Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerinted melyik a legjobb?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerinted melyik a legjobb? Ha nem mész bele a párkapcsolatba, nehogy csalódás legyen? Vagy ha esélyt adsz a dolognak, egy ideig szép, aztán véget ér fájdalmas szakítással?

Figyelt kérdés

Sokakat hallottam, hogy panaszkodtak arra, hogy ha valaki elutasító, túlságosan válogatós, az milyen rossz, mert esélyt sem ad a kapcsolatra.

Valamennyire egyetértek vele, de máskor teljesen másképp vélekedek erről.

Nehezen viselem a szakításokat, mindig becsapva érzem magam, és úgy érzem utólag, hogy jobb lett volna bele sem kezdeni, ha ez lesz a vége. Hiába kaptam szép emlékeket, vagy tapasztalatot az egészből.

A legutobbi kapcsolatomról nem tudom eldönteni, hogy örüljek, hogy az életem része lehetett a kedves illető, vagy megbántam az egészet, mert becsapva érzem magam?


2018. aug. 21. 10:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel a gondolkodással az életbe sem szabad belemenni.
2018. aug. 21. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Kockázat nélkül nincs nyereség!


Mindenki maga dönti el, hogy e rövid földi pályafutásában mit ad meg magának.

Persze a csalódás mindig benne van a pakliban, de az embert egy még nem is annyira tökéletes kapcsolatban is érheti annyi pozitív élmény amiért szerintem megéri kockáztatni. De ez csak az én véleményem.

A hibákból lehet tanulni, fejlődni és akkor szerintem előbb-utóbb meg lehet találni a boldogságot.

2018. aug. 21. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Teljesen egyetértek. köszönöm a válaszokat!


Igazából nem mindig zavart ennyire egy szakítás, máskor könnyen túl teszem magam rajta. Ezesetben az volt csalódás, hogy olyan személlyel történt, akiről igazán elhittem, hogy van jövőnk, de ha nem is, legalább annyira tartalmas a kapcsolat, hogy nem ér véget olyan hamar. Ritkán bíztam meg ennyire. Máskor egy akármilyen, sima szakítás nem szokott zavarni.

2018. aug. 21. 10:52
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem a legtöbb szakítás fájdalmas, tehát ezt többnyire meg kell szokni és valamennyire számítani rá. Tehát elég gyerekes dolog volna azért nem belemenni egy kapcsolatba, mert félsz a szakítástól.


Habár nem tudom, hogy a te esetedben hogy végződött, mi történt.

Pl. Azok akiket fizikailag bántalmaztak, vagy anyagilag kihasználtak egy kapcsolatban, biztos nagyon kiábrándulhatnak és tutira megbánták az egészet, ilyen komolyabb eseteknél.

Attól, hogy vége lett, netán elmúlt a rózsaszín köd, még nem kell megbánni, főleg ha úgy érzed, hogy kellemes élményeket okozott és tapasztalatot is nyújtott.

2018. aug. 21. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

De miért várod rögtön a szakítást?


Ha kicsit időtlenebbül tekintenél egy kapcsolatra és nem azt lesnéd, hogy júj de jó, megint eltelt egy hét, kibírtuk együtt, akkor talán több sikerélményed lehetne.


A világ és benne az emberek változnak. Ha nem tudtatok mindent megtenni, hogy a változásban stabil legyen a kapcsolatotok, ergo szakítás lett a vége, akkor előbb nézz magadba, majd nézd meg partnered.


Személy szerint én tudnám értékelni, hogy szép emlékeim is maradtak egy kapcsolatból.


Nem kell ennyire tragikusan hozzáállni, lehet és meg is kell látni a jót is.

2018. aug. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

#5 Nem mondtam, hogy várom, bár miután végig mentem pár érthetetlen szakításon, nem csoda, ha valahol számítok erre ezután. Nem arról van szó, hogy “kibirjuk együtt”, nincs szükségem olyan kapcsolatra, ahol csak elviselnek. Viszont fáj, ha így véget ért a “varázs”.


A válasz többi részével teljesen egyetértek, lehet, hogy kissé tragikusan tekintek az egészre, jobban kellene értékelnem.


Bár én megteszek mindent, de nem tudhatom, hogy a páromtól mit várhatok hosszútávon, ezért kilátástalan számomra az egész.

2018. aug. 21. 14:02
 7/8 anonim ***** válasza:

Az első jobb szerintem. Nem kell élből elutasítani a párkapcsolatot, de én például belevágtam olyanba, ami eleve halálra volt ítélve. Szép volt, de a szakítás tényleg nagyon fájdalmas.

Egy tanulságnak jó volt.

De ha úgy tűnik, nincs semmi olyan tényező, ami miatt szinte törvényszerű, hogy véget érjen egy idő után (túlzott korkülönbség, egyik mindenképpen akar gyereket, másik semmiképpen stb) akkor ne hagyd ki csak azért, mert mi van, ha fájdalmas szakítás élsz a vége. Ez olyan lenne, mintha sohasem mennél ki az utcára, mert mi van, ha elgázolt egy autó és meghalsz.

2018. aug. 21. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az első jobb. Az élet így is kompenzál mindenféle bajjal, nem kell még egy plusz problematika.
2018. aug. 21. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!