Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Jól gondolom, hogy a jövőt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jól gondolom, hogy a jövőt közösen egymást segítve kell kiépíteni és nem a másiktól elvárni, hogy rendelkezzen valamennyi összegű vagyonnal, jövedelemmel?

Figyelt kérdés
2018. júl. 23. 10:24
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
29%

@11: mindig velem egykorú párjaim voltak. Lakása 2-nek volt, az egyik örökölte a másik kapta a szülőktől.


Valahogy az én lakásom viszont mindig fontos kérdés volt a hölgyeknek, mert ugye mama hiteles férfivel soha (miközben ők persze otthon élnek).



Tudod, ezután azt mondom, hogy igenis inkább egy huszonéves lány, nála még nem kell feltennem a kérdést, hogy mi a fenét csinált az elmúlt 15-20 évben, ha én tudtam venni egy lakást, neki meg már 500 ezer forint spórolt pénz is az elérhetetlen álom kategória (és erre még a nők kevesebbet keresnek, mint a férfiak mantra sem jó válasz, mert ha fele annyit keres, és mellette még albérletre sem költ, akkor is egy pár milliót már félre rakhatott volna a jövőjére).



F38

2018. júl. 27. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%
30 évesen lakást vettem nőként, nem örököltem, nem kaptam, hanem összegyűjtöttem a pénzt (a szüleim 2 millióval segítettek be a vételárba, a nagyobb részét én hoztam össze 10 év alatt, de ha még várok, és nem fogadom el ezt a segítséget, akkor nem tudom, hogy lett volna meg az a pénz, mert 1 év alatt 3 milliót emelkedtek az árak a kategóriában, annyit meg 1 év alatt nem keresek meg, egyébként vissza akarom fizetni a szüleimnek azt a pénzt, amivel segítettek, bár nagyon hadakoznak ellene).
2018. júl. 27. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

13: ezért irtam, hogy nem is az a fő gondom, ha valaki nem vett témyszerűen lakást, de azért 33-35 éves korára legalább egy 3-5 milliót össze rakhat az ember.


Ha a párjának is van ennyi, azzal már el lehet indulni az életben.


Hidd el, becsülöm, és tisztelem, hogy te nem a készbe akartál beleülni, de párkeresés közben elég sok nővel megismerkedtem és nem ez a jellemző.


(disclaimer: a hölgyek nagy része diplomás, jó helyen dolgozó nő volt, így azt sem mondhatni, hogy szegények lettek volna, ruhával, nyaralással egyikük sem állt hadilábon, csak valahogy a jövő megalapozása volt olyan, hogy az majd jön a férfivel.


Pedig nincs kiábrándítóbb, mint amikor finoman puhatolózik, hogy merre és kivel laksz, és amikor valami közepesebb környéket mondasz be, akkor csillog a szeme rögtön

2018. júl. 27. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%
"de párkeresés közben elég sok nővel megismerkedtem és nem ez a jellemző." - És ugyanez férfiaknál is megfigyelhető, a többségre nem ez a jellemző, kapnak, örökölnek, a szülők házát bővítik egy másik lakrésszel esetleg, a többségnek ahogy jön a pénz, úgy megy, és 30 évesen kapnak észbe, hogy mégis miből vegyenek lakást...
2018. júl. 27. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

Ilyen szempontból a férfiakon azért nagyobb a nyomás, ha más nem, akkor legalább az albérlet irányába, pont az előbb említett “mama hoteles” dolog miatt.



Én életem során 1x laktam barátnő lakásában, viszont az összes párom kivétel nélkül éveket töltött a párjainal.


Ahogy azt a dumát sem hallod gyakran, hogy a nőnek legyen lakása kocsija, a fordítottja viszont (ma hotel ugye) elég gyakori, akár netet, akár kolléga vagy haver lányokat hallgatok.


