Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha egyes férfiak elvárják,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha egyes férfiak elvárják, hogy a barátnőjük/feleségük főzzön-mosson-takarítson, foglalkozzon a gyerekek dolgaival, akkor a nő részéről miért veszik sértésnek azt az elvárást, hogy akkor rendelkezzen olyan egisztenciával, amivel kényelmesen eltartja?

Figyelt kérdés

Nem azokról az esetekről beszélek, mikor a férfi is kiveszi a részét ugyanúgy a dolgokból, hanem amikor maximum csak "besegít" és elvárja érte a tapsot. Aki szerint vannak férfi és női munkák, ami alapján a háztartás a nő feladata. Oké, még azokat is kivehetjük a kérdésből, akik mondjuk tanyán élnek, fát kell vágni télen, füvet nyírni nyáron, stb., tehát ami nagyjából kompenzálja azt, amit elvárnak a nőtől. Panel, modern családi ház esetében értelemszerűen akkor nem ér a "férfi munka" érvelés.

Szóval, ha mindketten dolgoznak (mert különben manapság ebben az országban minimális esetben lehet fenntartani egy családot), akkor miért várják el egyes férfiak a nőtől az otthoni többletmunkát? Vagy miért háborognak azon, ha a nő elvár valamit cserébe?


2018. okt. 2. 13:49
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
0%
Veled is egyetértek 😀
2018. okt. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
0%

Ember... adsz belőle nekem is? :D

32/f

2018. okt. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
93%
6: azért autót szervizelni meg mosógépet javítani nem mindennapos feladat, lássuk be (legalábbis, normáliséknál nem az). Amúgy meg persze, semmiből sem áll a kocsit elvinni szerelőhöz vagy mesterembert hívni a mosógéphez, ez nem egy olyan különösen tehetségigényes feladat, a telefont én is ugyanúgy fel tudom emelni, jól látod, ehhez tényleg nincs szükségem férfira :) És ami azt illeti, a ház körüli munkák mint fűnyírás, hólapátolás sem olyan gyakoriságú feladat, mint pl a gyerek fürdetése, altatása, házi feladat leellenőrzése, netalán a lecke kikérdezése, ha éppen arról van szó. Sőt, a gyereket minden nap el kell vinni iskolába és minden nap meg kell(ene) vele beszélni a történteket, élményeit végig hallgatni, ha kérdései vannak, azokra érdemben reagálni, ellentétben egy normális autóval, amit megfelelő időközönként (max évente) elviszel szerelőhöz, hogy átnézze, kicserélje a fékbetéteket meg olajat cseréljen. Szóval ne gyere nekem itt azzal, hogy ha a férfi megszereli az autót, az egyenrangú azzal, hogy felnevelem a gyerekét, mert k...vára nem egyenértékű. Az meg nettó fasság, hogy ehhez a nők jobban értenek, mert egy olyan nő, aki az első gyerekét szülte, semmivel sem tud még többet a gyereknevelés csínjáról-bínjáról, mint a férfi. Csak mivel a mindennapjait kiteszi, gyakorolja, ezért beletanul. Ugyanígy a főzés, takarítás, mind a tapasztalattal érkező tudás, nem a második X kromoszómával. Szóval az ég egy adta világon semmi, de SEMMI indok nincs arra, hogy a férfi ne vegye ki pontosan ugyanakkora mértékben a részét a gyereknevelésből, házimunkából, bármiből. És én amúgy azt sem tartom jogos elvárásnak, hogy ebből kihúzza magát, ha sokkal többet keres. Akkor is az ő gyereke, ha milliárdos, ha nem ismeri, az ugyanúgy rossz lesz neki (meg a gyereknek is), mintha a putriban nem ismerné. Ha háztartásbeli lennék, csakis azért csinálnám meg a házimunkát meg a főzést meg minden egyebet, mert egyébként halálra unnám magam otthon, de még akkor is igenis kikövetelném, hogy az apja lehetőségeihez képest minőségi időt töltsön a gyerekével. Ha már közös döntés volt a baba, akkor anyagi helyzettől és ledolgozott óráktól függetlenül a felelősség is közös.
2018. okt. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
83%

6 Tehát akkor a nő foglalkozik a háztartási gépek javításával is? Alkalomadtán autót szerel, stb?"

Simán, nincs ebben semmi nehéz, bármit megszerelek, ha kell, legutóbb a bojlert szereltem meg, amikor a férjem elutazott, nem vártam arra, hogy hazajöjjön. Sőt, emellé még nagyon jól is keresek, nem okoz semmilyen problémát biztosítani az általan választott életszínvonalat saját magamnak. Ez teljesen alap számomra. Ezzel a logikával élve tényleg nincs szükségem férfira, de ezzel mégis mi a baj? Nem tartom egészséges dolognak, ha azért vagyok valakivel, mert szükségem van rá, és nem azért, mert szeretem és vele akarok élni. Ahogy az előttem szóló is írja, nem kromoszómafüggő, hogy ki mit tud megcsinálni, hanem tapasztalatfüggő.

2018. okt. 2. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
0%

"nem mindennapos feladat, lássuk be"

Persze - viszont sokkal nagyobb, és alkalomadtán veszélyesebb feladat, mint elkészíteni egy vajas kenyeret.

Úgyhogy a ház karbantartása + szemétlevitel + porszívózás + vásárlás hazacipelése a nő oldalán azért már számít.

2018. okt. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
13%

Azért Kérdező, mert a kapcsolat legeslegelején, amikor még szó nincs gyerekről, mosogatásról, háztartás vezetéséről, a nő akkor is elvárja mindezt.

És persze később se fogja teljesíteni a maga részét, csak szajkózza, hogy neki márpedig jogai vannak.

