Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a párkapcsolati...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondoltok a párkapcsolati coachingról? Lehet pozitív hatással egy kapcsolatra?

Figyelt kérdés

Nagyon nagy mélypontra jutottunk a párommal,szakításig fajul lassan a dolog. Nagyon sok sebet hordozunk mindketten,ami miatt tele vagyunk gátlással (ő nagyon csúnyán vált el,engem gyerekkoromban magamra hagytak,és egy nagyon komoly betegségen is túl vagyok),ebből ered egyfajta bizalmatlanság,ami alapjaiban rengeti meg a kapcsolatunkat.

Ő nem tudja kimutatni a szeretetét,én nagyon bújós vagyok és szeretetre vágyom.... Rengeteg konfliktusunk van ebből a helyzetből is,és más ilyen jellegű dolgokból.


Azok válaszait várnám,akiknek van tapasztalata párkapcsolati tanácsadással kapcsolatban.

Egy esélyt adnék ennek a dolognak.


Nem szeretném feladni,mert ő a legfontosabb nekem,de úgy érzem teljesen elveszítjük egymást.


Köszönöm előre is!


27N

39F


2018. febr. 23. 18:02
 1/2 Noblesse Oblige ***** válasza:

Szia!

Nekem a párkapcsolati tanácsadással nincs tapasztalatom. Ellenben a párommal megoldottuk nélküle. Ebben viszont le tudom írni az élményeim.


A kapcsolatunkban én vagyok a problémásabb egyed. A bizalmatlan. Érdekes családból jövök, és mire odakerültem, hogy találkoztam a párommal, addigra kiölték belőlem a bizalmat bárki iránt. Az első évünk nagyon balhés volt, mert képtelen voltam benne bízni. Ő viszont nagyon türelmes és próbált rávezetni, hogy egy oldalon állunk, legyek vele őszinte nyugodtan. Mondanom sem kell, hogy sokszor inkább kértem volna egy körfűrészt, és adtam volna örömmel oda a jobb karom, minthogy kiszolgáltassam magam a másik félnek. Ez volt az alapfelállás.


De a párom türelemmel és sok-sok tanítással, magyarázással, bizonyítással elérte, hogy értékeljem át a dolgaim, szabaduljak meg a félelmeimtől, és végre bízzak kettőnkben. Először azzal kezdte, hogy megtanított beszélni a gondolatimról. Az lehetett hülyeség, lehetett a pillanatnyi érzelmeim szülte gondolat, de megtanultam nem magamban tartani. Ő pedig nem nevetett ki, nem sértődött meg, meghallgatott, majd átbeszéltük. Sok elfojtott érzésem gondolatom volt, ami teljen logikusnak, helyesnek tűnt, és miután kimondtam, már rájöttem, hogy ez hülyeség. És ő is elmondta az ő gondolatait, véleményét, szemszögét. Így tanultuk meg a másik működését, logikáját. És akkor kezdett el kiépülni a bizalom is.

Megtanultuk elfogadni és kezelni a másik hülyeségét. Tudjuk, hogy a másik mikor mond butaságot dühében és mikor gondolja komolyan. Megtanultuk elfogadni azt, hogy idill csak illúzió. Mindig lesznek gondok vagy vélemény különbség, viszont el tudjuk ezt fogadni és közös nevezőre tudunk jutni.


Szóval az első lépés amiben tulajdonképp a terapeuta segít, az az, hogy kezdjetek el beszélni a gondokról, a gondolataitokról. Tanuljátok meg meghallgatni a másikat, és együtt tenni magatokért valamit.

Ezt szakember nélkül is elkezdhetitek. Ha nehezen nyíltok meg, mint én, akkor kezdjétek semleges témákkal. Vitassátok meg a nap történéseit. Ki mit gondol XY helyzetről. De vannak pl neten is olyan cikkek amik megosztóak, azokról is beszélgethettek, hogy látod te és hogy látja a párod. Aztán érinthettek saját problémát kezdetben csak kisebb gondokkal, hogy pl. nem mosogat el maga után, te meg szeretnéd ez (ez csak egy példa), és mehettek a nagyobbak felé, ha jól meg tudjátok oldani. És soha nem felejtsétek el megerősíteni egymást, hogy összetartoztok, hogy szeretitek egymást, és nem a másik elnyomásról szól, hanem a kettőtök jövőjéről.

Ha a próbálkozás abszolút kudarc, akkor viszont mindenképp kell egy harmadik fél, aki vezet titeket.

Mi a végére annyira megbíztunk a másikban, és annyira őszinte mertem vele lenni, hogy azt is el tudtam mondani, amikor kezdtem beleszeretni másba. Nem volt tányércsapkodás, nem volt dráma, azt kérdezte, hogy én mit akarok. Vele maradni, vagy elfogadni az új vágyaimat? Én őt választottam, és ő végig mellettem állt, és segített megerősíteni a kapcsolatunk és elfejteni a másikat.


Ha mindketten akarjátok, még működhet a dolog! Szurkolok nektek!

2018. febr. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszodat! Megkérdezhetem,hogy hány évesek vagytok?
2018. febr. 23. 19:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!