Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ismerkedés alatt miért sértő,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ismerkedés alatt miért sértő, ha a segítséget visszautasítjuk?

Figyelt kérdés
Olyan élethelyzetbe kerültem, amit egy már működő kapcsolatban a felek közösen megoldanak. De egy még idegennel szemben kihasználás lenne. Egy ilyen segítséget utasítottam el, és ezen megsértődött. Most én gondolom rosszul?
2018. júl. 14. 09:36
 1/9 anonim ***** válasza:
68%
Nem gondolod rosszúl.Jól tetted. Mert ha megtetted volna, akkor lekötelezettjévé váltál volna az illetőnek, akivel még nagyon nagyon az elején jártok a kapcsolatban.
2018. júl. 14. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%

Véleményem szerint azért sértődött meg rád mert ezzel, hogy nem fogadtad el a segítségét azt sugallhattad számára, hogy nem akarod azt, hogy ő az életed része legyen és nem igazán gondolod vele komolyan.


Egyébként az, ha valaki önként ajánlja fel a segítségét neked és te nem élsz vissza vele akkor szó nincs arról, hogy kihasználnád az illetőt.


Összegezve a dolgot szerintem te gondolod rosszul, bár ez nagyban függ attól is, hogy mióta ismerkedtetek és mi volt köztetek, mennyire volt komoly és közvetlen a kapcsolat. Meg lehet érteni az illetőt is aki megsértődött rád, ha ő csak segíteni szeretett volna neked, de te szimplán elküldted, hogy nem kérsz a segítségéből.

2018. júl. 14. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
88%

Mi már régen túl vagyunk az ismerkedési szakaszon, de mivel nem élünk együtt ezért meggondolom,hogy milyen segítséget fogadok el. Anyagi segítséget pl. sosem.


Olyat,hogy valahová elkísér, elvisz, jön értem,segít cipekedni, esetleg a terveihez ötletet ad, azt megköszönöm, elfogadom.

Mivel nő vagyok örömmel veszem az esetleges nehezebb fizikai munkában besegítést, pl. parkosítottunk, ott volt, ezt kértem is, mert tudom,hogy szívesen tette.


Számodra már nem idegen ha ismerkedtek, tehát apróbb szívességet elfogadhatsz, főleg ha nő vagy és férfi megoldásra vár a feladat.

Attól is függ viszont,hogy menyire akarod beavatni a problémádba.

2018. júl. 14. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nem olyan "apró cseprő", hogy kisérjen el, cipekedjen, segítsen csapot szerelni.


Még nem ismerem annyira, hogy a gyerekeim életébe bevonjam. Eddig volt segítségem, ha nem tudtam mondjuk értük menni a suliba, vagy mondjuk fodrászhoz mennék... Ezt első sorban nekem kell megoldani, nem ugráltathatok mást, aki nem is élt gyerekkel, és nem a párom még. Át meg kell szereznem az életem, hogy mindenkire és mindenre jusson időm.

2018. júl. 14. 10:09
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha az ismerkedésnek olyan szakaszában vagytok,hogy érzed, ebből akár komoly kapcsolat is lehet,akkor apró lépésekben nyugodtan kérj segítséget a gyerekeid vonatkozásában is. Legalább látod,hogy működik ez mind a két részről, a gyerekeid elfogadják-e, Ő pedig mennyire tud közel kerülni Hozzájuk.


Én írtam azt,hogy gyerekkel találtam párt. Igaz, nem élünk együtt ma sem, és az is tény,hogy mi mindig is ismertük egymást, de pont a gyerekem kapcsán kaptam és fogadtam el Tőle a legtöbb segítséget. Számomra fontos volt az,hogy elfogadják egymást, és ehhez pontosan jó volt a közös együttlét, az,hogy ment Érte, vitte, hozta, persze természetesen nem napi szinten, alkalomszerűen.

2018. júl. 14. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem jól tetted.

Ami miatt megsértődhetett, hogy úgy csapódott le benne, hogy belőle nem kérsz.

Ezt meg lehet beszélni, felnőtt ember.

Ha apróságról lenne szó, pl odaadja a kabátját, maga elé enged a sorban, valamilyen fizikai munka, stb, akkor sértő és önbizalom romboló lehetne, de mivel élethelyzetről írtál más a helyzet, rendszeres progam vagy pénz, stb által lekötelezetté váltál volna, ami akkor is szerencsétlen helyzet, ha alakul ebből kapcsolat és akkor is ha nem.

Jó döntés volt.

2018. júl. 14. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Alapvetően akkor miért mondasz el neki olyan problémát, amiben nem fogadsz el segítséget tőle?

Viszont ez meg amúgy jó tanulság, ha ennyin besérül, márpedig az érthető, hogy egy gyakorlatilag vadidegennek nem akarsz a lekötelezettje lenni, akkor sok jóra nem számítanék tőle a jövőben sem.

2018. júl. 14. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Mivel ez most érinti a szabadidőm, ezért illik elmondani, hogy nem ignoralni akarom, hanem megoldok egy problémát.

Ez érinti a munkám, az én időm, úgy mindent.

2018. júl. 14. 11:21
 9/9 anonim ***** válasza:

Keveset írtál le ahhoz,hogy véleményt lehessen mondani.

Ha ismerkedtek, már nem vagytok idegenek egymásnak, csak nem álltok még elég közel egymáshoz, gonodlom a bizalmi viszony se teljesen alakult ki.


Attól függ milyen segítséget ajánlott fel és Te milyen indokkal utasítottad el.

Az is lehet,hogy nem magán az elutasítás tényén sértődött meg hanem azon,ahogy ezt elmondtad Neki.


Lehet,hogy még magad se döntötted el akarsz-e kapcsolatot vagy sem ezzel a férfival?

2018. júl. 14. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!