Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Van olyan exetek, akivel...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van olyan exetek, akivel nagyon jó barátok lehetnétek, de a párotokat ez zavarja?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

16 évesen volt egy nagyon “komoly” kapcsolatom, 2 hónapig együtt voltam egy fiúval. A legjobb barátnõm legjobb barátja gyerekkoruk óta, tehát most is néha összefutunk véletlenül.

Már nagyon régen volt ez, azóta van párom, és egy közös gyerekünk. 4,5 éve vagyunk együtt. Nagyon féltékeny típus, nem tudná elviselni, ha beszélnék az exemmel. Már majdnem ráment a kapcsolatunk arra, hogy tavaly ott voltam a legjobb barátnõm szülinapján, és az exem is ott volt...

Soha nem szerettem az exemet, ezért hagytam ott, de úgy érzem, hogy barátnak nagyon jó lenne. Nem legjobb barátnak, csak néha beszélgetni vele, mondjuk 2 havonta egyszer. Más beállítottságú teljesen, mint a párom, tehát õt esetleg érdekli az, ami a páromat nem, de nem érdekli az, ami a páromat igen. És bár szívesen meghallgat mindig a párkm, érdemben nem tud hozzászólni úgy a dolgokhoz, amik nem érdeklik, mint pl az exem tudna.

Az exemnek is van kapcsolata. Ír mindig szülinapomkor, névnapomkor vagy karácsonykor, nagyon ritkán csak elküld egy linket, ami engem érdekelne, de soha nem viszem tovább a beszélgetést, megköszönöm és ha kérdez is tovább csak 1-2 szóban válaszolok, és ha már nincs kérdése nem írok többet. Nagyon ritkán beszélünk tartalmasabban, akkor nagyon jó vele beszélgetni, de soha nem tudnék vele összejönni, és sajnálom, hogy régen együtt voltunk arra a 2 hónapra, mert más férfiakra nem féltékeny a párom, csak az exekre. Az összes többi férfi ismerõsömmel nagyon jóban van.

Fontos nekem a párom nagyon, csak úgy érzsm, hogy nekem is és az exemnek is kellünk egymásnak, mint barát.

Nektek errõl mi a véleményetek? Voltatok ilyen helyzetben?


2018. máj. 8. 11:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
51%
Nincs, az exeim idióták. Mondjuk párom sincs, szóval ja.
2018. máj. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
36%

Úgy gondolom, hogy az ex azért ex, mert nincs helye az életemben. Barátként sem. És ha a párom bizalma ezen múlik, hát ezen biztos nem fog, mert nem adok rá okot.


Nem szeretem, ha valaki a múlttal nem tud szakítani.

2018. máj. 8. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Ha csak ritkán beszéltek, akkor nem kellene zavarja. Gond akkor lenne, ha rendszeresen sok idõt töltenétek együtt..
2018. máj. 8. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Volt. 1 hónapja meghalt.
2018. máj. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Én úgy gondolom, hogy elengedtem a múltat, hiszen nem úgy nézek rá, mint egy férfire, akivel együtt lennék, mint a múltban (márha ezt a 2 hónapot 16 évesen lehet együttlétnek nevezni), hanem mint egy azóta már felnõtt férfire, aki nyilván már más, mint 17 évesen volt. Csak a barátja lennék, hogy néha “lelkizzünk”, és ennyi. Úgy érzem, hogy erre neki is szüksége lenne, nem csak nekem, hiszen máskülönben nem írna minden adódó alkalommal.

Persze a családomat eszemben sincs erre feláldozni. Soha. Ha a párom ezzel nem tud kibékülni, akkor sajnos nem lesz belõle barát.

2018. máj. 8. 13:07
 6/13 anonim ***** válasza:
Van, igen. Sokáig voltunk együtt, együtt is éltünk. A végére viszont inkább voltunk barátok mint egy pár. Azóta is jó szívvel gondolok rá, mert jó ember. A szakítás borzasztó volt, de utólag vissza gondolva jobb volt ez így. Mostani párom féltékeny típus, ahogy én is, rettenetesen megharagudna ha szóba állnék vele.
2018. máj. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Miért igényled ennyire nagyon pont az exedet, ha állításod szerint vannak más férfi ismerőseid is (tehát feltételezem haverok, barátok)? Miért pont érte ragaszkodsz ennyire nagyon? Megértem a párod...
2018. máj. 8. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Minden ember más. Hiába van több barátom, egyiket sem lehetne pótolni. Mindegyikkel máshogy tudok beszélni, másról, és mindegyiktõl másféle választ kapok, mivel máshogy látják a világot és mások a tapasztalataik. Csak nyilván a többi barátom nem az exem, úgyhogy tõlük nem vagyok “eltiltva”. Ha el lennék, õk is hiányoznának. És nem igénylem mindig az exemmel való beszélgetést, de 1-2 élethelyzet után néha nagyon szeretnék vele is (!) beszélgetni, de nem akarom kockáztatni a kapcsolatomat.
2018. máj. 8. 15:09
 9/13 anonim ***** válasza:
A gond ott kezdődik, hogy a párod nem a lelki társad.
2018. máj. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy mit ertesz az alatt, hogy lelkitars. Szerintem egy embernek sem elegiti ki egyetlen egy ember a tarsasagi igenyet. Szeretem a paromat nagyon, de pl nem tudok vele beszelgetni a kedvenc sorozatomrol, mert o nem szereti, az exem meg igen. De nyilvan tobb olyan dolog van, amit a parommal meg tudok beszelni, ezert vagyok vele, es ezert igenylem ot mindennap, az exemet meg nem. De ez csak egy pelda volt. Nem tudom mit ertesz pontosan a lelki tars alatt, es bar mindent meg tudok beszelni a parommal, erdemben nem tud pr dologhoz ugy hozzaszolni, mint pl a legjobb baratnom, vagy az exem. Ez szerintem normalis.
2018. máj. 8. 16:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!