Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Jól gondolom, hogy a jövőt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jól gondolom, hogy a jövőt közösen egymást segítve kell kiépíteni és nem a másiktól elvárni, hogy rendelkezzen valamennyi összegű vagyonnal, jövedelemmel?

Figyelt kérdés
2018. júl. 23. 10:24
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
93%
Regebben sokkal korabban hazasodtak. Ez kitolodott 30 kore es fole. Ebben a korban azert mar nem csupasz popsival kell elni a noknek es ferfiaknak sem.
2018. júl. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
93%

Régebben tényleg semmit nem tudott a nő vinni a házasságba, max 1-2 bútort. Mivel nem dolgozhatott, nyilván kb semmije nem is volt.


Ehhez képest ma majdnem minden nő dolgozik, és a férfiak ezt el is várhatják. A jövedelem mindkét fél részéről fontos, hogy a közös életet fel lehessen építeni, és legyen elég akkor is, ha az egyik félnek (jellemzően a nőnek) otthon kell maradnia babázni.


Az a baj, hogy ha egy nő szorgalmas és keményen dolgozik, akkor karrierista feminácinak van titulálva. (Akkor én is joggal kérdezhetném, hogy nektek semmi nem jó? De nyilván nem teszem, mert tudom, hogy vannak átmenetek meg egyéni ízlés. Ti is gondolkodjatok árnyaltabban, mielőtt megfogalmazzátok, hogy minden nő aranyásó és a havi 150 ezretekre pályázik.)

2018. júl. 23. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Bizonyos élethelyzetben így is van. Például huszonévesen az egyetemi évek alatt sokan jönnek össze és közösen építik fel az életüket. De azért 30 felett mindkét félnek fel kellene tudnia mutatni valamit, ami arra enged következtetni, hogy tud bánni a pénzzel.
2018. júl. 23. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
97%

Nem annyira fekete-fehér ez. Nálunk így volt, közösen építettük fel az életünket a férjemmel. De fiatalon jöttünk össze, ő 20 éves volt, én 21,5, nyilván nem nagyon merült még fel ebben a korban, hogy egzisztenciánk lenne, vagy várnánk a másiktól. 9 év telt el, dolgozunk, összeházasodtunk, a második gyereket várjuk, nemsokára nagyobb házat veszünk.

De ha most, 30 évesen kéne párt találnom szingli, gyerektelen, magát eltartó, egyedül élő nőként, akkor nem gondolom, hogy összejönnék egy olyan férfival, akinek egy lyukas zoknija sincs, 1-2 hónapnál tovább semmilyen munkahelyen nem marad meg, és anyukája mossa a szaros gatyáját. Félreértés ne essék, nem kell, hogy többet keressen nálam, az se zavar, ha kevesebbet, de dolgozzon és akarja építeni az életét. Járuljon hozzá ahhoz, hogy előrébb jussunk, és ne visszahúzzon.

2018. júl. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Összességében , igen jól gondolod.

Inkább azaz elvárás, hogy rendelkezzen mindenki egy valamennyire biztos munkahellyel , ergo jövedelemmel.


Nem azt mondom, hogy ilyenkorra lennie kell saját háznak vagy lakásnak mindkét félnek, mert az keveseknek adatik meg, hogy vegyenek egyet, vagy fizessék a hitelt.


A közös csupán annyi, hogy ha eljutnak odaáig, akkor közösen ketten már bele tudnak vágni egy saját házba vagy lakásba, hitelbe magyarul.

Éz régen az egyszerű embereknél akiknek átlagos volt a keresetük vagy alatti azok is akkro kezdtek el építkezni vagy flevenni kölcsönt mikor már együtt voltak, vagy összeházasodtak.

2018. júl. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
26%
Igen,jól gondolod.Igy kéne működjön egy párkapcsolat,normális esetben. Azért vannak nők akikben van tartás és van realitásérzékük,úgyhogy nincs minden veszve.
2018. júl. 23. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

"Régebben tényleg semmit nem tudott a nő vinni a házasságba, max 1-2 bútort. Mivel nem dolgozhatott, nyilván kb semmije nem is volt."


Most mi a regebben?

Nekem az 1920-as evekben szuletett dednagymamaim is dolgoztak. Illetve a lanyok is hozomanyt vittek a hazassagba, amit a szuleiktol kaptak.


Ha mar valaki nem tanul, akkor alapdolog a "valamennyi Jovedelem". Akit meg meg a szulei tartanak el reszben vagy egeszben, ne hazasodjon.

2018. júl. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Az első válaszoló "mai nézetek"-ére reagáltam azzal, hogy régen. Én ezalatt a 19. és annál korábbi századokat értettem. A nagyanyáink már dolgozhattak, sőt a világháborúk alatt csak nők dolgoztak pl a gyárakban (és gyerekek).


A hozomány alatt értettem én az 1-2 bútort, hiszen sok nő tényleg csak ennyit tudott beleadni.


A kérdező jól gondolja amit gondol, de ne felejtse el, hogy a valamennyi vagyon és jövedelem elengedhetetlen a közös élethez, így nyilván kevesen választanak ingyenélő, munkakerülő párt maguknak.

2018. júl. 23. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ.

Ha már valaki kiépített magának egy önálló életet, mert nem volt kivel közösen, és nem akart örökké másra várni, akkor elvárhat hasonló szintet a leendő párjától (mondjuk 30 fölött).

18-20+ évesen még normális, hogy közös erővel egymást segítve épít fel egy pár egy közös életet, csak ehhez kell az is, hogy legyen is valaki. Akinek nehezen alakul a párkeresés, és nem jön össze huszonévesen egy tartós párkapcsolat, az várjon 30-40 évesen is arra, hogy majd valakivel közösen, és addig malmozik?

2018. júl. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
77%
A helyzet az, hogy a legtöbb férfi nem akar 30-35 alatt elköteleződni, és ha 35 körül úgy érzi, itt az idő a komoly kapcsolatra, családalapításra, akkor nem egy 35 éves nőt keres ehhez, mert túl öregnek tartja, hanem huszonévest. Tehát nincsenek egy életszakaszban, így nem várható el ugyanolyan jövedelem, anyagi helyzet. És amíg a 35-40 éves férfiak szívesen ültetik bele a készbe a huszonéves, feszes testű barátnőjüket, addig miről beszélünk? Vagy sok olyan házasság van, ahol fiatalon összejöttek, közösen építgették a jövőt, majd a pasi 40 körül lelép egy huszonévessel, és nem érdekli az sem, hogy a csaj nem dolgozik és eltartatja magát. Ez a dolog csak akkor működne, ha mindenki korabelit választana, majd vele is maradna élete végéig.
2018. júl. 23. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!