak minden országban helye van. A férfiak meg nőjenek fel hozzá, hogy nem ők a világ közepe.
2018. febr. 20. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
26%
Első válaszadó: az eredet - first wave - feminizmus a legtöbb országban elérte a célját: általános, egyenlő választójog a nőknek. A második a szexuális szabadságjogokat tűzte ki célul, ez is pipa. A harmadik, third wave feminism meg egy nagy adag szélsőbaloldali összeesküvés-elmélet, aminek nincs helye sem itt, sem máshol.
2018. febr. 20. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
19%
Ahogy egy barátom szokra mondani, a feminizmus ott ér véget amikor fel kell cipelni a hűtőszekrényt a tizedikre.
2018. febr. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 AchromaticSmarties ***** válasza:
75%
# 3: És ez a barátod susimacit hord, ugye?
2018. febr. 20. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
70%
A férfi és a nő biológiailag nem egyenlő és nem is lesz. A férfiak nem szülnek, a nők nem cipelnek szekrényt. Ezért van az is, hogy az udvarlás még mindig inkább férfias feladat, a csábítás pedig női. A feminizmus nem erről szól. Hanem a jogi egyenlőségről, az egyenlő megítélésről (pl a férfi is sírhat, a nő sem gyámoltalan stb). Sajnos a köztudatban, közbeszédben még mindig megy a nők lenézése (te ezt és azt nem tudhatod, hiába ebből van diplomád én jobban tudom mert férfi vagyok, nem vagy nő ha nem borotválod a lábad stb) és bizonyos esetekben a férfiak lenézése (nem vagy férfi ha nincs izmos tested, most az hogy a kapcsolatban te főzöl mert jobban szeretsz stb). A mai feminizmus erről szól.
2018. febr. 20. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
25%
Egyébként általában a liberális emberek a legnagyobb kirekesztők, és a legjobban ők nem képesek elviselni a különbözőségeket. Ha elmegyek Németországba, akkor a német kultúrát szeretném látni. Ha elmegyek Franciaországba, akkor a francia kultúrát szeretném látni. Ha elmegyek Angliába, akkor az angol kultúrát szeretném látni. Szeretem ezt a fajta sokszínűséget. Ők viszont az összes népből és különböző kultúrából egy masszát kívánnak gyúrni, mert azt szeretnék, ha mindenki ugyanúgy gondolkodna, ahogy ők. Elég betegek véleményem szerintem. Mármint a liberális ideológia nem különbözik semmiben a kommunizmustól vagy a názicmustól. Ugyaolyan ideológiai és politikai irányzat ez is, csak hamis módon ráhúzzák ezt az emberi jogi, morális köntöst. Bár igaz, a nácizmusra és a kommunizmusra is ráhúzták, szóval ebben sem különbözik egyik sem a másiktól. Ugyanúgy gyűlöletkampányt indítanak azok ellen, akik máshogy látják a dolgokat, különböznek tőlük. Meg lehet nézni a nyugat-európai politikusokat, akik folyton támadják hazánkat, amiért másfajta véleményen vagyunk. Ezt nevezik ők demokráciának és véleményszabadságnak. Nagyon betegek. De előbb-utóbb ez az ideológia is a süllyesztőbe kerül, ahogy a nácizmus és a kommunizmus, és átveszi a helyét a józan ész. Remélhetőleg.
2018. febr. 20. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
93%

Második vagyok. Itt tök sokan keverik a liberalizmust a különböző baloldali ideológiákkal.


Liberalizmus: az állam ne szóljon bele az életembe, csak biztosítsa a szabadságjogaimat mint szólás-, vélemény-, lelkiismereti- és vallás-, valamint gyülekezeti- és gazdasági szabadság.

Baloldali ideológiák: az állam szóljon bele a személyek közötti viszonyokba a vélt vagy valós "igazságtalanságok" megszüntetés érdekében a legteljesebb módon.

2018. febr. 20. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
21%
Örülök, hogy lepontoztatok. Legalább megmutattátok, mennyire fogadjátok el azokat, akik más véleményen vannak. :)
2018. febr. 20. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
87%

"A férfiak nem szülnek, a nők nem cipelnek szekrényt."


Nő vagyok, és cipeltem szekrényt. Igaz, a húgommal. De az IKEA-s fiúk is ketten cipeltek ágyat.

2018. febr. 20. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
De Kérdező, ha fizeted nekem, ebben a negyedévben lelépek.
2018. febr. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!