Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi fér bele egy párkapcsolatban?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi fér bele egy párkapcsolatban?

Figyelt kérdés

Szokták mondani, hogy el kell fogadni a másikat, ahogy van, de az is egy kapcsolat alapja, hogy alkalmazkodni kell meg kompromisszum.

Felvetődtek bennem kérdések. Alapvetően nagyon szeretem a barátomat, jó a kapcsolatunk. Viszont volt, amikor miattam tett meg dolgokat, az én kedvemért. Például megbeszéltük, hogy elutazunk valahova egy napra. Ő nem utazgató típus, még egy napra is csak akkor utazik el, ha muszáj. Mindig a városban szeret programot csinálni. Például ilyen esetben ez még elfogadható, ha a kedvemért eljön vagy ez már azt jelenti hogy meg akarom változtatni és nem fogadom el ahogy kellene? Csak annyit kértem tőle, hogy egyszer jöjjön el velem egy napra, hogy máshol is tudjunk kicsit kikapcsolódni, meg tényleg egymásra figyeljünk és ha nem tetszik neki a dolog, nem fogom már kérni többet. Ha meg tetszene neki is és jól érzi magát velem, akkor mehetünk máskor is. Meg egy időben volt rá példa, hogy "slamposabb" lett, én meg hiányoltam, hogy öltözzön valahogy jobban. Otthon abban van amiben, de például mikor talákoztunk nyilvános helyen, mondtam, hogy kicsit beújíthatna a ruhatárán. Ez nagyon önzőség? Hiába ő a férfi, neki sem áll minden ugyanolyan jól. Innentől megint jobban odafigyelt a megjelenésére, és ha megdícsértem, hogy milyen jól áll neki valami, annak örült és azóta is gyakrabban hordja.


Például ezek szerintetek még az egészséges határon belül vannak, vagy ez már azt jelenti, hogy nem fogadom őt el?

Ő nem egy írogatós típus, de azért mikor nagyon keveset keresett, akkor megjegyeztem neki, hogy ez nekem nem esett jól. Ki is derült az ok, hogy miért nem keres de szóval én örülök, ha ír.

Ezek mellett viszont én is igyekszem. Ahogy mondtam neki, hogy lehetne csinosabb kicsit, úgy én is igyekszem. Ha tudom, hogy bejön neki valami rajtam, felveszem a kedvéért, vagy ha kifejezetten mondja hogy azt szeretné. Meg örülök, ha ír, de én is keresem őt, hogy ne csak ő engem és igyekszem nem az agyára menni szóval nem nagyon sokat írok. Meg, mivel tudom hogy nem egy utazós fajta, nem azt kérem tőle, hogy napokra menjünk el messzire, hanem csak egy napra próbáljuk ki.

Igyekszem én is kompromisszumképes lenni. Ettől még volt bennem egyszer-kétszer kétely, hogy nem ártalmas-e amit csinálok. De végülis egy kapcsolatban kell alkalmazkodni egymáshoz. Én próbálok hozzá.


2018. júl. 15. 14:51
 1/5 próbálokkedveslenni ***** válasza:
100%

Minden olyan dolog belefér egy kapcsolatba, ami a kapcsolatban szereplő mindkét félnek belefér.

Ennél általánosabb válasz nincs erre a fő kérdésre, mert minden ember más és más.


Az alkalmazkodás fontos része egy kapcsolatnak, amíg az nem megy szembe az egyénnel. Tehát ha olyan nővel jövök össze, aki imád discoban bulizni - piálni - ilyesmi, akkor 0 jogom van arra, hogy ez ellen tegyek. Ő ezt szereti, nem korlátozhatom benne.


A példáid még okés dolgok, mert nem szűkíted a 'játszóterét', hanem tágítani akarod. Ez simán jó dolog. Persze csak addig a pontig, amíg nem erőlteted. Felhozod neki EGYSZER és ha ő magától megcsinálja ezentúl, akkor rendben van.

2018. júl. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
15:01: Köszönöm a választ! Igen, így gondoltam, ahogy írod. Egyszer kipróbálni, felhozni neki és akkor meglátja mennyire tetszik neki. Ha meg nem, akkor elfogadom, hogy az adott dolgot nem akarja.
2018. júl. 15. 15:06
 3/5 anonim ***** válasza:
26%
Ez egy szerencsétlen! Ezeket az alap dolgokat nem is kellene kérni! Hagyd el ezt a lúzert!
2018. júl. 15. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hát volt, hogy én is ezt gondoltam, amit második írt. Ennek ellenére nem szeretném elhagyni, mert szeretem, hiába ilyen. A személyiségét szeretem, vannak hibái de sok mindenben illik hozzám (közös érdeklődés, tulajdonságai) és nagyon sokat változott miattam! Számíthatok rá a bajban, betegségben is, gondoskodó velem. És én sem vagyok tökéletes, nekem is voltak olyan dolgaim, hogy akár kidobhatott volna. Ezeken sikerült átlendülni és megbeszélni. Jelenleg nem szeretném elhagyni, aztán kiderül a jövő mit hoz.
2018. júl. 15. 15:40
 5/5 NDSM ***** válasza:
100%
Amiket leírtál azok teljesen rendben vannak. A férfiak nagyobb része nem divatörült ráadásul kevés a hozzáértésük is. A slamposság ebből is fakadhat. A közös idő eltöltése pedig közös akarat függvénye. Néha ő enged, néha te. Ilyen egyszerű!
2018. júl. 15. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!