Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha meg akarok szabadulni a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha meg akarok szabadulni a szerelem iránti kötődéshez - akkor minden ezzel kapcsolatos gondolatot fel kellene számolnom?

Figyelt kérdés

Volt egy kapcsolatom ami olyan volt mint egy álom.

Szerelmes voltam/vagyok valakibe, de véget ért a kapcsolatunk 1 jó hónappal ezelőtt.

Most eljutottam arra a pontra hogy nem akarom még egyszer ezt a szenvedést átélni amit ennek a kapcsolatnak a hiánya okoz.

Szóval inkább egyedül akarok maradni, bár most sokkal nehezebb ezt elhatároznom mert érzetem hogy milyen érzés szeretni valakit. Ezt az érzést/hiányt akarom elengedni.

Most hogy már tudom milyen - elvileg ha sikerül felszámolnom a kötődést, és soha nem hozok létre újabbat akkor elérhetem a célom.

Csakhogy a tudatom állandóan a múlt emlékeit/érzéseit dobálja be, és ez állandó belső pszichikai nyomást gyakorol rám.

Több éve gyakorlok meditációt, de most hiába térek vissza a gondolkodás elé, utána újra-újra jönnek ezek a gondolatok, és jelenleg úgy tűnik képtelen vagyok irányítani a tudatomat.


Talán a több meditációs gyakorlás segíthet?


Ha az összes gondolatból ami ezzel kapcsolatos, módszeresen elkezdem kivonni az energiát akkor kb marad egy nagy üresség bennem úgy érzem.


Ezt az ürességet kéne próbálni fenntartani, vagy valami mást/újat mindenképp a helyére kell tennem?


Ha igen, akkor mi lehet az? Mi az mivel nem alakítok ki újabb kötődéseket?


2018. szept. 9. 11:04
 1/3 anonim ***** válasza:
Valamit a helyére kell tenned. Ha belső szabadságra és függetlenségre vágysz, akkor egyértelműen valamilyen magaddal kapcsolatos dolgot kell a helyére tenned. Valami olyasmit, ami azzal kapcsolatos, hogy mennyire szereted saját magadat, és hogy mindig, mindenben számíthatsz saját magadra. Szerintem ha ezt a gondolatot kellő mélységben elülteted magadba, akkor olyan fejlesztő hatással lesz rád, amitől a későbbi párkapcsolataid is sokkal jobbak lesznek majd.
2018. szept. 9. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Az a helyzet hogy valóban nem bízom magamban, és úgy látom rengeteg hiba van a személyiségemben is.., csakhogy ezek miatt vagyok ilyen amilyen.

Egy csomó dolgot amit "hibának,, látok nem akarom megváltoztatni, mert akkor úgy érzem az nem "én,, lennék már.

Vagyis nem tudom magam elfogadni, de nem is akarok tenni ellene - mert félek a változástól. Ez a paradoxon áll fenn bennem.

Valahogy talán azt szeretném elérni hogy finoman lebontsam az "egó,,-t. De ne úgy hogy a problémásabb részek jöjjenek először.

Aztán meg nem akarok már újabb dolgokhoz, érzésekhez, társhoz kötődni - mert úgy látom ez együtt jár a szenvedéssel.

De nem látom az utat hogy hogy tudná ebbe az irányba haladni...

2018. szept. 9. 12:29
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem most ne az egód lebontásával foglalkozz. Még az is előfordulhat, hogy ha vágysz rá, de nem tudod, hogyan csináld, és el tudod érni, hogy ne is szorongj tőle, akkor magától megtörténik. Nálam már volt erre példa.

Inkább arra kellene fókuszálnod, hogy felszámold az önértékelési problémáid miatti pocsék érzéseidet. Ha utóbbiak megszüntetésére koncentrálsz, akkor a problémák is meg fognak szűnni.

Nem lehet, hogy egy kicsit önzőbbnek + önösebbnek kellene lenned? Ezt úgy értem, hogy nem érné meg azt is kitűzni célként, hogy ne ennyire a mások szempontjai szerint ítéld meg saját magadat?

2018. szept. 9. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!