Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen érzes lenne ha tudnád...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen érzes lenne ha tudnád a párodról, (nemtől függetlenül) hogy soha nem fog megcsalni, elhagyni? Még akkor sem ha esetleg már nem szeret annyira, megtisztelő lenne?

Figyelt kérdés

Vannak jelek amik már az elején sejtetik, hogy vki tud ilyent..


Vagy inkább a szülői minta megy tovább, így azt lenne jó tudni?


kíváncsiság


2018. márc. 21. 12:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
89%

Én tudom, és jó érzés.

de még magamról is tudom ezt fordítva, és bár alap dolog, akkor is picit erényemnek érzem :)

2018. márc. 21. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
95%

Nekem elváltak a szüleim megcsalás miatt, ezért nagyon fájdalmas számomra a téma.

Én meg talán részben emiatt soha nem csalnám meg a párom (és tudom, hogy ő sem engem). Nem tudnék tükörbe nézni, ha fájdalmat okoznék annak aki szeret és akit tisztelek.

Az, hogy sok sok év múlva kiderül, hogy nem működik, benne van a pakliban, akkor első körben megpróbálnám megbeszélni, de ha végképp nem megy, szerintem azzal semmi baj, ha közös megegyezésből normálisan elválunk.

A lényeg, hogy a megcsalás szóba sem jöhet. Sem érzelmileg, sem fizikailag.

23/N

2018. márc. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
94%
2. vagyok: még egy dolog: ez a "megtisztelő-e ha akkor sem hagy el, ha már nem szeret" szerintem hülyeség. Ha valaki nem szeret, én nem akarnék úgy vele lenni, ebben semmi megtisztelő nincs inkább nagyon kényelmetlen lenne.
2018. márc. 21. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
70%
Az emberek miért hiszik hogy 15-25-50 év után is ugyanannak a lángoló fajta szerelemnek kell lennie, mint a legelején, különben az a kapcsolat biztos rossz? Túl sok volt a hollywoodi romkom és a disney mese.
2018. márc. 21. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
91%
4: nem kell lángoló szerelemnek lennie, de szeretetnek, törődésnek igen.
2018. márc. 21. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

éppen ezt boncolgatjuk..


nem kell lángolni a szerelemnek..ritka eset, hogy lángol 50 év után is..de akkor már egymáshoz több köt mint lángolás nem?


am én kivételesen egész családban nőttem fel és borzasztó igényem is van erre a fajta stabilitásra..

szeretem a stabil dolgokat..szerintem két ellenkező nemű ember az egy csodákra képes kombináció

2018. márc. 21. 12:30
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy ilyesmit lehet "tudni". A hosszú idő annyi mindent hozhat, hogy szerintem lehetetlen teljes bizonyossággal kijelenteni, hogy tudjuk ezt. Remélhetjünk, bízhatunk benne, feltételezhetjük, de nem tudhatjuk.


Én úgy közelítem meg ezt, hogy azokra a törekvésekre figyelek a páromnál és magamnál is, amik lehetővé teszik a tartós, boldog párkapcsolatot. Ha mindketten törekszünk a problémák megoldására, a kompromisszumokra, és úgy általánosságban arra, hogy a kapcsolat fejlődjön, akkor nincs okom kételkedni, bízok benne, hogy minden rendben lesz, mert készek vagyunk legyűrni az akadályokat.

2018. márc. 21. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Jól kell választani...

Nekem volt barátnőm mondta, hogy nem fog féltékenykedni, mert pontosn tudja, hogy elég lelkiismeretes vagyok ahhoz, hogy ne csaljam meg. Nem is tettem, nem ezért mentünk szét.

2018. márc. 21. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
69%

A "soha" eleg vegleges fogalom.

Azt meg elfogadom, hogy valaki mindvegig hüseges. Ha pedig akkora erzelmi valsagba kerül, hogy mar nem szereti parjat es valaki mas irant kezd el erzelmeket taplalni, akkor van annyira egyenes, hogy befejezi ezt a kapcsolatot. De azt biztosra tudni, hogy sosem hagy el es sosem csal meg, csak a legvegen lehet...


Attol, hogy valaki megbizik parjaban es kapcsolatukban, meg nem jelenti a biztos tudatot, hogy ez mindig is igy lesz. Meggyözödesem, hogy barmilyen emberek közötti kapcsolat dinamikus. Föleg egy erzelmi parkapcsolat. Ha tudnam, hogy ugysem hagyna el a masik, semmilyen körülmenyek között, talan mar kevesebb motivaciot ereznek arra, hogy a kedvere tegyek, hogy megertsük egymas gondolatait/erzelmeit, hogy kepes legyek kompromisszumokra, hogy figyelembe vegyem kivansagait, hogy ügyeljek apoltsagomra, megjelenesemre stb.


En teljesen megbizom baratnömben, es meggyözödesem, hogy az elet nehezsegeiben, betegsegben stb. mellettem allna es tamogatna. De nem hinnem azt, hogy a vegsökig kitartana, ha elengednem magam, nem törödnek vele es kapcsolatunkba es csak telne az idö, mig elkenyelmesedünk egymas mellett, anelkül, hogy tekintettel legyünk egymasra. Es ez igy van jol. Tudom, hogy azert hüseges es azert van mellettem, mert jol erzi magat a kapcsolatunkban es nem azert, mert valamilyen rögeszme vagy ertekrend meggatolna abban, hogy otthagyjon...

2018. márc. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Az, hogy akkor sem hagy el ha már nem szeret annyira, az inkább rémálom. Nem szeretnék olyan nővel lenni, aki nem szeret. Nem is tudok. Nem kell, hogy szerelmes legyen, az elmúlik, de az erős kötődés, szeretet, fizikai vonzalom maradjon meg végig. Az, hogy megcsal engem nem érdekel, de ha ez nem jelent féltékenységet is egyúttal, akkor nagyon megnyugtató érzés, hogy jó kapcsolat esetén kitart mellettem.
2018. márc. 21. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!