Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha az emberek nem azt néznék,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha az emberek nem azt néznék, hogy ki mit tett le az asztalra és rendszerkritikusak lennének jobb párkapcsolatok születnének?

Figyelt kérdés

Ha mondjuk nem azzal jönnének, hogy én is megtudttam ezt csinálni és ezt elvárom tőle is. Ettől a pökhendi stílustol rosszul vagyok. Nem lenne ez a teljesítményközpontúság, bérmunkarendszer, versengés akkor szerintem sokkal békésebb romantikusabb kapcsolatok lennének, mint most.

Ha valaki nem az a karrierista, versengő alkat akkor nem ő vele van a baj, hanem ezzel a vadkapitalizussal.

Miért nem tudnak sokan rendszerkritikusak lenni és más szemmel nézni a világot?


2018. okt. 6. 20:58
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Igen, valóban ez lenne a jó szemlélet, de mivel ma már mindet a pínz hajt, így "sok lúd disznót győz" alapon esélytelen a játszma.
2018. okt. 6. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
#9 Mi lenne akkor, ha senkinek se kéne dolgoznia, addig aludhat ameddig akar? Egy olyan világ ahol nem a munka lenne középpontban hanem a műveltség, kreativitás. Én egy ilyen világért szívesen küzdenék.
2018. okt. 6. 23:46
 13/18 anonim ***** válasza:
86%

#10 Te nagyon buta lehetsz, ha még ennyit sem tudsz értelmezni. Most komolyan írjam le megegyszer, külön kiemelve a gyengébbek kedvéért, hogy az sem baj, ha nem diplomás, hanem szakmunkás az illető, amíg van életcélja? Mi a következő, menjek el a lakásodra és olvassam is fel neked?


Egyszerűen nem lehet a nőkre kenni azt is, hogy nincs miért élned, és nem szereted azt, amit csinálsz azért meg pláne nem hibaztathatjatok a nőket mert nem akarnak valami 2bites életen tengődő emberrel kezdeni, akinek az egyetlen öröme, ha bedögölhet munka után a számítógép elé.

Tudom hogy szándékosan akartad félreérteni amit írtam mert haragudni a másikra, és puffogni valami képzelt igazságtalanság miatt ezerszer egyszerűbb, mint szembenézni azzal hogy az életed csőd. Nem kell a k..va pénzed senkinek. Egy olyan személyiség kell, amitől nem akar a nők 99%a kirohanni a világból de egy ilyen elviselhető személyiséggel egyetlen itteni önsajnáló sem büszkélkedhet.

Mert tényleg, soha senki sem fogja a sikertelenségét a személyiségibáira, miközben a legtöbben itt végtelenül irritálónak tűntök.

Nem... Itt a szegény a szegénységre fogja a baját, a ronda a rondaságára, a sovány arra, hogy nem egy kigyúrt állat, a félénk arra, hogy nem bunkó nőalázó, stb stb. Még egyszer olyan kérdést is írtak ki hogy "tehetős vagyok a családom révén, fényűzően élek, de még így sem kellek a nőknek" de még ennek a kérdésnek a kapcsán sem jutottatok el arra a tök nyilvánvaló következtetésre hogy talán mégsem a pénz a minden, hanem ment a szófosás hogy "jaaaaj hát az azért van mert a nők a pénzSZERZÉS képességét szeretik nem magát a pénzt".

Hát nem. 10ből 10szer csak elviselhetetlenek vagytok emberileg, amit a nők nem viselnek túl jól, mert ők társat akarnak, nem pedig valakit akivel be lehet érni.

Igen tudom, nem fog ez eljutni sem hozzád, sem egyik másik panaszkodóhoz sem, akik azt hiszik hogy a lakosság fele (a nők) a hét minden napján csak otthon ülnek tétlenül, munka nélkül, és csak annyi a dolguk hogy átlapozzák a katalogusaikat hogy kiválasszák, hogy milyen cipőre költik majd el a lakosság másik felének (a férfiaknak) a fizetését - de talán megéri leírni.


