Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ami bent az kint! Mit gondolto...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ami bent az kint! Mit gondoltok a spirituális gondolkodásról?

Figyelt kérdés

Most fedeztem fel a spirituális szemléletet, ami azt mondja, hogy minden belülről jön, tehát te magad vonzod be a bajt a rosszat és a jót is és a harmóniát.

Például nekem a szelemben nincs szerencsém, mindig kihasználnak, tönkremennek a kapcsolataim. Ezek szerint én vonzottam be azt, hogy ne tiszteljenek és hűtlenek legyenek. A spiritualitás szerint mindenki saját maga felelős az élete minden területéért. Ti mit gondoltok?


2018. ápr. 30. 16:38
 1/9 anonim ***** válasza:

"mindenki saját maga felelős az élete minden területéért."

Ezzel nem értek maximáliásina egyet. Lehet csak peches is az ember, de egy pech széria már gyanúsan nemcsak a balszerencséről szól.

2018. ápr. 30. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
1. Akkor miről? Bevonzzuk?
2018. ápr. 30. 16:42
 3/9 anonim ***** válasza:
55%

ok és okozat...

Pl. egy nő mindig hűtlen férfiakat szed össze. Elsőnél azt mondja az ember, hogy van ilyen. A másodiknál is még mondhatod, hogy jó, jó, biztos megint beválasztott. De a harmadik pasinál már gyanús, hogy van egy hiba amit figyelmen kívül hagy.


Ez olyan mint az alkoholista, agresszív apa, mint férfi-kép. Ha nem tudatos a lány, akkor abba nő fel, hogy az a normális kapcsolat, ahol a nő bántalmazva van. És amikor felnő akkor olyan kapcsolatokba kerül, ahol a párja kutyába se nézi, vagy agresszív. És a lány nem érti miért megy keresztül azon amin az anyja. Belé rögzül a rossz példa és azt viszi tovább.


Ezt lehet magyarázni "bevonzással" ha valakinek így könnyebb felfogni. A "Titok" című könyv/filmben sem mondanak semmi "varázslatosat". Egyszerű józan paraszti ész: akinek célja van és motivált, tesz érte, olyan dolgokkal veszi körül magát ami segíti a céljaihoz, akkor egyszer el fogja érni.


Meg lehet ez magyarázni spirituálisan is, de a legjobb sámánok és boszorkányok egyszerűen csak jó emberismerők.

2018. ápr. 30. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Olyan érdekes, hogy ezt mindig a rossz dolgokra mondják. Ha igaz lenne, minden héten elvinné valaki a lottóötöst, mert azt tiszta szívvel akarják.
2018. ápr. 30. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
ne gyere ezzel bevonzás törvényével, meg szarságokkal, van olyan nőismerősöm, aki a pénzt akarja bevonzani már vagy tíz éve, ott hagyta munkáját és elszegényedett. Keressél magadnak normális nőt.legyenek közös elképzelésetek, céljaitok és rendben lesz minden, de ha behülyülsz ilyen vonzás szarságokba, akkor megkergülsz és mindenki menekül tőled.
2018. ápr. 30. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
78%

Belső gondolataid, érzéseid határozzák meg külső valóságodat, beleértve a tükörképedet. Gondolj csak bele amikor valami bánt, az arcod lesápad = ami bent, az kint.

Ha jól érzed magad, könnyen legyűröd az akadályokat, a szerencsétlen véletlenek meg se hatnak = a saját valóságod minőségét te határozod meg gondolataid által. Máskor, ha rossz passzban vagy egy pohár összetörésén sokat bosszankodhatsz, megint máskor nem csinálsz belőle problémát. Te döntesz arról, hogy állsz a dolgokhoz. Vannak bosszankodó zsörtölődő depis emberek. Ők azt gondolják, a világ ellenük van, és ezt így is élik át. Mások szeretnek élni és az élet is szeretni fogja őket. Az emberek bevonzása, elkerülése: ha arra gondolsz, hogy ki fognak használni, akkor ez fog megtörténni. Ha másra gondolsz, másmilyen emberek fognak megközelíteni. Meg kell tanulnunk bánni magunkkal elsősorban. Ebben a témában szívesen adok tanácsokat bárkinek. Még a lepontozóknak is.