Különben is, állandóan a nőktől hallom, hogy ők mennyivel jobbak mindenben, mint a lenézett, megvetett férfiak. Nosza, lássuk!

Jöhet a piros kéz, szeretem látni ha igazam van, beismerni úgyse fogjátok, mert az ugye derogál :D

2018. okt. 2. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
5%

Igen, a lepontozás az megy.

A baba-mama rovatokban pl. mindenki 0%-on áll, aki nem dicséri tele szájal a nőket és a gyerekeket.

2018. okt. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
97%

"Tehát akkor a nő foglalkozik a háztartási gépek javításával is? Alkalomadtán autót szerel, stb?"

Megsúgom, ezeket nen a férfi csináljaeg a háztartások 99,9%-ban, hanem a szerelő :D És ha meg is csinálná, heti hányszor kell házimunkát végezni és hányszor mondjuk hűzőszekrényt szerelni? Kb 2000:1 az arány.

Másik nagy kedvencem, hogy a nők jobban értenek a házimunkához. Én is hanyatt tudom vágni magam, hogy jaj nem tudok felmosni egy kva felmosóval mert nem azzal a kezemben születtem... ha meg tudtok szerelni egy autót (mert bizonyára ti csináljátok, nem a márkaszerviz), akkor talán tudtok egy felmosónyelet jobbra-balra huzogatni a földön, talán nem olyan bonyolult.

Nekem semmi bajom, ha egy férfi elvárja egy nőtől, hogy egyedül vigye a házimunkát és nevelje a gyerekeket. Akkor tessék olyan nőt keresni, aki erre vágyik és 300ezer/fő fizetésből kényelmesen eltartani, ne pedig azt elvárni, hogy majd a 'zasszony hazajön a 8 óra munka után, a 'zura fölteszi a kanapére a lábát, böffent egy jót sörrel a kezében, meccset nézve, miközben a felesége még este kilenckor nekiáll wc-t pucolni.

Tessék eldönteni mit akartok kedves férfiak, de akkor ne kettős legyen a mérce, ha ezek női munkák, tessék eltartani a nőt. Ha az eltartas büdös akkor meg tessék kimosni a büdös zoknikat kérés nélkül, heti rendszerességgel.

N

2018. okt. 2. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
89%

6#

Szerinted hány férfi ért manapság az autókhoz? Elárulom, hogy nem sok. Ha a férfiak szerelnék a családi autót akkor alig lenne melóm és nem lenne 1-2 hónapos várólistánk. A mai férfiak nagyrésze egy olajcserét nem tud megcsinálni (mert miért is kéne, hiszen ezért van a szerelő), plusz az új kocsik nem is arra valók, hogy a kapubejárón szervizelje őket az ember.

Viszont rengetegen vannak, akik azt hiszik, hogy értenek hozzá, ők szoktak ott ülni a nyakunkon és magyarázni, hogy hogy szereljem a kocsiját (99%-ban f_szságot beszélnek). Vagy pedig nekiáll otthon vezérlést cserélni, aztán ezekből lesz a motorgenerál, mert összeverte a dugattyú a szelepeket, vagy éppen a kedves tulaj klopfolta szét az olajszivattyút.


Kérdező!

Te kevered a férfiakat a fiúkkal. Egy férfi nem házicsicskának és nem anyucipótléknak akar barátnőt. Egy férfi egyenlőként tekint a párjára és eszerint osztják szét a feladatokat. Ha mindkét fél dolgozik, akkor evidens, hogy a férfi is kiveszi a részét a házimunkából. Viszont ha a nő otthon van, akkor úgy fair, hogy a nő vezesse a háztartást, ne kelljen a férfinak 8-10 óra munka után még ugyanannyi házimunkát csinálni mint a nőnek.

2018. okt. 2. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
86%

"alapvetően a háztartás vitele, főzés, mosogatás,vasalás, gyermek rendezése "női munka", és tudod miért, mert ők jobban értenek hozzá..."


Az ilyen férfiak, amikor egyedül élnek, mit csinálnak? Szólnak anyukának, hogy menjen át takarítani a felnőtt fia után, vagy a koszban élnek?

És milyen hülye indok az, hogy jobban értenek a nők hozzá? Mihez kellene érteni? Az ablakpucoláshoz, mosogatáshoz, wc-pucoláshoz? Egyes emberek nagyon életképtelenek, ha azt hiszik, ezekhez valami külön tudomány kell. De általában inkább arról van szó, hogy így próbálják meg a másikra hárítani azt, amit nekik is ugyanolyan feladatuk lenne elvégezni, hiszen ők is abban a házban élnek, azokból a tányérokból esznek, azt a wc-t használják, stb., amit szerintük a nőknek kellene elvégezni, mert az ugye női munka.

Legtöbbször, ha elromlik egy háztartási gép, akkor kihívják az emberek a szerelőt, ha az autóval van valami gond, akkor is elviszik szerelőhöz, füvet nyírni nem egész évben kell, ha pedig panelban lakik az ember, akkor egyszer sem. Ugyanez igaz a fa vágására is, amit szintén csak a téli hónapokban kell, ráadásul a legtöbb család már nem fával fűt. Nem lehet reálisan egymással egyenértékűnek állítani olyasmiket, amiknek a nagy része a legtöbb esetben nem is valósul meg.

Csak azok a férfiak háborodnak fel, ha a nőknek is vannak elvárásaik, akik hímsoviniszták, úgy gondolják, hogy a nő azért született, hogy kiszolgálja a férfit, és a kedvére tegyen. Egy értelmes férfi azonban egyenrangú társának tartja a nőt, és részt vesz ő is a házimunkában, a közös feladataikban.

2018. okt. 2. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!