Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért gondolják sokan, hogy a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért gondolják sokan, hogy a férfinak sokat kell küzdeni a kapcsolatért, míg a nőnek semmit se kell tennie, ha én a valóságban épp fordítva látom sokszor?

Figyelt kérdés

NEM mindenkiről beszélek, természetesen vannak kivételek.


Viszont én sokkal több olyat látok, hogy a kapcsolatban a férfi elmegy, ledolgozza az x órás munkaidejét, és ennyi, kész. Ő a munka hőse, ő tett a család fenntartásáért, el kell ismerni. Na meg hát mellette évi 2x cserél kereket az autón, meg néha lenyírja a füvet, és erre büszke, neki ezért cserébe minden jár. Jár a sörözés a haverokkal, jár a "ne szóljon hozzám senki" én-idő a tévé/pc előtt, nyilván jár a fullos szex. Elvárja, hogy dicsérjék, elismerjék.

Mindeközben a párja (N) szintén dolgozik, mellette a háztartást vezeti (ha nem is 100%-ig egyedül, de jellemzően a nagyobb részét), gyerekeket ő intézi, ő tervez-szervez (családi nyaralást, felújítást, mindent), emellett persze ugorjon rá minden éjjel szenvedéllyel a párjára, mert ha nem, akkor neki nyilván jár a szex másokkal, mert hát férfibó' van, szóval garantált a megcsalás. Mindez persze a dolga, és alapvető, szóval ne várjon érte dicséretet, elismerést.


Most ne menjünk bele, hogy hány kivétel van, meg hogy akkor minek vannak együtt, ezt én se értem, de az tény, hogy sokkal-sokkal több ilyet látok, mint olyat, amiket az oldalon írnak, hogy a nőnek semmit se kell csinálni, bezzeg szegény férfi meg meggebed.

Miért írják akkor ezt? Honnan jött?

Vagy máshol mások a szokások? Régiófüggő lenne?

Én Észak-Dunántúlon laktam mindig, illetve most pár éve BP agglomeráció, itt azt látom, hogy 1-2 ritka kivételtől eltekintve ez megy.

Máshol lustábbak, ingyenélőbbek a nők? Vagy máshol is ez megy, a válaszolók meg kamuznak? Vagy nem direkt kamuznak, csak torzan érzékelik a valóságot? Vagy mi lehet ez az ellentmondás?


2018. szept. 6. 14:51
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
13%

#10

Ezek ilyen "középkori tündérmesék", azaz hoznak ilyen 100-ból 1 példákat, hogy ez veled is megtörténhet és lehetnek csodák. De a valóság az, hogy nagyon ritka kivételtől eltekintve, egy nőre 35 fölött, ha elválik, három dolog várhat:

-a magány (ez a leggyakoribb)

-egy szeretője lenni egy nős férfinak

-erősen megalkudni egy szintén elvált és több ízben is selejtes férfival, ami legtöbbször még rosszabb lesz mint a volt férje

Közben nézzük mi várhat ez 35 éves férfira:

-előtte áll az élet, akkor ideális családot alapítania, legtöbbször fiatalabb nővel

-lehet eltartója egy nőnek, akkor lesz egy alárendelt szexrabszolgája

-még mindig érezheti magát fiatalnak és bulizhat, élhet kötöttségek nélkül, gyakran váltogatva a szexpartnereit


Könnyű belátni, hogy egy bizonyos életkor után már teljesen megváltozik a rend. A régen elkényeztetett nőknek szűkülnek be a lehetőségei, és a férfiaknak meg kibővülnek.

2018. szept. 6. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
21%

Persze, tudom én, hogy a nők abban a korban szeretik hergelni egymást, hogy hagyd már ott a "kapcsolatba belekényelmesedett, elpocakosodott, semmittevő, este a tv elé beülő" férjedet, neked ennél több jár!

Na de egymást hergelni könnyű, a következményeket meg majd az adott nőnek kell vállalnia. Szerintem aki ilyen helyzetben van, az gondolja meg tízszer is, hogy ott hagyja-e a bekényelmesedett, sörrel a tv elé beülő férjét, mert könnyen bekerülhet a magányos, a szerető vagy a megalkuvó középkorú nők típusába. A férfiak meg nagyobb eséllyel kerülnek be az új család alapító, a pénzes eltartó, vagy a nőcsábász típusba, tehát az esetek 99%-ban a nő húzza a rövidebbet egy válás után :)

2018. szept. 6. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
78%
Akkor én egy tündérmesében élek, mert elváltan, kisgyerekkel is találtam olyan férfit, aki normális, intelligens, jó humorú, jó kiállású, társ és partner mindenben. 8 éve vagyunk együtt, 5 éve házasok. Ezek szerint én különleges vagyok. A férjem elvált barátja viszont 7 éve nem talál normális nőt maga mellé, pedig nem keres rosszul.
2018. szept. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
96%

Sok férfi képtelen a saját tettein és érzésein tovább látni, a nő erőfeszítéseit pedig természetesnek veszik.

