Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak én érzem picit lenézőnek,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csak én érzem picit lenézőnek, holott dícséretként szólna?

Figyelt kérdés

Megkaptam nem egyszer idősebb pasiktól, hogy "értelmesnek tűnsz".


Tudom, hogy ez dícséret, mégis van benne egy degradálás. Engem már idegesít. Mintha ők már lennének valakik, én meg nem mert fiatal vagyok, és ezt fejezi ki ezzel.



#dícsért
2018. aug. 31. 17:26
 1/8 anonim ***** válasza:
96%

Nézd meg a mekkora a különbség:


*"értelmesnek tűnsz".


-Értelmes vagy.


Szerencsétlen fazon nem tudott mit makogni, mondani akart valamit, de az igazság csúszott ki a száján..


Talán inkább fejlődj, és inkább a korosztályodban kellene mocorogni, mint idősebb pasik után futkorássz.

2018. aug. 31. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
22%

Te nem tartod magadat értelmesebbnek a 16 éves kamaszoknál? Dehogy nem. Te is "valakibbnek" érzed magad náluk és tök jogosan. Na, ha még idősebb leszel még inkább ezt fogod érezni és mások is pontosan ugyanezt érzik.

Amúgy csak bók volt, nem gondolták komolyan. Vagy a "tűnsz"-ön volt a hangsúly.

2018. aug. 31. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ez amolyan hideg-meleg, langyos dicséret. Nem lenéző, de nem is ajnározás.
2018. aug. 31. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A "tűnsz" miatt. Alapvetően nem tartott értelmesnek, de változott a véleménye.
2018. aug. 31. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Kb. olyan mint a "nem vagy csúnya", "elég okos vagy", meg társai. Bár nincs ezzel semmi baj, engem hidegen hagy és nem nevezném semmiképp sem lenézőnek, nem is fogok elájulni a meghatódottságtól.
2018. aug. 31. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

1) Hülyébbnek tüntél, de csalódott pozitívan (b verzió: eleve a korosztályodat hülyének nézi (lehet joggal, passz) és hozzájuk képest értelmesnek tűnsz))


2) Okosságokat mondasz, így annak tűnsz, de nem ismer így bizonytalan a tényében, így inkább csak egy tényszerű megállapítás. Annak tűnsz, hogy az is vagy még nem biztos.

2018. aug. 31. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem csak te érzed. Aki ilyent mond, az úgy érzi, hogy feletted áll és tanárbácsi szerepet játszik.

Máskor, ha ilyent mondanak, válaszolj valamit vissza, hogy a bácsi sem tűnik még szenilisnek.

2018. aug. 31. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha dicséret vagy bók lenne, így szólna: Értelmes vagy, okos vagy, gyönyörű vagy stb...nem pedig értelmesnek tűnsz, nem is vagy olyan csúnya stb stb
2018. aug. 31. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!