Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak szerintem taszító a túl...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csak szerintem taszító a túl tökéletesség?

Figyelt kérdés

Nekem olyan hogy rejtegetni akarja a valódi arcát, fél attól hogy mások mit gondolnak róla, vagy épp csak a tömegekbe való beilleszkedés a lényeg, és a tömegeknek kell megfelelni.

Tegyük fel a tökéletes fitness lady-k bármely social media felületen akkora seggel mint 2 focilabda, vagy bárki az legjobban elfedett bőrig tökéletesen ívelt szemöldökig stb...

A legtöbben, annyira igyekeznek tökéletesek lenni hogy inkább elkészített robotnak tűnnek élőben is mint embernek.


Ti erről mit gondoltok? Más is így van vele?



2018. márc. 4. 09:24
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem értelmetlen, amit leírtál.

Nem értem, mit akarsz ezzel mondani. Egyrészt szubjektív, hogy kinek mi taszító. Léteznek olyan emberek, akiket valamely szempontból tökéletesnek tartok, pl. tanultak, nagyon intelligensek, sportosak. Ők azért taszítanak, mert attól félek, hogy engem elítélnének a hibáim miatt.

Külsőben is lehet valaki tökéletes (pl. tökéletes bőr, alak), de ettől én még nem föltétlenül vonzódom hozzá, azon az elven, hogy úgy se illenénk össze. Az ilyen emberek is, akár hiszed - akár nem, nehezen találnak partnert, hiszen olyant kell találniuk, aki megfelel az elvárásaiknak is.


Nyílván léteznek olyanok is, akik csak tökéletesnek akarnak tűnni (pl. social media felületén photoshoppolt képek), de ez nem mindenkire igaz, létezik ember, aki naturalba tökéletes, legalábbis szebb, mint a legtöbb ember.

2018. márc. 4. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

“tömegekbe való beilleszkedés”

Ez a tömegtől is függ, van ahol épp azzal illeszkedsz be, ha ellentétesen viselkedsz. Pl. olyan környezetben voltam, ahol mindenki, legalábbis a legtöbben elég natúr emberkék voltak, a legtöbben nem gondolták menőnek a festett szemöldököt, a túlzott sminket. Olyan embert ítéltek el közöttük, aki kissé pláza cica stílusú, butácska felszín lény. Ő is gondolom nem azért olyan, amilyen, hogy a körmyezetének megfeleljen, mert a kőrnyezete inkább kritizálta a milyenségét.

2018. márc. 4. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is értelmetlen. Te nem a tökéletességről hanem színészkedésről, megjátszásról, képmutatásról beszélsz. Az persze hogy zavaró!
2018. márc. 4. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nyilván nem a tudományos tökéletességről beszéltem hanem a "divati" tökéletességről, a külső hibáknak nemcsak az elrejtéséről hanem azoknak a tökéletesre való formázásáról.


Pl mostanában ez a nagy segg mánia hogy legyen óriási ami inkább már torz mint szép

[link]


vagy az ilyen műszemöldökök amik annyira látványosan ki vannak húzva hogy cssak a vak nem veszi észre


[link]


Ilyenekre gondolok.

Ezekre gondolok ily a túl szabályozott dolgoktól egyre ,,műbb" lenne a lányok egy része.

2018. márc. 4. 11:19
 5/7 anonim válasza:
68%

Én a kérdezővel értek egyet.

Nálam ez már nem tökéletes, hanem egy torz kiütközés. Valószínűleg megfelélési kényszer amúgy. Be van "állítva" egy ideál, aminek ha megfelelsz faxa (hmm.. Fennakadtam a trágárságszűrőn) csaj vagy pasi vagy. De közben az emberi kapcsolatok, a való élet kiesik nekik. Az ember nagyon nem tud mást csinálni, mint nem foglalkoznk velük. Ha szerencséjük van, kinyílik előttük a világ, rájönnek, hogy a steril világnál jobb egy élettel megtöltött világ. Vagy nem. Úgy is lehetnek boldogok.

Mindenesetre fura. Főleg, hogy ezen általában tizenévesen majd' mindenki átesik, mégis a tökéletesség hajszolók fiatal felnőttek. Találn kitolódik az életkor.

2018. márc. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#5 Attól függ, hogy miről beszélünk. Nem mindenki megfelelés kényszerből adodóan “tökéleteskedik”, van aki természetéből adodóan olyan. (Leszögezem, nem hiszek abban, hogy bárki is tökéletes, de valamely meghatározott szempont alapján ítélhetek annak valakit)


Pl. testvéremet kiskorunktól kezdve olyan embernek láttam, aki ideális és felnézek rá. Semmilyen igyekezetet nem kellett hoznia azért, hogy pl. jó alakja legyen, ritkán sportol, de karcsú, feszes alakja van hozzám képest, miközben én sokat igyekszem, mégsem vagyok megelégedve magammal sokszor. Tehát a tökéletesség nem igyekezet kérdése. Ja és neki az emberi kapcsolatai is nagyon jók. Sok hozzáhasonló példát ismerek, de ez nem igyekezet kérdése, inkább annak születik valaki, a nem-megjátszott az igazán kiemelkedő ember kiskorától kezdve olyan.


Az hogy valakinek bajok vannak az emberi kapcsolataival, valahogy nem ahhoz köthető, hogy tökéletes, tehát számomra értelmetlen általánosítás ez, mintha már nem láttam volna sok tökéletlen magányos lúzert.

2018. márc. 4. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szégyen, hogy ezt hívod tökéletesnek, ill annak látszatának.

A tökéletest elkezdett ember nem vágyik ilyenre, a külsejét nem tekinti sajátjának, csak az elméjét, nem akar beilleszkedni sehova se, nem hogy babylonba.

Nagyon nagyon szomorú életed van.

Tanulj.

2018. márc. 4. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!