Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Vegák, vegánok, nektek mennyir...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vegák, vegánok, nektek mennyire számít társkeresésnél, hogy a másik fél hasonló étrendet folytat-e, mint ti?

Figyelt kérdés
Mennyire elfogadható számotokra egy olyan társ, aki eszik olyat is, amit ti nem (húst, egyéb állati eredetű élelmiszert), de mondjuk szívesen kipróbál/fogyaszt olyat is, amit ti szoktatok enni?
2018. jún. 28. 15:26
 1/9 anonim ***** válasza:
24%
Vegánként nálam kizáró ok ha a párom nem vega, de az fontos hogy toleráns és alkalmazkodó legyen ebben!
2018. jún. 28. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én toleráns és alkalmazkodó vagyok, szívesen kipróbálok újdonságokat (nemrég a tofuval kezdtem kísérletezni, bár még nem jártam sikerrel), van, amikor egyáltalán nem kívánom a húst, de olyan még nem volt, hogy teljesen el tudtam volna hagyni, szóval fogyasztom. Nem tudnám megmagyarázni, miért van így. Viszont nyitott vagyok az általam megszokottól eltérő ételekre is.
2018. jún. 28. 16:00
 3/9 anonim ***** válasza:
Számomra egyáltalán nem szempont, a lényeg, hogy ne legyen ilyen ostoba "há' békön" típusú ember.
2018. jún. 28. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Abszolút nem fontos. Én simán elkészítem a páromnak a steak-jét, semmi gondom nincsen ezzel, sosem próbáltam ráerőltetni az én nézeteimet. Ha tetszik neki, amit eszek, akkor megkóstolja, és van, amikor szokta kérni hogy vega kaját főzzek mindkettőnknek, ilyenkor könnyű dolgom van. De nem muszáj ugyanúgy étkezni.
2018. jún. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
54%
Nem kizáró ok, ha eszik húst, de jó pont, ha nem. Azzal viszont mindenképpen tisztában kell lennie, hogy mit jelent vegának lenni (nincs "neked csak a szaftjából szedtem" meg "há' egyszer kibírod, nem?") és tartania kell magát a konyhában a húsos ételek és eszközök elkülönítéséhez. Az a legkevésbé se érdekel, hogy megeszi-e, amit én szoktam enni.
2018. jún. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Ó, egyáltalán nem erőltetek húst egy nem húsevőre. :-D Legalább több marad nekem, és olcsóbban tudom kihozni a húsos ételeket, ha arról van szó, illetve nem kell akkora adagokat készíteni húsból. Mostanában amúgy is elkezdtem kisebb adagokba kiporciózni, és úgy lefagyasztani.

Azért kíváncsiskodok, mert bár én nyitott vagyok, még ha nem is eszek meg mindent, de nem tudom, mennyire jelenthet ez akadályt. Örülnék, ha ezen nem múlna egy lehetséges kapcsolat.

2018. jún. 28. 16:56
 7/9 anonim ***** válasza:
53%

Leszarom.


Én nem eszek húst, csak ritkán, ő mindig, és sűrűn :) Nem ognd elkészíteni neki, én meg csinálok húsmentes kajcsit.


29n

2018. jún. 28. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
53%

Annyi, hogy csinálok húsos ételt, pl. grillhús valamivel, én meg főzök mellé egy valamilyen főzeléket, vagy lecsót.


Míg a köretet készítem, meg kisütöm a húst a páromnak, addig a főzelék is elkészül 99%-ban és azt csak összedobom-fő, nem kell vele foglalkozni.


Rakott étel felébe megy hús, másik felébe nem.


Az nekem nem probléma, ha hozzáér az én részemhez is, mert nem "elvek" miatt vagyok lakto-ovo, hanem mert a hústól 10/9 fáj a gyomrom de órákon át.

2018. jún. 28. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem fontos, ha nem szól bele az étkezésembe. A volt párom mindig okoskosott, és a vegán életmód okozta különböző súlyos betegségeket és tápanyaghiányt képzelt bele egy tüsszentésembe is.
2018. jún. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!