Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti is észrevettétek, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti is észrevettétek, hogy mostanság a lányok egyre inkább ki akarják erőszakolni a dicséreteket, bókokat?

Figyelt kérdés

A környezetemben egyre több lányon veszem észre, hogy állandóan azt bizonygatja, hogy ő milyen szép, milyen jó és szinte erőszakkal ki akarja csikarni a dicsérő szavakat.


1.Aki rendben van magával belül, az nem hiszem, hogy állandóan ezt bizonygatná, hiszen, ha tudja belül,hogy szép és jó akkor nem vár el állandó visszajelzést.


2.Miért jó az egy nőnek, hogyha csak azért dicsérik meg mert ő azt kierőszakolta vagy kizsarolta?


Sokszor tényleg azt látom, hogy a nőknek mindegy, hogy igaz vagy nem igaz a lényeg csak az, hogy azt hallják amit hallani akarnak.


Komolyan érdekel, hogy ti is tapasztaltatok-e ilyet és mi a véleményetek erről?


28F



2018. ápr. 7. 23:17
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

#10 Még középsikolában az egyik osztályfőnöki órán behívtak hozzánk, kb 16 évesekhez egy előadót, aki a munka világáról beszélt nekünk; többek között arról is, hogy milyen munkáknál milyen stílust várnak el, és hogy kell viselkedni állásinterjúkon, stb stb. Ez az ember mondta először nekünk, lányoknak, hogy akkor látnak minket "professzionálisnak", ha szolid sminket viselünk. Persze ez úgy volt megfogalmazva, hogy "ne legyetek csiricsáré színűre kifestve, mert szolid sminkkel nagyobb eséllyel vesznek komolyabban titeket" (mondta ezt nekünk, miközben az ott lévő lányok nagy része nem is viselt sminket) de a sminktelenség valahogy nem volt szóba hozva. És később sem. Kereshetsz tippeket a neten, hogy hogy kell kinéznie egy nőnek állásinterjún ahhoz, hogy komolyan vegyék, de nemigen találsz olyat, ahol akár csak említik, hogy nem KELL sminket viselni, azt viszont mindenhol kihangsúlyozzák, hogy nem szabad túlzásba vinni.

A smink nálunk már-már az ápoltsághoz tartozik.

Egy nő arcán az emberek többsége villámgyorsan kiszúr minden apró kis bőrhibát, amik alapján megítélnek minket, míg a férfiaknál (még ha tényleg rondák is) a külső csak a társkereséskor számít valamennyire, a mindennapi életben nem.


Ha meg szebb akarsz lenni akkor növessz szakállt, vágd le a hajad, és örülj, hogy a mai társadalomban ennyivel megúszod a nagy "szépítkezést" mert az emberek többsége nem figyel a szemed alatti táskákra...

[link]



Szóval ja, a nők többet költenek a külsejükre. Nagy meglepetés, mi? Azt viszont nem tudom, hogy tényleg a pasijaik pénzét használják-e, hiszen nem ismerek olyan nőt, akinek ne lenne önálló keresete, olyan férfit viszont nem egyet láttam már, aki a kis mamahoteléből írogatta, hogy milyen lusta paraziták a nők, miközben az anyja főzött-mosott rá.

2018. ápr. 8. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem vettem semmi ilyet észre, azt se hogy sokat költ a szépségére, azt meg főleg nem,hogy az én pénzemből teszi... egyszerűen szeretem, és jó dolog ezt sok féleképen kifejteni, szóval, tettel, hajnali kávéfőzéssel, bármi módon.

Nekem jól esik. Ő meg örül neki. És ez a kettő erősíti egymást.

Ha színészkedés, az nem kapcsolat, főleg nem szerelem. Csóróság.

2018. ápr. 8. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Szánalmas vagy kérdező, te is az agyonsminkelt cicusokra gerjedsz itt meg szítod a hangulatot.
2018. ápr. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

13-as Szerintem te vagy szánalmas.

Azt hiszed tudod mire vágyom, még véletlenül sem sikerült eltalálnod.


Én a természetes szépségeket szeretem, egy alap smink nem gond, de ne legyen rajta vakolat, ezen kívül egy normális belső.

Legyen tisztában magával, ne a másikat okolja, ha neki nincsen önbizalma mert az belülről jön.

Legyen önkritikája, ha hibázott ismerje el, ne sunnyogjon, meg ne az legyen az elképzelése jaj én nő vagyok engem akkor is dicsérjenek a hülye voltam.


Úgy érzem ezek nem nagy kérések , de hol van ilyen nő ma manapság?


Komolyan nem értem, ezen felháborodni, hogy le mertem írni, hogy a nők többet költenek a szépségre,így aztán könnyebb jobban kinézni..

