Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Körülöttem mindenki boldog...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Körülöttem mindenki boldog anyuka lesz, én meg egyre jobban megijedek?

Figyelt kérdés

Nem tudom, mi baj van velem. 24 éves vagyok és ahogy idősödöm, egyre idegenebb az, hogy férjhez menjek és gyerekem legyen. Régen természetes volt a gondolat és a barátom is szeretne házasságot, családot, de ahogy közeledik a téma, egyre komolyabb és egyre jobban megijeszt.

Nem tudom, milyen anya lennék, meg milyen feleség...körülöttem kezd aktuális lenni, hogy mindenki házasodik stb, de nekem ez ijesztő, pedig szeretem a barátom.

Mi történt velem, mikor fogok megérni?


2018. aug. 13. 08:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem meg kell gondolni a gyerekvállalást. Legalábbis akkor, ha a két fél bizonytalan a közös jövőben. Amúgy én már pont úgy vagyok, hogy láttam mivel jár, és ma már azt mondom, hogy olyannal vállalnék, akivel biztosak vagyunk egymásban, és nagyon szeretem a másikat, és őmiatta is, de magam miatt is szeretném a dolgot. Különben meg azért nem, mert a kapcsolatot nem szeretném beáldozni... láttam már ilyet, ahol addig minden jó volt, de a gyerekkel járó egészségi, természetes gondok nagyon sok energiát emésztettek fel, és a két fél elhidegült egymástól, és sokat veszekedtek... végül szétmentek. Nem vagyok gyerekellenes, de mindenképpen fontos a jó közeg, és hogy erős legyen a szülők kapcsolata egymással.
2018. aug. 13. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A hàzassàghoz meg kell érni. Tudatosnak is kell lennie a vàlasztàsodnak. Màr ha nem akarsz pàr év múlva elvàlt lenni. A gyerekvàllalàs màs téma. A szaporodàshoz nem kell ész, sajnos sokan nem gondolnak bele mit is jelent ez. Azt nagyon kell akarni ahhoz, hogy ne bànja meg az ember és ne àldozatnak tekintse, ne vàljon tipikus màrtír vagy majomszülővé.- nagyon sok mindenről le kell mondani miatta, anyagilag is nagy teher..

.Èn pl mindig is hàzassàgban képzeltem el az életem ha megtalàlom a hozzàm való férfit. Szerintem szép dolog, hogy 2 ember kimondja hivatalosan is azt az igent, csalàd, baràtok előtt, onnantól törvényesen is egymàs hozzàtartozói lesznek, egy csalàd. Gyerekre viszont nem vàgyom. Nem is tervezünk a férjemmel.. Sok ismerősömnek van gyereke, belelàtok az életükbe kicsit, beszélgetek velük. Làtva milyen az életük gyerekkel- hàt kösz de nem.... Ès ők maguk is sokat panaszkodnak. Nem egy vallotta be, hogy megbànta, ha újra élhetne, nem vàllalna gyereket. Sok macera van velük, sok lemondàssal jàrnak, kevés idejük van magukra, a kapcsolatukra, stb... Mi élvezzük az életet kettesben, nyugi van, kipihentek vagyunk, azt csinàlunk amit akarunk, ha magunkra költünk nincs bűntudatunk, anyagilag is könnyebb, több időnk van egymàsra és sajàt magunkra is.

A gyerek visszafordíthatatlan, nincs olyan, hogy ha mégse jön be akkor lepasszolod. Ha megvan, màr nincs visszaút. Egyébként a legtöbb ismerősöm egyedül neveli a gyereket, apu 1-3 év utàn lelépett a legtöbb esetben. 90% nincs màr a gyereke apjàval.

2018. aug. 13. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem a barátommal kapcsolatban vagyok bizonytalan, lassan négy éve együtt vagyunk, teszünk a kapcsolatunkért. Ha bárkivel is vállalnék majd gyereket az kizárólag ő lenne. Magával a gyerekvállalással van bajom.
2018. aug. 13. 11:07
 4/6 anonim ***** válasza:
Nincs veled semmi baj. Csak akkor vállaljatok babát, ha 100%-ig biztosak vagytok benne. Ha úgy érzed nincs még itt az ideje, várjatok. Szemtelenül fiatal vagy, nem nyugodtál még le eléggé egy gyerekhez.
2018. aug. 13. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Attól, hogy mások most vállalnak gyereket, nektek nem kötelező. Nővérem is 28 évesen szült. Bőven ráértek még, inkább azon legyetek, hogy biztos talpon álljatok, mert sokan úgy csinálnak gyereket, hogy közben alig tudnak megélni valamiből... és hidd el ez sokkal gázabb, mintha később jön a baba. Fiatal vagy, ha úgy látod még nem vagy kész rá, akkor nem kell erőltetni. Ettől ne érezd magad kevesebbnek másoknál. Mondom, az a gáz ha valaki felelőtlenül, biztos háttér nélkül vállal gyereket. Meg nem az a lényeg mikor lesz gyereketek. Hanem, hogy hogyan teljesítetek szülőkként.


24F

2018. aug. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A szomszédaink egy párocska, 16 éve vannak együtt és nem házasok, élettársak, párkapcsolatban élnek.

ÉS úgy lett gyerek.

Nem kötelező a házasság.

2018. aug. 13. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!