Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért gondolják sokan, hogy a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért gondolják sokan, hogy a férfinak sokat kell küzdeni a kapcsolatért, míg a nőnek semmit se kell tennie, ha én a valóságban épp fordítva látom sokszor?

Figyelt kérdés

NEM mindenkiről beszélek, természetesen vannak kivételek.


Viszont én sokkal több olyat látok, hogy a kapcsolatban a férfi elmegy, ledolgozza az x órás munkaidejét, és ennyi, kész. Ő a munka hőse, ő tett a család fenntartásáért, el kell ismerni. Na meg hát mellette évi 2x cserél kereket az autón, meg néha lenyírja a füvet, és erre büszke, neki ezért cserébe minden jár. Jár a sörözés a haverokkal, jár a "ne szóljon hozzám senki" én-idő a tévé/pc előtt, nyilván jár a fullos szex. Elvárja, hogy dicsérjék, elismerjék.

Mindeközben a párja (N) szintén dolgozik, mellette a háztartást vezeti (ha nem is 100%-ig egyedül, de jellemzően a nagyobb részét), gyerekeket ő intézi, ő tervez-szervez (családi nyaralást, felújítást, mindent), emellett persze ugorjon rá minden éjjel szenvedéllyel a párjára, mert ha nem, akkor neki nyilván jár a szex másokkal, mert hát férfibó' van, szóval garantált a megcsalás. Mindez persze a dolga, és alapvető, szóval ne várjon érte dicséretet, elismerést.


Most ne menjünk bele, hogy hány kivétel van, meg hogy akkor minek vannak együtt, ezt én se értem, de az tény, hogy sokkal-sokkal több ilyet látok, mint olyat, amiket az oldalon írnak, hogy a nőnek semmit se kell csinálni, bezzeg szegény férfi meg meggebed.

Miért írják akkor ezt? Honnan jött?

Vagy máshol mások a szokások? Régiófüggő lenne?

Én Észak-Dunántúlon laktam mindig, illetve most pár éve BP agglomeráció, itt azt látom, hogy 1-2 ritka kivételtől eltekintve ez megy.

Máshol lustábbak, ingyenélőbbek a nők? Vagy máshol is ez megy, a válaszolók meg kamuznak? Vagy nem direkt kamuznak, csak torzan érzékelik a valóságot? Vagy mi lehet ez az ellentmondás?


2018. szept. 6. 14:51
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
0%

#20, a helyzet ilyen elkeserítő sajnos. Egyetlen férfi se jókedvéből ír ki "hogyan találjak barátnőt" kérdést. Párkapcsolati szempontból a nők vannak monopolhelyzetben, evidens, hogy tőlük függ, kit választanak, és lesz-e belőle párkapcsolat.

Ők erőltetik ezt a kasztelméletet is, hogy mindenki a maga szintjén keresgéljen, persze rendszeresen fel is rúgják a dolgot. Átlag Ágota nem fogja Átlag Ádámmal beérni, ha Macsó Miskát is megkapja. Átlag Ádámnak ezzel szemben nincs választása - vagy beéri Ronda Renivel Átlag Ágota helyett, vagy MGTOW.


Ezek után nincs mit csodálkozni azon, ha a pasas inkább egyedül marad.

2018. szept. 6. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
85%

Amugy akik itt leirjak a noket 35-40 evesen, azok hol elnek?

En nem egyszer mentem el kulonfele talalkozokra (hobbikkal kapcsolatban) es mindig leesett az allam, mikor a holgyek mondtak, mennyi idosek.

Egyik peldaul mondta, hogy 37 eves es en 25nek neztem!!! (En 22 eves vagyok.) Szoval ez mind kitalacio. Parom anyukaja 45 eves kb es olyan jol nez ki, hogy az hihetetlen, siman talalna minden ujjara ferfit. En meg azt latom, hogy a ferfiak rosszabbul neznek ki ebben a korban es csak a naiv sracok hitegetik magukat, hogy 20on eveseknek majd ok kellenek 40evesen. En 22 vagyok es megmondom, hogy nekem nem kell egy potapa. :D :D

2018. szept. 6. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
4%

#22

Egy 35-40 éves nő az már vén csataló. Miközben egy ugyanolyan korú férfi meg pont alkalmas családalapításra is meg bármire.

Tudom, 22 éves nőként most nagyon el van szállva az egód, el is lehet, hiszen most vagy a legkelendőbb. De majd térjünk vissza erre a témára röpke 10 év múlva, jó? :)

2018. szept. 6. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
93%

#23

Hol lattal itt elszallt egot? En latom mind a 40eves ferfiakat es noket es realisztikusan nezve sokkal tobb a jono.

