Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha egyes férfiak elvárják,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha egyes férfiak elvárják, hogy a barátnőjük/feleségük főzzön-mosson-takarítson, foglalkozzon a gyerekek dolgaival, akkor a nő részéről miért veszik sértésnek azt az elvárást, hogy akkor rendelkezzen olyan egisztenciával, amivel kényelmesen eltartja?

Figyelt kérdés

Nem azokról az esetekről beszélek, mikor a férfi is kiveszi a részét ugyanúgy a dolgokból, hanem amikor maximum csak "besegít" és elvárja érte a tapsot. Aki szerint vannak férfi és női munkák, ami alapján a háztartás a nő feladata. Oké, még azokat is kivehetjük a kérdésből, akik mondjuk tanyán élnek, fát kell vágni télen, füvet nyírni nyáron, stb., tehát ami nagyjából kompenzálja azt, amit elvárnak a nőtől. Panel, modern családi ház esetében értelemszerűen akkor nem ér a "férfi munka" érvelés.

Szóval, ha mindketten dolgoznak (mert különben manapság ebben az országban minimális esetben lehet fenntartani egy családot), akkor miért várják el egyes férfiak a nőtől az otthoni többletmunkát? Vagy miért háborognak azon, ha a nő elvár valamit cserébe?


2018. okt. 2. 13:49
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
2%

Amit a nő vár (itteni megnyilvánulások alapján) "előlegbe" várja.

32/f

2018. okt. 2. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
36%
Talán én is meg szólítottam.Bár nyírok füvet, havat lapátolok, stb. Én csak azt akartam mondani, hogy egy nő és egy férfi közösen kell vigye a háztartást, ezen belül értettem azt, hogy vannak férfi és női munkák.Nyilván nem kizárólagosan!
2018. okt. 2. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
7%
Ami azt jelenti, hogy én is szoktam takarítani, meg heti nagy bevásárlást csinálni, de alapvetően a háztartás vitele, főzés, mosogatás,vasalás, gyermek rendezése "női munka", és tudod miért, mert ők jobban értenek hozzá...
2018. okt. 2. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
88%

ezt én is fair-nek tartom. Én olyan vagyok, hogy megpróbálok ugyanannyit kivenni a munkából. Természetesen nem lehet, mert valaki mindig jobb lesz valamiben, ezért nem teljesen oszlik meg a munka, de próbálom kompenzálni mindazt amit a feleségem beletesz a kapcsolatba.


Szerintem teljesen elfogadott, hogy ha a pasi elvár ezer dolgot, de ő nem hajlandó azt csinálni, akkor kompenzálja valamivel, pl. teremtsen egy olyan anyagi környezetet a családnak, hogy úgymond "kivásárolja" azokat a munkákat. A feleség sem fog ugrálni, mert tudni fogja, hogy ahhoz a komoly munkához több idő és energia kell, mint egy átlagosba, ezért a férjét hagyja pihenni, cserébe a pasi többet dolgoz és többet keres, jobb lesz a családnak.


Sajna vannak olyan párok és családok, ahol a pasi nagyon híven ragaszkodik ahhoz, amit még nagyszüleinél látott, és a nő dolga ez-ez-ez-ez, pasi dolga a munka, de nem fogja fel, hogy a nő azóta ugyanúgy dolgozik és mellette még visz csomó mindent, ő meg hazamegy, lejár a 8 óra munka és utána már a fűszálat sem... szerintem szörnyű és önző

2018. okt. 2. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
54%
De ahogy említettem, van ezek között átjárhatóság. Ami meg az egzisztenciát illeti, igen én teremtem meg egyelőre a család egzisztenciát, de egyébként ettől én nem tartom magam többnek, mint a párom Ez egy helyzet, ő sem " kitartott" ettől.
2018. okt. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
5%

Tehát akkor a nő foglalkozik a háztartási gépek javításával is? Alkalomadtán autót szerel, stb?

Ha igen, és a férfi ezeket sem csinálja meg, akkor simán rugdalja ki, mert semmi szüksége rá. Egy szál kolbászt bárhol lehet szerezni, ha kellene.


Ha viszont a férfi ezeket megcsinálja, ÉS még jóval több pénzt is keres, mint a nő, akkor kb. egyensúlyban vannak.

Merthogy ugye a nő jó pár évre kiesik a munkából a gyerekek miatt, és az alatt a férfinak kell pénzt keresnie mindenkire.


Mondjuk ezzel együtt is jobb a rugalmasság, mert mindig lehet valami sürgős munka, vagy pedig az egyik fáradt, beteg, stb.

De ezzel is van egy gond: az rendben van, ha a férfi néha takarít, vásárol, főz.


De hogy cserébe a nő néha villanyt szereljen vagy autót szervizeljen - létezik ilyen?

Tehát nem olyan nő, aki eleve csinálja ezeket, mert olyan létezik.

Olyan létezik, aki csak néha csinálja ezeket, amikor a párja nem tudja megoldani?

2018. okt. 2. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
2%

Tehát elég, ha a férfi majd aznap megy dolgozni és vesz házat/lakást, mikor a lány rábólint, hogy igen, járnak. Értem.

32/f

2018. okt. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
2%
Így van, egyetértek az előttem szólóval...
2018. okt. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
0%
A 6#- os előttem szólóval 😁
2018. okt. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
0%

Még is lepődtem :D

32/f

2018. okt. 2. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!