Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mennétek esküvőre ebben az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti mennétek esküvőre ebben az esetben, a helyünkben?

Figyelt kérdés

Tudni illik, itt ahol mi élünk, ebben a kis közösségben az /volt/ a szokás,hogy az esküvőre a pár meghívja az egész fiatalságot.


Úgy tűnt ez már idjétmúlta, viszont kaptunk meghívót egy falubeli lánytól az esküvőjére.

Szüleim is (ez érthető,mivel a lány szülei is voltak az én szüleim esküvőjén, kb most tartoznak) de mi is kaptunk a párommal.

Most ezen megy az eszmecsere, hogy menjünk el vagy sem.

Párom azt mondja,hogy ha köszönésen kívül semmit se beszélünk, akkor minek menjünk el? Anyukám hajtogatja, hogy ha meghívtak elkell menni, a pémzt visszaadják majd a saját esküvőnkön.

A pénz oldalát nézve.. Nem halnánk bele ebbe a kiadásba, viszont nekem elég kevés a keresetem, pár hét múlva megint egy másik esemény ahová szintén adni kell.


Ti mit tennétek ebben az esetben?


2018. szept. 12. 07:15
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
Nem mennék. Udvariasan kimenteném magam, hogy már elígérkeztem más programra.
2018. szept. 12. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem, mi a fenének? Neked sem kell őt meghívni, ez régi szokás, hogy agy felhajtást csapni, mikor meg sem engedheted magadnak vagy jobb esetben a szülők fizetik ki a bulit.

Az esküvőt a szeretteiddel, barátokkal együtt kéne megünnepelni és nem falunapokat csinálni belőle.

2018. szept. 12. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Ezt én is igy gondolom. De tiszta üzlet már az egész. "Menjünk el,mert majd visszajön az a pénz,lesznek vendégek legalább"

Nem mindegy,hogy most félreteszem azt a pénzt, vagy akkor majd visszaadják?

2018. szept. 12. 07:32
 4/10 A kérdező kommentje:

Csak aztán halljuk a kibeszélést,hogy másnak (aki tényleg rokon) elmegyünk, ide meg nem.

Igazából inkább a szüleim nyomása ez.

2018. szept. 12. 07:34
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A szertartason gratulalnek es a buli reszere nem mennek el. Igy penzt sem kell adni, de meg is jelentel.


Sot tovabbmegyek a sajat eskuvodon sem kell igy szamolni 2 fo kajaztatasaval,akikkel csak koszonoviszonyban vagy.

2018. szept. 12. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan már, felnőtt emberek vagytok, Ti döntötök nem a szüleid. Különben is, mindenki elfelejti 1-2 hónapon belül ezt az egész sztorit, addig meg fül mellett el kell engedni a piszkálódást.
2018. szept. 12. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
MAXIMUM a szertartásra mennék, gratulálnék, aztán irány haza, nem lagziznék ilyen látásból ismert emberekkel.
2018. szept. 12. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem mennék és majd én sem hívnék olyat, akivel max köszönök!
2018. szept. 12. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Akadjatok le a szüleitekről. Döntsetek úgy, ahogy helyesnek tartjátok.

Ilyen egyébként nincs, hogy "ha meghívtak, el kell menni". Közbejöhet bármilyen program, nyaralás, bármelyik falubeli fiatalnak lehetnek olyan családi vagy anyagi, netán egészségi problémái, hogy ő nem akar menni. Kötve hiszem, hogy rajtatok kívül a falu összes fiatalja ott lesz.

Én pont fordítva gondolom, mint anyukád: illendőségből mindenkit meghívtak a házasulandók (pont azért, hogy az szüleidhez hasonló egyének ne sértődjenek meg!!!), de igazából ők se gondolják komolyan, hogy az egész falu el fog menni.

2018. szept. 12. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Egyetértek minden eddigi válaszolóval. Anyukád véleményét hallgasd meg, fontold meg, tartsd tiszteletben, de döntsetek ti a pároddal, akár anyukád véleménye ellenében. Én tuti, hogy nem mennék el és nem is hívnám őket. Soha nem mennék bele ebbe a "meg kell hívni, mert" kezdetű passzív-agresszív játszmába.
2018. szept. 12. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!