Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha eddig nem volt és talán...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha eddig nem volt és talán nem is lesz párkapcsolatom az kihathat negatívan a személyiségemre?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy ha valakinek nem alakul ki párkapcsolata az élete során, az befolyásolhatja negatívan a személyiséget? Eltorzulhat ettől?


Én magamon nem érzem most még, de érdekelne mások tapasztalata.


28/N


2018. aug. 25. 21:07
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

Igen. Korábban öregszik jól mint azok a kortársai akik családban élnek, és hajlamos lesz a szívbetegségekre.

Ezt egy dokumentum filmben láttam.

2018. aug. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

nálam egy világkörüli útat fog okozni

meg egy rakás önkéntes munkát


25F

2018. aug. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Be ne vedd ezt a hülyeséget.
2018. aug. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Igen :(


Egyrészt, kimarad az az életszakasz, amikor megtanulod kezelni a párkapcsolatot, hogy mit lehet, mit érdemes. Később ez egyre nehezebben megy, az alkalmazkodás, az elfogadás.



Másrészt, akik magányosak tartósan, azokat általában komoly stresszként érinti ez.

2018. aug. 25. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Akinek szüksége van rá, de nem kapja meg, bármit tesz érte, az komolyan tud szenvedni miatta.

Depresszívvá válhat elkeseredettségében.

Egy kapcsolat, vagyis inkább azok a dolgok, amik beletartoznak, mint a szex, intimitás, bizalom, összetartozás eléggé alapvető emberi szükségletek. Nagytöbbség ezt csak kapcsolaton belül tudja megélni. Ők nem bírnak nélküle lenni huzamosabb ideig.


De akinek egy kapcsolat amúgy csak nyűg lenne, vagy nem tenne hozzá az életéhez semmit, bizonyos szükségletei hiányoznak, vagy kapcsolaton kívül is meg tudja oldani, annak ugyan miért okozna negatív dolgot a szinglilét? 🙂


Te melyik vagy? Hogyan éled meg?

Mit szeretnél változtatni? Hogyn?

2018. aug. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Én megszoktam, hogy nincs senki mellettem. Voltak olyan időszakok, amikor kemény volt így végigcsinálni a napokat, de most azt gondolom, így utólag, hogy ezáltal is megerősödtem. Megtanultam, hogy elsősorban magamban bízhatok és magamra számíthatok.


Furcsa, mert alapvetően igényelném a testi érintést, vagy a valakihez tartozást, de ha lekötöm a figyelmem, akkor nem gondolok ilyenekre. És mivel sosem volt része az életemnek ilyen szempontból, így azt sem mondhatom, hogy elveszítettem volna.


Most azt hiszem, hogy el tudom úgy is képzelni az életem, hogy nem lesz párkapcsolatom. Már nem tűnik idegennek a gondolat, sőt még akár olyan lehetőségeket is látok benne, amikre régen nem feltétlenül gondoltam.


És az, hogy ez így alakult, abban nekem is van felelősségem (illetve a körülményeknek, de nem akarom magamról letolni a felelősséget), úgyhogy lehet nekem nem is lenne való ez az egész.


Köszönöm a válaszokat egyébként!

2018. aug. 25. 22:40
 7/8 anonim ***** válasza:

Attól, hogy nem figyelsz rá, és elnyomod, még okoz a magány tüneteket.



Nemrég olvastam egy kutatást, hogy a tartósan magányos emberek ugyanannyival élnek kevesebbet, mint a dohányosok (igen, tudom, mindenkinek van egy dédnagyapja, aki füstszűrő nélkülit szívott, és 105 évesen halt meg :))

2018. aug. 25. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Értem. Mindenképp egy próbát megérne pedig egy kapcsolat. Legalább egyszer meg kéne élned, meg kéne tudnod, hogy milyen, mert addig felesleges bármiről is beszélni
2018. aug. 26. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!