Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek hogy ne legyek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek hogy ne legyek feltekeny a baratom exere?

Figyelt kérdés

A baratommal fel eve vagyunk egyutt.

Tavaly tavasszal ismertuk meg egymast, akkor osszejottunk, de ra egy honapra szakitottunk, megis beszelgettunk, es most tavasszal ismet osszejottunk.

Amig nem voltunk egyutt nekem senkim nem volt, viszont o beszelgetett 1-2 volt baratnojevel, egyel le is fekudt.

Leultunk megbeszelni a dolgokat, elmondott mindent oszinten, hogy azert tette ezeket mert velem nem lehetett, potolt massal.

Miota osszejottunk teljesen megvaltozott jo iranyba, nagyon figyelmes, tudom hogy soha nem nezne ra egyetlen egy lanyra sem es ertekel, de hihetetlenul feltekeny vagyok ezek ellenere is az exere.

Nagyon sok ideig, 5 evig voltak egyutt, rengeteg mindent ateltek egyutt, sok kozos emlekuk volt, a baratai is nagyon szerettek gondolom es a szulei is.

Lassan mar minden egyes percben eszembejut ez a lany, es mar a siras hataran allok, annyira eluralkodott rajtam ez a feltekenyseg.Tudom hogy ez a mult es kar rajta ragodni, az a fontos ami most van, de mindig eszembe van hogy vele hol volt, mit csinalt, miket mondott neki.

Mit tehetnek hogy ne jusson eszembe vagy hogy teljesen elmuljon ez az erzes?

18L


2018. szept. 13. 18:30
 1/6 anonim válasza:
100%

Szia...

Huhh... Nehéz... De átérzem, ugyanebben a cipőben járok.


Ők 9 éve voltak együtt.... Rengeteg idő...

Számtalanszor eszembe jut, h ha eddig kitartottak akkor lehet h ezután is sikerülne nekik...

Mi 7 hónapja vagyunk együtt...

Én is úgy érzem h nem nézne rá másra.. Nem csalna meg és h szeret...


De magyon sokszor rágódom ezen...

H mit csináltak, hol jártak.. Stb.


Nagyon nehéz... Viszont én ilyenkor igyekszem "elmantrázni" magamban h most velem van lassan egy éve... Engem szeret és mellettem van... H valamiért véget ért a kapcsolatuk és h jelenleg velem tervez....


Tudom h ez sokszor nem segit sokat.... De van h beválik....


Sok sikert neked is..

Én is igyekszem legyőzni magamban ezt...

2018. szept. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen a valaszod!

Sajnalom hogy te is ebben a cipoben jarsz, mindenkepp ezen a felfogason kellene valtoztatnunk, csak hat nem olyan egyszeru tortenet sajnos

2018. szept. 13. 19:14
 3/6 anonim ***** válasza:
88%

Jaj velem is ugyan ez volt, de én szerencsére túl vagyok ezeken a gondolatokon :)

Engem is nagyon zavart barátom exe, ugyan így éreztem mint ti, szinte mindig eszembe jutott a csaj...

De aztán "túlléptem" ezen. Nem tudom, mennyire megértő a barátod, de én egy hétnyi őrlődés után elmondtam a barátomnak, hogy nem tehetek róla , de megőrjítenek ezek a gondolatok. Ő meglepődött, nem is értette, miért foglalkozom én ezzel a csajjal, hiszen ő egyáltalán nem foglalkozik vele. De sikerült megnyugtatnia, hogy ezeket csak én gondolom túl, én vagyok a legfontosabb neki.

Persze egy beszélgetés nem segített át teljesen, a fejemben kellett lerendeznem a dolgokat. Ezt kell tenned neked is. Elmondom, milyen gondolatok segítettek.

- Ha őt szeretné, nem veled lenne, ez egyértelmű

- megvolt az oka annak, hogy szakítottak, nem volt már jó a kapcsolatuk, veled viszont minden jó.

- a párod valószínűleg elkönyvelte múltnak a volt barátnőjét, máskülönben nem lépett volna tovább veled

- te többet foglalkozol a csajjal mint a barátod, a barátod fejében tuti nincsenek meg ezek a gondolatok, biztos hogy nem gondol az exére feleslegesen. Akkor nehogy már a te fejedben meg ott legyen a csaj!! :) nem ér ő ennyit, hogy egész nap rá gondolj

- lehet hogy a barátod lefeküdt vele, de akkor nem voltatok már együtt, biztos felkavarta az érzéseit a szakítás, kellett neki valaki maga mellé, nem akart egyedül lenni. DE. Mégsem maradt a csajjal, nem vele kezdte újra a kapcsolatát, hanem VELED! Téged választott! :)

Ne aggódj a semmin , csak elrontja a kapcsolatotokat. Ezen agyalsz egész nap, ez megöli a boldogságod, és a barátod nem tehet erről, neked kell abba hagynod a túlgondolást. Ez mind a múlt, amihez nincs közöd, mivel a barátod múltja. Nem tudsz rajta változtatni, de nem is kell, a barátodnak valószínüleg nem jelentenek már semmit ezek az emlékek, nem gondol ezekre, te miért agyalnál az Ő múltján? :)

Kicsit hosszan írtam, tudom, de azt is tudom hogy ezt a problémát csak így lehet megoldani, ha megérteted magaddal ezeket a pontokat, és ha eszedbe jut a másik csaj AZONNAL kösd le magad valamivel, kezdj el beszélgetni valakivel valami másról, nézz videókat, sorozatot, kezdj el énekelni valamit, hallgass valamit, csinálj BÁRMIT ami eltereli a figyelmedet innen. Hidd el ha kitartasz és nem adod fel megoldódik idővel!! :) csak ne add fel!!

