Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti emiatt szakítanátok egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti emiatt szakítanátok egy pasival vagy nem?

Figyelt kérdés

Jelenleg nem vagyok ilyen helyzetben, nem kizárt, hogy később igen de most csak érdeklődnék ki hogy látja a szituációt.

Ha tegyük fel, járnátok egy pasival, úgy amúgy jól meglennétek, szeretnétek egymást, szakítanátok vele ha hozzáköltöznének a szülei? Persze nem mindegy hogy egy kis lakás, ahol alig férnek el, vagy egy nagy ház ahol külön szinteken vannak. Nem zavarna titeket, vagy ez nektek azt jelentené, hogy nem tud előrelépni az életben? Persze ennek sok oka lehet, hogy miért dönt így, de ha például anyagi oka van, a szülei nem tudnak venni új házat, a pasi sem keres sokat, esetleg albérletbe menne vagy a hitel lenne a másik megoldás. Vagy ha a helyhez ragaszkodna nagyon és amiatt sem akarna elköltözni mert már ott lakik évek óta és megszokta. Ha együtt lakik egy pasi a szüleivel, ti azt értelmeznétek úgy hogy nem akar előrelépni és nincsenek saját igényei? A kapcsolatotok változna utána? Szóval, zavarna hogy nincs saját lakása, háza egy pasinak vagy nem?

Nyilván kapcsolattól is függ, nem mindegy hogy a felek mióta ismerik egymást. Ha évek óta tart a kapcsolat, akkor lehet szeretnétek összeköltözni vele és nem tetszene hogy a szüleivel lakik. Ha mondjuk 1 vagy 2 vagy 3 éves kapcsolat lenne? Vagy ha tudjátok hogy nem akar összeköltözni?


Ki hogy állna hozzá egy ilyenhez? Ha minden más jó lenne és ezen a helyzeten múlna.


2018. júl. 19. 23:32
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

Most tényleg csak külső vélemények érdekelnek, a saját álláspontom nem is írom le, csak kíváncsi lennék ki hogy gondolkodik.

És hány éves kapcsolatban.

2018. júl. 19. 23:33
 2/16 anonim ***** válasza:
64%

Nem mindegy szerintem hogy milyen helyzetbe és mennyi időre költöznének hozzá a szülei.

Mert ha maradandó akkor, biztos, hogy a szakítás mellett döntene sok nő. De ahogy írtam, ez helyzet függő szerintem.


Ezt férfiként mondom.

2018. júl. 19. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
86%
Szerinted mi az élet rendje? Felnősz és húss minden felelőség megszűnik a szülőkkel, mert te felnőttél? neked saját életed van? Fel se tudtál volna nőni szülő/k nélkül. Van az a kor, amikor a szülőkre kell vigyázni már és jobb együtt, mint külön. Lévén egy csomó időt megspórolsz, az utazgatással, és egyebekkel, ha ott vannak a közeledben, és segítségre szorulnak egészségügyileg, vagy akár milyen oknál fogva. Ez a család. És nem az, hogy ha megöregszik az aki felnevelt, bedug valahová, csak hogy ne neki kelljen gondoskodnia a szülőről.
2018. júl. 19. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

23:49: én nem írtam le én mit gondolok. Direkt nem. Csak az érdekel ki hogy látja és nektek ez indok lenne-e a szakításra. Ha én magam lennék ilyen helyzetben, én magam sem tudom mit csinálnék, lehet szakítanék vele egy idő után de így hirtelen nem tudom. Rögtön biztos hogy nem, de ha például rámenne valami okból a kapcsolatunk akkor igen. Csak gondolkodtam. Most főleg más véleménye érdekel.


Ha például állandóra költöznének hozzá. Vegyük ezt az esetet. Persze később bármi változhat, de ha úgy gondolja pasi meg a szülők hogy állandó jelleggel. Az egy másik kérdés, hogy később a pasi elköltözhet ha rájön pár hónap vagy hét múlva hogy ez valamiért mégsem működik. Vagy ha valami konfliktus lenne. Ezt viszont nyilván előre nem látni hogy gondolkodna vagy mi lenne.

2018. júl. 19. 23:56
 5/16 anonim ***** válasza:

3.Egy normális kapcsolat nem megy ilyenre rá, hanem erősödik tőle és mégjobban összekovácsolódik.


Ha ez miatt szakít valaki, még rá is segítenék, hogy tünjön el gyorsan. Milyen jó kapcsolatról beszél valaki, akinek nem teljesen természetes, hogy jóban-rosszban ott van a másik mellett, és filozofál azon, hogy inkább szakít mert nem akar senkit ápolni?

2018. júl. 20. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Persze ez az ember érzelmein alapvetően nem változtat a másik fél felé. De szerintem a kapcsolatra is hatha sokféleképpen, negatívan meg pozitívan is. Meg is könnyítheti meg gátolhatja is, de ez meg már szerintem a pasitól függ.

Én el tudnék képzelni előnyt meg hátrányt is.


Viszont például akkor ezen az oldalon miért írják olyan sokan hogy az nem normális amikor a szüleivel él egy pasi mondjuk 30 körül vagy 30 felett? Most akkor vegyük ezt a korosztályt.

Mi a különbség az egyik meg a másik között?

2018. júl. 20. 00:00
 7/16 anonim ***** válasza:
Bocs elütöttem, 4-es hsz-ra akartam írni a kommentet.
2018. júl. 20. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Egyébként én nem olyan esetről beszélek amikor ápolni kell a szülőket. Persze olyan is van de az egy másik kategória. Én itt inkább olyanra gondolok amikor a szülők nem szorulnak ápolásra. Például, ha már így felhozódott, ez változtat szerintetek a helyzeten hogy betegek a szülők vagy sem?

Vagy a lényeg ugyanaz?


Amúgy az még nem bűn ha érdekel mások véleménye.

2018. júl. 20. 00:03
 9/16 A kérdező kommentje:
Ha ápolásra szorulnak a szülők, akkor teljesen természetes hogy segíteni kell nekik. Nagyszülőkre ugyanezt mondanám.
2018. júl. 20. 00:04
 10/16 anonim ***** válasza:
És ki tartja el az ápolo családtagokat.29 ezerből ki él meg, stb.. Ottvan az ottjon,a szakápolo nem a saját életünket kell kutba dobni,engem se a gyerekeim fognak ápolni,pelenkázni, inkább fejbe lövöm magam...
2018. júl. 20. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!