Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek a helyünkben?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tennétek a helyünkben? Fiatal pár, nem tudjuk, mi lesz!

Figyelt kérdés

A történet röviden annyi, hogy 21 éves srác vagyok jó családi háttérrel, egyke gyerekként, otthonról kapok szülői támogatást.


Szombathelyen élünk, de Budapesten tanulok, ahol az egyetem mellett dolgozom, és otthonról fizetik a kollégiumot, és kapok egy kevés zsebpénzt is.



A barátnőm 19 éves, most végzett a gimivel. Miskolcon lakik (én is Miskolci voltam mielőtt elköltöztünk, innen ismerem). Ő semmilyen támogatást nem kap otthonról, az édesanyja csak úgy megszülte 18 évesen egy egyéjszakás kalandból, aztán hozzáment egy másik csávóhoz akitől lett mégegy gyereke. Borzasztóan gonoszak a szülei, úgy beszélnek vele mint a kutyával. A nevelőapja aggresszív, rettegésben tartja a családot. Minden vágya a barátnőmnek, hogy elszabadulhasson otthonról, és minden lehetősége megvan, hiszen felvették Budapestre egyetemre.


Viszont megmondták neki, hogy most már felnőtt, az ő szülei sem kaptak soha sz*t se otthonról, szóval ha itthon marad elt*karodik dolgozni és fizet azért, hogy otthon lakhasson, vagy megy Pestre vagy ahova akar, de ő vissza se jöjjön, csinál amit akar, felőlük lehet k*va is...


Ilyen belátásokkal jön fel szeptembertől Budapestre, úgy hogy haza nem mehet, és teljesen lássa el magát elsőéves egyetemistaként, különben éhenhal...



Egyébként másfél éve ismerjük egymást, de csak fél éve vagyunk együtt, eddig távkapcsolatban voltunk 1-2-3 hetente találkoztunk (alkalomfüggő), de tudtuk, hogy jönni fog, ezért vágtunk bele.


Oké, hogy az én szüleim támogatnak, és én is dolgozom, de könyörgöm ez a lány 19 éves és ismerem, tudom, hogy nem nőtt fel teljesen.


Miért bánnak vele így? Miért teszik ki mint egy kutyát? Parancsolgatnak neki, mindenért ő a hibás. Anya az ilyen?


És én mint a barátja aki, szeretem itt állok és töröm a fejem, hogy mi lesz vele...


Én még képtelen vagyok eltartani!


Ti mit tennétek ebben a szituban? Köszönjük a segítséget!


Kétségbeesett 21F és 19L


2018. aug. 1. 11:12
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
87%

elmegy melózni suli mellett.

szüleid téged támogatnak, nem őt.

szóval mondhatják is, hogy oké, kapsz pénzt, de ne költöztess senkit a lakásba

2018. aug. 1. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 hollófernyiges ***** válasza:
92%
Nem tudom mostanában milyen a rendszer, de amikor én egyetemre jártam ennyi elég volt ahhoz, hogy szociális indokkal kollégiumban lakhasson valaki.
2018. aug. 1. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
85%

te melózol? ő melózik? ti melóztok?

mert az kb megoldja a bajt.

2018. aug. 1. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
81%

Kezdjen el ő is részmunkaidős állást és az se lenne gáz ha hozzátok költözne és fizetne a szüleidnek valamennyit minden hónapban, hogy ne érezze ingyenélőnek magát. Persze ez csak ideiglenes megoldás és a szüleidnek is bele kell egyezni.

Egyik barátom is így csinálta. Én is csak egy kicsivel vagyok jobb helyzetben mint a párom, de addig nem nyugszik a se*ggem míg nem segítek neki ott ahol csak tudok. Ez így működik egy kapcsolatban. Nem tudod becsukni a szemed, és azt mondani "nem tudom, hogy vissza fogom-e kapni tőled a segítséget, szóval nem segítek"

2018. aug. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim válasza:
25%
A szerlem mindent megfog oldani,majd meglátjátok.
2018. aug. 1. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
80%

Üdv az életben. Nekem párom se volt. Adtam be kérvényt egyetemen, hogy kollégiumban lakhassak, nálunk 6000 Ft volt, négyágyas szoba, dolgoztam hétvégén és suli mellett különböző diákmunkákat és kb májkrémen meg zacskós levesen éltem 3 évig. Minden létező ingyenes megoldást kihasználtam, ösztöndíjak, pályázatok stb. Diploma után adtam be kérvényt az önkormányzathoz munkásszállóra, majdnem ugyanaz, mint a kollégium, csak felnőtteknek és így kezdtem dolgozni.


Most már van saját lakásom, kicsi, vidéki, de enyém.


Így is lehet.


Rinyálhattok is, de szerintem az nem fog megoldani semmit.

2018. aug. 1. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
85%
Lehet dolgozni egyetem mellett, csak ne hagyja abba a tanulast. Nem baj, ha nem lesz kituno, csak vegezze el. Ha fuggetlenedik a szuleitol, sokkal jobb elete lesz. Csak elsore tunik felelmetesnek, de kesobb mar nem. Rengetegen elnek igy sajnos. Kitartast nektek, es vigyazzatok egymasra!
2018. aug. 1. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
menjen kollégiumba, jó eséllyel bejut. mellette tud dolgozni, illetve diákhitelt is fel tud venni. ismerek olyat, aki ezekkel megoldotta, elvégezte az egyetemet, visszafizette a diákhitelt, és most normális életet él.
2018. aug. 1. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
46%

Ha a szüleid támogatnak, én is egkérdezném, hogy esetleg ideiglenes jelleggel jöhetne-e úgy, hogy valamennyit belead a költségekbe kereset arányosan és persze segít is valamennyit a háztartásban.


A családja miatt részvétem.

2018. aug. 1. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
92%
Felveszi a diákhitelt, elmegy koleszba. Ennyi pénzből akár el is tartja magát, de ha keveselli, akkor hétvégén meg szünetekben lehet melózni, hogy legyen tartalék.
2018. aug. 1. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!