Ez aztán nagy udvariatlanság volt, hűha valaki le merte írni a tényeket, akadjunk ki ezen gyorsan, hátha vissza vonja és nekünk lesz igazunk, miközben szembe megyünk a tényekkel.



Ez hűen tükrözi azt, hogy a nők nem bírják elfogadni az igazságot.


Ez kb olyan mint ha valaki azt írta volna, hogy a férfiak fizikailag erősebbek mint a nők és erre agresszívan a nők neki támadnának a beírónak, hogy merészel ilyet írni..


Miközben mindenki tudja, hogy ez az igazság.



Miért vagytok felháborodva a tényeken?

Nem lenne egyszerűbb magatokba nézni vagy át gondolni, hogy igen lehet ez tényleg így van.


Nem, idáig véletlenül sem jut el az agyatok egy dologra koncentráltok, hogy titeket dicséret érjen, tök mindegy, hogy igaz vagy sem, az már nem érdekel titeket csak az, hogy kiharcoljátok, elérjétek azt, hogy pozitív dolgot mondjanak rólatok.


A negatív dolgoknál szintén megfigyelhető, hogy abszolút nem érdekel titeket, hogy amit hallotok, olvastok abban van-e igazság vagy nem, idáig már el sem juttok.


Csak azt nézitek, hogy dicséret vagy nem, ha nem akkor azonnal támadásba léptek és jön a na majd én megmondom neki, hogy merészeli ezt mondani vagy ehhez hasonló mondatok.


Ahogy haladunk előre az idővel ezt egyre erőszakosabban teszitek.


A mai nőnemű lények mikor fognak belsőleg önkritikát gyakorolni??


Mikor jutunk el oda, ha egy nőt ér egy jogos kritika annak nem az lesz az első reakciója, hogy na és te na és te, te tökéletes vagy, na és ti férfiak??


Mert ennél tovább nem lehet jutni egy nővel mert nulla önkritika szorult bele, ezen kívül az egó amit nem tud félre tenni.


Ha hibázott azt is megmagyarázza, meggyőzi magát, hogy az tulajdonképpen nem is volt hiba..

2018. ápr. 8. 20:15
 15/15 anonim ***** válasza:

Kérdező, abban igazad van, hogy a nők általában többet költenek szépségápolásra, de ennél a megállapításnál te sem jutsz tovább, szóval a további "okfejtésed" szimplán csak fröcsögés.

Nem mellesleg, neked ki tiltotta meg, hogy többet költs a külsődre és világszépe legyél? Na ugye.


Arra viszont már te sem gondolsz, hogy miért alakult ez így? Most nem akarok kiselőadást tartani szóval csak címszavakban: 1) a szépségipar hagyományosan a nők (mesterségesen generált) önbizalomhiányára épít, ennek folyományaként próbálnak nekik mindent eladni, amit csak el tudsz képzelni, persze csillagászati áron; 2) a nőknek szánt szépségipari termékek/szolgáltatások alapból magasabb áron érhetőek el, mint a férfiaknak szánt ugyanilyen termékek/szolgáltatások; 3) társadalomtörténeti okok: a nőknek sokáig létfontosságú volt, hogy "időben elkeljenek", mivel nem tanulhattak/dolgozhattak/nem lehetett saját jogon tulajdonuk, így fontos volt, hogy jó partit fogjanak, amihez elengedhetetlen volt a makulátlan (vagy azt megközelítő) külső. Nagyjából ekkora is datálható a szépségIPAR keletkezése nem meglepő módon eleinte csak nőkre specializálódva.


Szóval ez egy sokkal összetettebb kérdés annál, mint ahogy próbálod vázolni, és látszik, hogy nagyon a felszínen kapargatod a témát.

A jelenleg gyorsan változó trendek és eszement divathullámok szintén azt szolgálják, hogy soha egyetlen nő se érezhesse azt, hogy sikerült elérnie az ideális külsőt, mert maholnap már egészen máshogy "kell" kinéznie ahhoz, hogy elfogadható legyen a megjelenése a korszellem szerint. És ez bizony pénzbe kerül...


Talán, ha az emberek nem lehúznák egymást a külső adottságaik alapján, és csak egy alapvető ápoltságra bíztatnák egymást, és ennek fényében dícsérnék a másik nem küllemét, akkor nem lenne annyi önbizalomhiányos nő és férfi, aki azt hinné, hogy csak akkor értékes, és csak akkor lesz emberszámba véve az ellenkező nem által, ha úgy néz ki, mint egy random hollywoodi celeb vagy instagramszökevény.


Hogy a kérdésre is válaszoljak, én egyik nemnél sem véltem ilyet felfedezni. Nemhogy erősödő trendet, de még 1-1 elszórt esetet sem tudnék erre mondani.


28/N

2018. ápr. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!