Elmondasod szerint a 20eveseknek is 50 eves kell, hat en 22evesen venlanykent ossze nem allnek egy oregapaval. Majd 30 evesen egy 60 eves nagypapaval elhetek. Melyik nonek kell ez?

Igen, ismerek 20eves csajokat 40es pasikkal. Csak a helyzet az, hogy ezek a lanyok butak, koverek es csunyak es mivel nem kellenek senkinek korabeliek koreben, ezert osszeallnak idosebb ferfival. Legalabb annak jok.

De nyugodtan elj az alomvilagodban, gyujts sok penzt, hatha meg tudsz majd vasarolni egy faek 20evest.

2018. szept. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
75%

Masik logikai bukfenced: szerinted 20as evekben a nok el vannak szallva, mert akkor a legkelendobbek... de egyben azt mondod, hogy ok versengenek 50eves ferfiakert.

1)20on eves nonek nem kell semmit tennie, foleg nem oregedo ferfiakra hajtania, ha egyszer lehet 10 sportos szeretoje.

2)Ki gondolkozik csaladalapitason ennyi idosen a mai vilagban amugy is? A legtobb 35 koruli nonek, akit ismerek, nincs gyereke. Egyre jobban tolodik ez kifele.

3) A legtobb no nem eletkeptelen, nem kell neki eltarto, sot akar kifejezetten karriert akar epiteni. Aki meg olyan, hat az meg is erdemli, hogy nagypaoaval kelljen szexelnie, aztan majd titokban kell osszejarni az egyetemrol a szeretoivel.

4) Egyik ismerosom 33 eves, 2 gyereke van meg 18eves korabol, szingli es 20 eves szeretoket tart. Szoval ja, majd 10 ev mulva nekem is fordul a kocka es tarthatok tinisrackoru szeretoket.

Nem is emlekszem meg milyen badarsagokat hordtal ossze, de ahelyett, hogy magadat nyugtatgatod es a noket 35 evesen oregnek nevezed (wtf) inkabb kezdj valamit az eleteddel.

2018. szept. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:

#5

"8 óra munka az időtöltés, nem munka."

What? :DDDD


#7

De ez hol?

Mifelénk teljesen evidens, alapvető, hogy a nő támogatja a párját a nehézségekben... Ismerőseim között történtek kicsit nagyobb tragédiák annál, hogy "nem megy a szekér", mégis együtt maradnak a párok... Én meg olyat nem ismerek, amilyet te írtál.


#9

"Főleg a 20-as években nagyon jellemző, hogy a nőknek semmit nem kell tenniük egy kapcsolatért, a férfiaknak meg erőn felül kell mindent, küzdeni a nőért és a pénzért is és karriert építeni és mindent csinálni egyszerre."

Huszonéves vagyok, abszolút nem ezt tapasztalom a környezetemben a velem egykorúaknál, amit írsz.


Az elvált férfi vs. elvált nő nehézségeihez: ahány elvált párt ismerek, az összesnél talált új párt mindkét fél. Ebben nem igazán látok nemek szerinti eltérést.


#14

"hallottam már férfitól, hogy gondolkodás nélkül meghalna a párjáért, és bármit megtenne érte, bla-bla, de otthon büdös volt neki segíteni a házimunkában. Mert az ugye nem olyan drámai és hősies, hanem alantas."

Bizony, lényegében erről beszélek! Én is ezt látom rengeteg helyen. :(


#19 / #21

Olvasd el újra a kérdést. Nem az ismerkedésről van szó, hanem a kapcsolatról.

Mellesleg nem igaz, amit írsz, de nem megyek bele, most nem ez a téma.

Mondjuk a válaszaidból is süt a kettősség, amit írtam. A nő 35 évesen már öreg, örüljön, ha valakinek van hozzá gusztusa, mindeközben egy ugyanilyen korú férfi valódi adonisz, akinek JÁR több huszonéves fiatal csajszi is... Tegyük fel, hogy ez igaz. Az is engem igazol, hogy a valóságban a nőknek nehezebb. Akkor a kérdésem továbbra is megválaszolatlan, hogy miért gondolják sokan ennek az ellenkezőjét?

2018. szept. 7. 10:19
 27/27 anonim ***** válasza:
#13 "férjem elvált barátja viszont 7 éve nem talál normális nőt maga mellé, pedig nem keres rosszul" ........ Jol kifejtetted mi szamit, van mas is?
2018. szept. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!