Tapasztalatból beszélek, én is végig mentem mindezen, a gyötrő gondolatokon, mindenen. De leküzdöttem, és most teljesen jól vagyok, nem vagyok féltékeny többé :)

Minden a fejben dől el!

18L

2018. szept. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
78%

Sziasztok!


Tök jó válaszokat, tanácsokat kaptál már eddig is, de hátha egy férfiszemszögű véleményt is érdekesnek találsz.


A féltékenységnek szerintem alapvetően két forrása lehet:

1) nem bízol a barátodban/barátnődben, abban, hogy tényleg elköteleződött melletted, és tartasz tőle, hogy elveszíteted, mást választ.



2) nem bízol saját magadban, abban, hogy elég jó vagy a barátod számára ahhoz, hogy téged válasszon.


Azt is látni kell, hogy ezek egyike sem főbenjáró bűn. Miért is kellene az első perctől kezdve 100%-ig bízni egy olyan emberben, akit még nem ismersz 100%-ig? Miért is ne lenne megbocsátható, ha valaki még nem bízik magában 100%-ig?


Végső soron tehát a kapcsolaban nem bízol még tökéletesen, és ez lehet hogy inkább 1) vagy inkább 2) miatt van, vagy mindkettő.


Talán érdemes végiggondolnod, hogy szerinted igaz-e, amit leírtam, és ha igaznak gondolod, akkor máris sokkal közelebb kerültél ahhoz, hogy először is elfogadd a saját érzéseidet, és rájöjj, hogy nincs veled semmi gond.


Ez az érem egyik oldala. A másik az, hogy maga a féltékenység is gátolhatja, hogy a kapcsolatotok tovább fejlődjön olyan irányba, ahol ez csökken. Vagy azért, mert ezt bármilyen formában érezteted a barátoddal, aki nem tudja nem azt érezni, hogy nem bízol benne; vagy azért, mert magadat kezded el emészteni és még jobban aláásod az önbizalmadat.


Nem tudom, hogy mi a legjobb konkrét megoldás a helyzetedre, de abban biztos vagyok, hogy az érzéseid tudatosítása és a barátoddal való őszinte beszéd az, ami segíthet abban, hogy tovább nőjön köztetek a bizalom.


Nekünk könnyebb a helyzetünk, mert nincsenek konkrét exeink, de attól még vannak olyan múltbéli emberek, akikre lehet féltékenynek lenni. Például volt olyan, hogy távkapcsolatban éltünk 4-5 hónapig és közben nagyon megtetszett egy lány, mondhatni belezúgtam. Egy kis őrlődés után elmondtam a barátnőmnek és beszélgettünk erről a nagyon fura helyzetről azzal az alapvetéssel, hogy nem fogok kezdeményezni a lány irányába, viszont nem is fogom magam eltiltani tőle. Ez is hozzájárult ahhoz, hogy mostanra már nagyon erős a bizalom köztünk és hiába van néha egy kis féltékenység, az sosem bizalmatlanságként csapódik le.


Még két megjegyzés:

-Szerintem el kell fogadnod, hogy az 5 éves kapcsolata valamennyire a része marad a barátodnak. Nem kis részben azért az ma, aki, és te - gondolom - így szereted.


-Szerintem arra sem kell törekedned, hogy 0 féltékenységet érezz, csak arra, hogy olyan szintre csökkentsd, ahol nem árt a kapcsolatotoknak.


Remélem, hasznosnak találsz pár dolgot ebből! :)

26F

2018. szept. 14. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Másra koncentrálj. Tedd oda magad te is 5 évig és hagyd, hogy ő is oda tegye magát, aztán ti is lesztek úgy. Még azt is oldjátok meg, hogy nem mentek szét, és akkor már annál is jobb lesz. Addig meg kár ezen mókolni. Ez kB olyan, mikor a kistini rinyál, hogy nincsenek mellei. Nem azért nincsenek, mert selejt, csak még nem tart ott. A ti kapcsolatotok sem tart még ott ennyi.

32/f

2018. szept. 14. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szepen koszonom mindenkinek a valaszokat, egytol egyig nagyon hasznos volt elolvasni mindet!

Mindenkinek ment a zold kez es megegyszer koszonom szepen!

2018. szept. 14. 15:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!