Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Én vagyok ennyire naiv, ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Én vagyok ennyire naiv, ha azt állítom, hogy nem baj, ha két ember különbözik, ha vonzalom és elfogadás van akkor rendben van?

Figyelt kérdés

Úgy gondolom, ha megtetszik egy lány engem nem zavar az, hogy másabb, mint én. Mondok erre példát introvertáltabb vagyok, de eltudnám viselni, ha ő extrovertáltabb lenne. Nem igazán szeretek zenés helyekre járni, de ha szeretném akkor szívesen elmennék vele.

Néha azt mondják, hogy naivan gondolkozok, pedig én úgy érzem, hogy az embereket nem úgy kell nézni, mintha csak egy termék lenne és el kell olvasni a termékleírását. A párkapcsolatnak nem az a lényege, hogyha tetszünk egymásnak, akkor fogadjuk el egymást úgy ahogy vagyunk és éljünk békésen harmonikusan? Szerintem rossz az, ha valaki kiakarja sajátítani a másikat, mert a saját akarata a fontos. Nem vagyok ilyen kisajátító típus nekem, ha megtetszik valaki akkor eltudom fogadni őt úgy ahogy van.


2018. szept. 8. 16:25
 1/4 anonim ***** válasza:
37%
Jól látod, mi tűz és viz vagyunk. Soha nem volt belőle gond.
2018. szept. 8. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg te és a párod különbözni fogtok, mert minden ember nagyon más, szóval ez alapvetően nem naiv dolog. Viszont minden embernek van egy-két olyan dolog az életében amiben nem szívesen köt kompromisszumot, ezzel nincs is baj, sőt... A lényeg inkább az, hogy ismerd magad, és tudd mi az, amiből te semmiképpen nem engednél. Ha ebben különböztök, akkor nem biztos, hogy érdemes belekezdeni.
2018. szept. 8. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Bizonyos kereteken belül tud ez működni, de ha tényleg homlokegyenest két teljesen más ember vagytok, akkor nem igazán látom, mi tarthat össze titeket egy életen át.

Igazából a legkisebb apróságok is, amik eleinte, az első néhány évben még csak jópofa kis különbségek, idegesítőek és bosszantóak tudnak lenni 10 év után, hiába, hogy amúgy elfogadod a másikat és eszedben sincs megváltoztatni.

Nekem is volt olyan kapcsolatom, ahol gyakorlatilag semmi közös nem volt bennünk, minden gyakorlatilag a másik ellentéte volt. Eleinte ez izgalmas és különleges volt, viszont amikor már az újdonság varázsa elmúlt, a vicces dolgok fárasztóak lettek, hosszú távon nehéz volt ezzel együtt élni, így pár év múlva véget is ért a románc. Könnyű megölni a szerelmet és elfogadást, ha folyamatos küzdelem az együtt élés.

Persze, amíg nem olyan dolgokról van szó, ami aktívan kényszerhelyzetbe hoz, addig ez lehet, hogy nem olyan drasztikus probléma, de pl amit te mondtál, az tipikusan egy olyan eset, ami hosszú távon a románc és elfogadás halálát okozza. Ha minden hétvégén 2x kellene zajos szórakozóhelyre menned, ahol senkit nem ismersz, a saját gondolataidat nem hallod, kicsit sem érzed jól magad, akkor felmerül benned a kérdés, hogy ha te ezt megteszed a párodért, ő miért nem hajlandó sosem megtenni ezt érted? És aztán meg jönnek a vitatkozások, hogy visszafogod őt, korlátozni akarod, külön töltitek a hétvégét, ha megcsalás nem is történik, de akaratlanul is eltávolodtok, és tádám, máris kész a szakítás. Na, szóval ez pl egy olyan összeegyeztethetetlen dolog, amiben nincs kompromisszum, nem létezik "csak kicsit hangos" diszkó, nincsen "csak kicsit nyugis" hétvégi otthonülős program, ez vagy-vagy. Ideig-óráig el lehet vele lenni, de évtizedeken keresztül az ilyesmit nem tudod mosolyogva és boldogan elviselni.

2018. szept. 8. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az sem mindegy, mi tetszik egymásban és miben különböztök. Amikben kiegészítitek egymást, amik nem jelentenek gondot, ha nem vagytok összenőve, vagy egyikőtök gyereket akar vagy külföldön élni, a másik nem... Nem is muszáj rögtön hosszú távra tervezni, ha a vonzalom elmúlik és csak barátokként/lakótársakként el sem viselnétek egymást. Egy igaziban nem hiszek, de abban sem, hogy bárki bárkivel összeillik.
2018. szept. 8. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!