Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam meg a barátomnak,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy mondjam meg a barátomnak, hogy vegyen el feleségül?

Figyelt kérdés
21 éves lány vagyok, aki most tért meg nemrégiben. Van egy nagyon régóta tartó párkapcsolatom, ő az én másik felem, viszont a házasság előtti szex bűn, ezért szeretném, ha összeházasodnák, de eredeti terveink szerint ez csak 2-3 év múlva következne be. Én szeretném megpecsételni. Hogy mondjam ezt meg neki?
2018. máj. 16. 18:42
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
95%
Tegyél fel fordítva egy baseball-sapkát és rappelj el neki valami hasonlót: "Marry me, baby, please, don't be lazy, it's nice and easy, just motherfuckin' do it, baby!" :DDD
2018. máj. 16. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
72%
Na, az ilyenek miatt fordultam el az egyháztól és a közösségtől. Így úgy hîvő , azt ilyen életet él ... Bort iszik vizet prédikál... Ubdorító vagy!
2018. máj. 16. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%
ha tényleg szeretitek egymást azon a három éven nem múlik semmi. kibírjátok, csak nem viszket annyira. mert ahogy azt leírtad, te azért akarsz házasodni mert kufircolhatnékod van.
2018. máj. 16. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
100%
A házasságkötésnek közös elhatározásból kell megtörténnie, ezt nem erőltetheted rá másra, még akkor sem, ha a te elveid ezt diktálják. A "másik feled" is hasonlóképpen gondolkodik?
2018. máj. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
67%

A házasságot támogatom, mert már én sem szeretnék csak barátnő lenni, de ezt a megtérés dolgot azért átgondolnám.


Mi az oka, hogy 21 éves korodra megtértél, mivel tudtak megfogni? Milyen egyház egyáltalán? Csak mert félek, hogy rossz vége lesz, és borzalmasan átmossák az agyad. Én menekülnék, amíg nem késő. (Kb. 14 éves koromig én is voltam egyházban, bár én szerencsére nem erőszakosban, és a fenének sem tűnik fel, hogy már nem gyakorlom a vallást, és közben ateista lettem.)


22/N

2018. máj. 16. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
82%

Nem mondom, hogy ez most képmutatás, mert most így érzel. Nagy a buzgalom. De ha azt mondod, hogy megbántad, hogy a pároddal lefeküdtél, nos én ott és akkor vágnálak ki bibliástul, nem hogy még feleségül vennélek. Csak addig a pontig tudnám tolerálni az ilyesmit, amíg meglenne a magadhoz való eszed. Mondom ezt úgy, hogy egykor Jehova Tanúja akartam lenni. Csak aztán észhez tértem és kinyílt a szemem.

Értem én, szép dolog a hit, de amikor elkezdni majd nagyon negatívan érinteni az életedet, talán elgondolkodsz. Tapasztalatból mondom. Nekem a házasság nem egy jogosítvány a szexre, hanem csak annak kérem meg az életét, akivel le akarom élni az életem. Ennek pedig nem lehet a szexuális vágy és a szex vallási legitimitása az alapja.

Éretlen vagy még…

2018. máj. 16. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy te csak a szex miatt akarsz házasodni. Ha nem így vagy, bizonyítsd be magadnak is azzal, hogy azt a 2-3 évet kibírod önmegtartóztatásban. Láttam amúgy sok ilyet, hogy felnőttkorban tértek meg, simán lehet és ki is lehet bírni.
2018. máj. 16. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:
Leginkább a bűntudat mardos, mert mindig is próbáltam jó ember lenni, de ha ezen elbukik a dolog... Én tudom, hogy a párom az első és az igazi, de szerintem a kapcsolatunk ezen pontján már szakításhoz vezetne az, hogyha 3 éven át nem szexelnénk. Én kibírnám, de ő szerintem nem. Nem is a szexet, hanem az intimitást nem tudnánk betartani, pl. együttalvás.
2018. máj. 16. 19:36
 19/28 anonim ***** válasza:
100%
A házasság előtti szex talan kisebb bűn,mint aztan a válás es utana megint ujraházasodni.
2018. máj. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
70%

Bocsánat de muszáj leírnom a gondolataimat.

A házasság két ember akarata, nem csak egy egyik erőltetése a másikra. Ha már amúgy is bsztál házasság előtt nem tök mindegy már? Megtértél? Hmm visszanövesztetted a szűzhártyád vagy csak olyan erősen gondolsz rá, hogy el is hiszed?

Bocs de én úgy gondolom, hogy nem vallás kérdése az egész csak így akarod elérni azt amit a kesvesed még nem akar..

2018. máj. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!