Ezzel együtt osztom, hogy a férfiak nagy része sem tudatos a jövőre nézve ,

2018. júl. 27. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
87%

Nyomás? Ugyan már, sokan kikérik maguknak, hogy miért költözzenek el a szüleiktől, amíg nincs valakijük, ha jóban vannak, csak plusz költség lenne. Beszéltem már 30-as informatikus férfival, akinek dolgozni sem volt kedve elmenni, anyja tartotta el, és érted, jó szakmája van, még azt sem lehet mondani, hogy az a probléma, de neki úgy kényelmes volt, aztán meg nem értette, hogy mi a problémájuk a nőknek vele.

És nagyon sok szülő van, aki jól el is cseszi ezt a dolgot, ha az én szüleimen múlt volna, még én is velük élnék, amikor megvettem a lakást, kitalálták, hogy adjam ki albérletnek, vagy újítsam fel, adjam el drágábban, vegyek másikat, és így tovább, de ne költözzek el tőlük... Csakhogy nem voltunk annyira jóban, hogy ne idegesítettük volna egymást egy fedél alatt, és azért egy 30-as nőnek sem előny, ha a szüleivel él, én is vágytam már a külön térre, ahol nem szólnak bele a dolgaimba.

2018. júl. 27. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

Sajnos néha én is ezt látom, hogy a férfiakra nyomást tesznek a nők. Persze nem mindenki. Lekéne már teljesen számolni a nemi sztereotipiákkal és nem kéne senkire szerepeket ráerőltetni. Igenis együtt kell építeni a jövőt és nem beleülni a készbe.

Az meg egy bunkó, pofátlan kérdés, hogy mit csinált a másik az elmúlt évbe. Ilyenkor kéne a másikat meghallgatni, együtt érezni vele és nem számonkérni bunkó, paraszt módjára. Nem azzal dicsekedni, hogy mondjuk én legalább ezt meg azt letettem az asztalra, és megvádolom a másikat lustasággal. Nem mindig lustaság miatt tart ott valaki ahol, pláne hogy erről a félperifériás országról van szó.

2018. júl. 27. 09:05
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
"Nem mindig lustaság miatt tart ott valaki ahol..." - Nem, valóban, de azért az könnyen megállapítható, hogy valami lustaság-e vagy sem. Az a 30-as fazon, akit JÓ szakmával is az anyja tartott el, mert neki nem ízlett a munka, biztos, hogy nem kényszerből, sokkal inkább lustaságból tartott ott, ahol, nem tudom, azóta összekapta-e magát, de nem is érdekel. Érdekes módon az egyik exemnél egyáltalán nem zavart, hogy az anyjával élt, ugyanis ő tartotta el a leszázalékolt anyját egyedül, ez megint más helyzet.
2018. júl. 27. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Én is ismerek programozó 30-as férfit, aki ahelyett, hogy a jól fizető állásával saját lakásra/házra gyűjtene, inkább sorra veszi a régi bmw-ket, a telefonokat, meg a szülői házban csináltat magának saját fürdőszobát. Én csak 22 vagyok, most kezdek el dolgozni a nem jól fizető szakmámmal, de én már alig várom, hogy elköltözhessek a szülői házból. Ha a szüleimen múlna, a végtelenségig maradhatnék kb, de én már nagyon vágyom a saját életre, élettérre. Van párom, de fiatalabb nálam és még egyetemista, vele szeretnék összeköltözni amint lehet. Azt sem bánom, hogy több pénzt fogok beleadni mint ő, mert nyilván én fogok előbb keresni és előbb összeszedni elég pénzt.


22N

2018. júl. 27. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

"Beszéltem már 30-as informatikus férfival, akinek dolgozni sem volt kedve elmenni, anyja tartotta el, és érted, jó szakmája van, még azt sem lehet mondani, hogy az a probléma, de neki úgy kényelmes volt, aztán meg nem értette, hogy mi a problémájuk a nőknek vele."


Mondjuk az aki informatikusként lusta ahhoz, hogy dolgozzon, az valószínűleg tanulni is lusta volt, és ő az az IT-s, aki fel tud tenni egy windowst, vagy 20 éves technológiájú weblapot tud csináni valami 2 hetes tanfolyam után, és most IT-nak hívja magát :)

2018. júl. 28. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!