2018. ápr. 30. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A tévedés ott van, hogy nem azt vonzod be, amit akarsz, hanem amilyen te magad vagy, illetve amire "szükséged van" de nem szerinted! Ha egy erőszakos férfi képe az apakép, attól nehéz megszabadulni mert a részed és előjöhet a kapcsolataidban is.


Elmesélek egy esetet. Volt férjem. Nagyon jó kapcsolatunk volt, az Isten is egymásnak teremtett minket és nem csak mi gondoltuk így. Mindig mi voltunk a példaszerű pár, akik oda vannak egymásért, akik órákat beszélgetnek és akiknek egyforma kis hülyeségeik vannak. Boldogok voltunk. Azaz...a volt férjemnek volt egy olyan gyagyája, hogy mivel ő még boldog házasságot nem látott, boldog házasság nem létezik. A szülei házassága konkrétan borzalmas volt, a testvérei mind elváltak stb. Azt mondta szeret, velem akar élni, de ódzkodik az egész házasság dologtól. Mondtam rendben van, nem érdekel, de én majd gyereket szeretnék. Ő meg erre olyanokat mondott, hogy persze majd egyszer, mindent a maga idejében. Aztán derült égből villámcsapás, megkérte a kezemet. Én örültem, hogy meggondolta magát, hozzá mentem. Sosem nyígtam esküvőért, nagyon egyszerű kis családi körben tartott esküvőnk volt a sógornőmék hátsó kertjében. Én boldog voltam, azt hittem, ő is.

Attól a pillanattól, hogy elvett, tönkrement a kapcsolatunk. Nem, nem sárkányosodtam el, nem követeltem gyereket, sőt, le is mondtam róla, mert tudta, hogy ő sem akar igazán és én csak vele akartam lenni....de mintha kicserélték volna. Egyre inkább eltávolodott tőlem, minden kihűlt közöttünk konkrétan már a nászutunk pocsék volt...hamarosan mondogatni kezdte, hogy ő megmondta, hogy a házasság minden tönkretesz és tessék, itt van. Én meg ugyanúgy szerettem mint régen és irtó nehéz volt megemészteni hogy ő bevonzotta azt amitől félt, önbeteljesítő jóslatként bejött a negatív elvárása és szinte kéjesen dagonyázott a depiben ő szegény, házas ember aki már többé nem szabad.


Hát, a szívem szakadt meg, de nagyon gyorsan szabad lett. Ő meg ezen is óbégatott. "Tudtam, hogy minden tönkremegy, ha megházasodom". A hülyéje, a mai napig szeretném és vele lennék és szeretném, és tudja is, szokta mondogatni, hogy sosem talál még egy ilyet mint én, azóta is egyedül van....ennek mi értelme volt????

2018. ápr. 30. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem hiszek a spirituális hülyeségekben. Ha egymás után többször rosszul választasz, akkor át kell gondolni, hogy mi alapján választasz. Mi különbözteti meg a "kihasználós" pasikat, akiket választasz a többitől, és miért pont őket választod? Amikor hűtlenek, mivel indokolják? (Na nem mintha létezne elfogadható indok, de érdemes megérteni az ő szemszögüket is - pl hallottam márolyanról, hogy valaki a féltékenységével hajszolta a párját más karjaiba.) Gondold át ezeket, és válassz tudatosan. Sok sikert!
2018. ápr. 30. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Mielőtt jobban rákapsz a cuccra és egyik pillanatról a másikra a laposföld hívők közt nem találod magad:


spiritualitás nemegyenlő ezós bullshitek.


És olyan sincs, hogy a spiritualitás, vagy a spirituális szemlélet...


A világban léteznek különböző gondolati rendszerek. Filozófia, vallás, vagy bármi más, mindegyiknek az a lényege, hogy valakinek van egy elképzelése arról, hogy hogyan működik a világ, és erről szeretne meggyőzni másokat. Azt hogy valójában hogyan működik a világ, egy rendszer sem képes leírni. Ami a megnevezéseket illetni, nincsenek éles határok, mivel temérdek sok gondolatot halmoztunk már fel. Egyébként az emberek általában vagy a tapasztalataikhoz választanak rendszert, vagy egy rendszer segítségével interpretálják a tapasztalataikat. Mivel a kérdésed alapján inkább az utóbbi vagy, gondoltam én is kijelentek dolgokat a világról, hátha hasznodra lesz.

2018. máj. 1. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!