Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szólnátok ahoz, ha bevezet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit szólnátok ahoz, ha bevezetnék ide is a skandináv gyes modellt, ahol a férfinek és a nőnek is kötelező lenne gyesre mennie?

Figyelt kérdés
Valamelyik cikknél olvastam ezt és a fizetésük 80%át kapják meg, ha gyesen vannak. Ez így nagyon barátságos lenne. Kár, hogy ez az ország ennyire elmaradott.
2018. máj. 10. 18:38
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Itt is elmehet az apa, ha szeretne. És itt is a 80%, utána a 70%-át kapod fizudnak, 2 évig. Csak itt ugye kevesebb a fizud egy ici-picikét😀
2018. máj. 10. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
17%
Honnan vonnád el vagy hogy termelnéd meg azt a pénzt, amit erre szánnál? Nekem csak ez az egy kérdésem van.
2018. máj. 10. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
78%
Nekem mondjuk nincs gyerekem, de nem tartom ezt rossz ötletek. Csak olyan fizetést/gyest kéne biztosítani, hogy el lehessen tartani belőlük 3-4 stb fős családot, amíg nem dolgozik újra mindkét szülő.
2018. máj. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
42%
Magyarországon is elmehet az apa GYED-re, hol itt az elmaradás?
2018. máj. 10. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
60%

Maximálisan támogatnám. De ami még ennél is fontosabb lenne: az évtizedek alatt berögződött gondolkodást kellene megváltoztatni, hiszen valahol mélyen még sajnis mindig benne van a legtöbb férfiban az, hogy a nő dolga a főzés, a házimunka stb, pedig már rég ugyanúgy dolgoznak. Tehát amíg ez a látásmód uralkodik, nem fog semmi változni.

Ha majd a férfiak 90%-ának nem derogál elvégezni a házimunkát, a gyereknevelést, akkor lesz valódi változás, és ez azon múlik, hogy milyennek neveljük a mi gyerekeinket.

23/N

2018. máj. 10. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
87%

Ti tényleg nem tudtok értelmezve olvasni?! Az, hogy itthon el LEHET menni, nem azt jelenti, hogy el KELL menni gyesre. A skandináv modell baromira nem a pénzről szól, hanem ténylegesen a gyerekről, akinek az az érdeke, hogy ne csak az anyjával, hanem az apjával is ugyanolyan mély kötődése alakulhasson ki.

Itthon meg ugye csak a számok számítanak: produkálni kell minél több utódot, hogy megálljon a népességfogyás. Az meg kit érdekel, hogy a gyes miatt szülők 90%-a kisebbségi?!

2018. máj. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
89%
Ahogy az 5-ös is írta, a magyar férfiak nagy része még mindig nem hajlandó részt venni a házimnkában és a gyereknevelésben, ezért ez a kötelező otthonlét egy csomó családnál úgy alakulna, hogy apuka aludna nyugodtan éjszaka, ráérne felkelni, esetleg délelőtt elgügyögne egy fél órát a gyerekkel, majd várná, hogy a feleség elé rakja az ebédet. Délután pihizne egyet a gyerekkel, aztán ő megtett mindent. Szerintem a legtöbb családnál rohadt nagy konfliktus lenne ebből.
2018. máj. 10. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
76%

A lehetőség adott. Amelyik nő olyan férfit választ apának, akinek az elvei ütköznek az övéivel, az meg vessen magára.

Én olyat választottam, aki törődik a gyerekével minden nap, attól függetlenül, hogy ő dolgozik. Nem érzek semmilyen lekezelést a részéről, és én sem pampogok a házi munka miatt, mert KÖZÖS DÖNTÉS VOLT A GYEREKVÁLLALÁS, az életmód, és nem b***tatjuk, hanem tiszteljük a másikat, amiért ennyit tesz a családért.

2018. máj. 10. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
*házimunka
2018. máj. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
81%
Először is nem hiszem, hogy a skandináv férfiakat erre kötelezik, legföljebb ajánlott a dolog. Másfelől miért is kéne bárkit kényszeríteni ilyen döntésre? És ha a nő fizetése nagyon kevés? Hadd döntse már el egy pár magának, mit tartanak a legoptimálisabb megoldásnak....a lehetőség adott, lehet vele élni. Nem mások életét kéne beszabályozni, hanem a magadét olyanra formálni amire vágysz.
2018. máj. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!