A létező legjobb példa erre az, amit sokan a terhességnél művelnek: a nő van rosszul minden reggel, az ő teste megy át drasztikus változáson, neki vannak fájdalmai, neki őrülnek meg a hormonjai, de amikor szóba kerül egyes kispapák előtt a terhesség, vicceskedve odaszúrják, hogy azért nekik sem egyszerű, mert nekik meg el kell viselni az asszonyt ilyen állapotban, meg aztán szex sincs olyan gyakran...


Talán az lehet emögött az egész mögött, hogy nem kapják meg mindazt, amiről tudat alatt azt hiszik, hogy megérdemlik. A fejükben él egy nagyon élénk kép a "régi szép időkről", amikor a nők még tudtak nők lenni, és nem férfiasodtak el (= amikor még a férfiak pótanyukáik voltak, és az életcéljuk az volt, hogy a férfi semmiben se szenvedjen hiányt) és ehhez képest jó, hogy sérelmezik, ha BÁRMIT is kell tenniük egy kapcsolatban. Ehhez az idilli fantáziához képest a kisujjuk megmozdítása is soknak számít. De azért akarnak ám ők is adni annak, akit szeretnek... Csak sosem azt, ami praktikus. Pl hallottam már férfitól, hogy gondolkodás nélkül meghalna a párjáért, és bármit megtenne érte, bla-bla, de otthon büdös volt neki segíteni a házimunkában. Mert az ugye nem olyan drámai és hősies, hanem alantas. De a helyzet az, hogy drámaiasságra és hősiességre nincs szükség a mindennapokban, hanem az alantas házimunka megosztására, amit a nő is ugyanúgy rühell, de ez van.


Az abszolút kedvencem ezen az oldalon az, hogy hetente egyszer kiír egy férfi ide egy kérdést arról, hogy "uhhhhh megéri egyáltalán egy férfinak megnősülnie ebben a piszok modern világban???? Mert nem hiszem..."

Miközben a házasság bizonyítottan megnyújtja a férfiak életét, csökkenti a depresszió kialakulásának esélyét, és jóval stresszmentesebbé teszi az életüket, miközben a nőknél pont a fordítottját mutatták ki.

Tényleg semmi sem elég egyeseknek... Aztán amikor ezt szóba hozod, akkor egy büdös, nagypofájú feminista vagy (mert nőként a feminista a legnagyobb sértés, amit férfitól kaphatsz).


Szerencsére a gyk csak a selejt gyülekezőhelye, és az átlag férfiak normálisabbak...

2018. szept. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
94%

"Közben nézzük mi várhat ez 35 éves férfira:


-előtte áll az élet, akkor ideális családot alapítania, legtöbbször fiatalabb nővel"


Na, itt bukik meg az elmélet, mert akkor mire a feleség 40 éves lesz, addigra a férj 50, és már nem ugrálhat, hogy majd jut neki 20 éves. Kinek kell egy 50 éves elvált férfi? Mert a 30-as nőknek biztos nem.

2018. szept. 6. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:

hat en ugy latom, hogy a ferfiak itt foleg a "no szerzesrol" panaszkodnak, ergo mar ott elakadnak, hogy legyen egy baratnojuk. emiatt erre a temara vannak koncentralva es ugy latjak, a ferfiaknak sokkal nehezebb. ez egy bizonyos reteg.

na de, amikor a ferfi megkapja mar a not, latja, hogy a csaj szereti, szerelmes bele, akkor fordul a kocka. beleszokik, elvarasai lesznek, mint ahogy leirtad, es o lesz a dominans, akinek megjarnak a dolgok. ha olyan csajt talal, akivel ezt megteheti, azzal meg is fogja.

tehat en azt mondanam, a kapcsolat megteremtese a ferfiaknak nehezebb, mivel van boven jelentkezo nokre, viszont hosszutavu kapcsolatban, ahol a ferfi biztonsagban erzi magat, a nonek van nehezebb dolga.

kivetel nelkul ezt latom a kornyezetemben.

2018. szept. 6. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
0%

Én több olyan 50 éves (és természetesen nős) férfit is ismerek, akikre nem csak 30-as, de 20-a nők is hajtanak. Egyszerűen beleszeretnek a munkahelyen az érett komoly pasikba, nincs mese, hiába már 50 éves és adott esetben jól meg is vannak a feleségével és a családjával.

De nem akarlak én téged győzködni, mert felesleges.

2018. szept. 6. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
72%
Ez az ismerkedésre érvényes, nem a párkapcsolatra.
2018. szept. 6. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
28%

Kérdező, felmész a társkeresőre nőként, és ne írj meg 1 levelet se. Egy héten belül 10 levelet kapni fogsz így is.

Egy átlagpasas pedig megír több ezer levelet, és kap rá 1 választ, hogy "bocsikaaa, nem egymást keressük".

Ennyit arról, kinek nehezebb a dolga, ezek voltak a tények. Lehet velük vitatkozni, csak nem érdemes.


Amelyik férfinak van esze, az hamar belátja, a párkapcsolat feleannyit nem ér, amennyit kínlódni kell vele, a nőkben nem érdemes megbízni, és inkább egyedül lesz. Hosszú távon sokkal hatékonyabb és eredményesebb az egyedüllét, mint a párkapcsolat, az okosabbja ezt még a válás előtt belátja.

2018. szept. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

#19

Ez nagyon szomoru ralatas az eletre.

2018. szept. 6. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!