Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Esküvővel egyidőben gyerekváll...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Esküvővel egyidőben gyerekvállalás? A ti ismerőseitek is ezt csinálják? Vajon miért?

Figyelt kérdés

Sorra az összes ismerősöm házasodik. Erre rá 1-5 hónapra "kiderül", mármint felteszik facebookra, hogy terhes nő.


Ők azért csinálnak gyorsan egy lagzit, mert kiderül, hogy teherbe esett a lány?

Ha nem ezért, mi másért?


Vagy friss házasként megjön a kedv a gyerekvállaláshoz? Ez meg olyan furcsa.


2018. szept. 27. 18:54
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
0%
Sok férfi úgy áll a házasság kérdéséhez, hogy amíg nem terhes az asszony addig felesleges az esküvő. Én is ezt az elvet vallom.
2018. szept. 27. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Az ilyen ismerőseim fele már 5+ éve együtt van és egyben letudnak mindent egy év alatt. A másik fele pedig az általad is említett becsúszott babás opció.

Ha megvan az eljegyzés, szervezés alatt áll a lagzi, én is simán felhagynék a védekezéssel. A teherbeesés meg általában hónapokba telik.

2018. szept. 28. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Én ezt nem értem. Szerintem a házasság amolyan felesleges dolog pl 5 év után. Mármint, nem sokat tesz hozzá a kapcsolathoz.

Egy gyerek vállalása pedig örökre szól. Szerintem nem azért kéne elkezdeni a gyerek projekten, mert összeházasodunk, vagy éppen összeházasodtunk.

2018. szept. 28. 06:47
 14/21 anonim ***** válasza:

Szerinted felesleges, más szerint nem. Tényleg olyan meglepő, hogy nem mindenki gondolkodik úgy, mint te?


Én pl. nem szülnék házasságon kívül. Lehet, hogy csak egy papír, meg lehet válni is, nyilván. De attól még egy ígéret arra, hogy kitartunk egymás mellett. Én enélkül nem akarnék gyereket.

(Plusz, ha arra "méltónak talál" a pasi, hogy a gyerekei anyja legyek, akkor tiszteljen már meg azzal, hogy "kiemeljen" feleségként, ne csak random barátnő legyek.)

Ezzel együtt semmi bajom azzal, ha valaki másképp gondolja, mindkét oldalra vannak jó érvek. A saját húgom is házasság nélkül szül, mert jobban érdekli a saját ház, mint egy lagzi. Ez is szempont.


Gyakorold az empátiát te is. :-)


Amúgy meg sok férfi megalázónak érzi az apaságit, merthogy kvázi kétségbe vonják vele, hogy tényleg az ő gyereke van a pocakban. És később sem ismerik el automatikusan, hanem villogtatni kell az aláirt papírt, hogy igenis az ő gyereke. Több ilyen hallottam, itt is olvastam már. Szóval férfiszempontból igenis lehet érv ez is a házasság mellett.

2018. szept. 28. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Szerintem kb. hasonló bizalmi szint a kettőnek a meglépéséhez (házasság és gyerek), így nem csodálom, hogy kéz a kézben járnak.
2018. szept. 28. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Én eddig mindenféle példát láttam már erre a házasság-gyerekvállalás témára. Az én ismerőseim közül is egyre többen házasodnak.


Általában az a tendencia, hogy házasság, és valóban utána már úton is a gyerek. Számomra ez inkább azért furcsa, mert sok leendő anyuka ismerősöm velem egyidős, és mind kb kivétel nélkül most végzett az egyetemen, dolgozni a szakmában (meg sokan máshol se) egy percet nem dolgoztak még. A férjük is kb velük egyidős, nem hinném, hogy anyagilag túl nagy tartalékot tudtak volna felhalmozni, persze nem az én dolgom, meg nem látok ebbe bele. Csak én pl úgy vagyok vele, hogy eszembe nem jutna addig tudatosan gyereket vállalni, még házasság mellett sem, hogy nem dolgoztam a szakmámban, hiszen úgy mikor nagyobb lesz a kicsi baromi nehéz lesz munkába állni. Nekem ezért tűnik inkább furcsának ez a gyerekvállalás. De amúgy én is úgy képzeltem el mindig, hogy házasság után jöhet a gyerek. Hogy miért, azt nem tudom különösebben, talán mert ha az ember megházasodik, elköteleződik valaki mellett, akkor már jöhet a családalapítás. Persze ha az anyagiak is megvannak hozzá.


Aztán fordított esetre is láttam példát, szintén ismerősi körben volt olyan pl., hogy egy csaj váltogatta a pasijait, volt egy nagy szerelme, akivel hol szakított, hol összejött, aztán végleg külön mentek, összejött valakivel, pár hónapra rá, meg már rakta ki az esküvős képeket, megint pár hónapra rá, meg már a képet a gyerekről... Aztán pár hónapos volt a gyerek mikor szétmentek. Az ilyet nem igazán értettem sosem, hogy ha x hónapja vagyok együtt csak valakivel, alig ismerem, de becsúszik a gyerek, akkor minek házasodni... Szerintem ilyenkor különösen rossz döntés, csak a gyerek miatt nem kell. Ha évek óta vagyok valakivel és valószínű, hogy előbb utóbb úgyis esküvő lesz, és úgy csúszik be a gyerek, ott se feltétlen kell, de ott azért már több alapja van szerintem.


Erre a saját családomból tudok példát, mert pl én sem vagyok tervezett gyerek és már együtt éltek a szüleim mikor kiderült, hogy anyukám terhes és akkor döntöttek úgy, hogy összeházasodnak, azóta is boldog házasságban élnek. :D Szóval lehet látni ezt is-azt is, nyilván mindenkinek meg van a maga oka, hogy miért így, vagy úgy csinálja. 24/N

2018. szept. 28. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Ha nagyobb lagzi, akkor ahhoz le kell foglalni mindent kb egy évre előre, de lehet, hogy több.

Szóval mire kiderül, hogy teherbe esett a lány, addigra rég le kell hogy legyen szervezve az egész.


"Vagy friss házasként megjön a kedv a gyerekvállaláshoz? Ez meg olyan furcsa."

Miért lenne furcsa? Lényegében a házasság a gyerekvállaláshoz ágyaz meg, legtöbben az esküvő után nekilátnak a babaprojektnek.

2018. szept. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
49%
szerinted fölösleges, szerintem nem. Meg sok ilyen 5+ éves ismerősöm a 20-as évei elején-közepén van. Ilyenkorra tudták előteremteni azt is ami a közös élethez, gyerekhez, házassághoz szükséges. Kamaszként otthon éltek, utána összeköltözés, gyűjtögetés, közös tőkéből pedig lagzi és házikó.
2018. szept. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

khm...

20-25 évesen gyüjtögetés,majd házikó?

utolsó te melyik bolygón élsz?

én aki nem kerestem rosszul sosem 31 évesen jutottam el oda,hogy kpra vegyek egy klassz nagy lakást.

20-25 évesen nincs az a legális meló amivel te összerakod egy ház árát.

de még illegális vagy bűnözői munkával is nehéz ennyi pénzt előteremteni,mert 20-25 évesen még nincsen meg az a gógyi,hogy ne kapjanak el,vagy ne húzza be tőled a konkurencia.

2018. szept. 28. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

nah kiszámoltam érdekességképen.

szóval ha 20 évesen elkezdenek gyűjteni egy olcsóbb 50 millás házra amit 25 évesen vásárolnak majd meg,akkor a fiúnak és a lánynak is havi 416.000 forintot kell csak félreraknia haha.

2018. szept. 28. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!