Végszónak meg: még ha létezne is az a jelenség, amit leírtál, és amiatt gondolom dühösen forgolódsz a magányos ágyadban; az a férfi egy kib... szott nagy csicska idióta, aki csak úgy lapátolja egy nő alá a pénzt, márpedig aki ekkora barom, azt még szánni sem tudom.

2018. okt. 6. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Engem már csak az érdekel kérdező hogy ha holnaptól mindenki henyélne akkor mit ennénk mit húznánk föl honnan lenne az áram hogy az ilyen magasröptű gondolataidat meg tudd osztani? Az amiről beszélsz a jövőben ha mindent gépek csinálnak lehetséges lesz de az szerintem egy unalmas és szánalmas jövő. Ha az emberek csak fekszenek jobbra balra és az olvasáson túl nem csinálnak semmit akkor hamar unatkozni kezdenek majd persze lesznek akiket marha boldoggá tesz ez de aki most nem tud magával mit kezdeni az akkor se fog tudni. Arról nem is beszélve hogy ha már az se szab határt a gyerekvállalásnál hogy valahogy életben kell tartani mert van valamiféle szociális háló ami majd eltartja akkor hány gyereket szülnének? Hogy tartanánk fönn a társadalmat ha minden országban pár év alatt megsokszorozódna a lélekszám egyáltalán hol lenne hely annyi embernek?

Én szeretem ezt a rendszert olyat dolgozok amit önként választottam és minden reggel van célom élvezem a gyerekek szeretetét akikkel dolgozom és örülök hogy a munkámért kapok pénzt így nem függök mástól. Soha nem leszek milliomos legalábbis nem a munkám révén de amíg örömmel mosolyogva telnek a napjaim igazán nem nagy ár hogy nem henyélhetek. Amúgy se szeretek unatkozni.

2018. okt. 7. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Viccen kívül mondom, hogy ilyen felfogással neked sokkal jobb lenne külföldön élned. Ott nincs vadkapitalizmus, hanem jóléti kapitalizmus van. Ott egy egyszerű könnyű fizikai munkás is olyan fizetést kap, amiből saját lakást tud bérelni, fent tud tartani egy középkategóriás autót és el is tud menni évente 2-szer egy nagyobb nyaralásra, és lesz sok minden a karácsonyfa alatt is. Mindezt 8 általánossal, könnyű fizikai munkával, pl. gyorskajáldai dolgozóként. Ezt tapasztalatból mondom mert legjobb haverom kint él, nem Bécsben de nagyvárosban, és így él.

Épp ezért, az osztrák meg egyéb más bevándorolt csajok (pl. csehek, lengyelek, magyarok, szlovákok stb.) nem nézik annyira, hogy ki a proli, ki a melós és ki a mérnök vagy az orvos. Egy szóval kint ez nem annyira számít, mivel mindenki jól él, ez csak egy plusz ha valaki tett le valamit az asztalra, de nem egy olyan sorsdöntő dolog mint itthon.

2018. okt. 7. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Ha szerinted jó ez a rendszer akkor válaszolj pár kérdésre. Miért jó mindig reggel felkelni, miért jó egy mókuskerékben benne lenni és az, ha a munkádért kizsákmányolnak?


A gazdaság egyre inkább nől a reálbérek egyáltalán nem és ezt sokan nem veszik észre ez a dühítő. Miért jó az, hogy ekkora nagy hierarchia és egyenlőtlenség van? Miért kell ennyire hinni a versengésben? Nem hiszek se az egyenlőtlenség szükségességében és a versengésbe se, mert ez csak kapzsiságot szül.


Szerintem attól lenne egészséges a társadalom, ha mindenki annyit fogyasztana amennyi elég neki és nem lennének ilyen nagy felhalmozások az afrikai országokban nem lenne ilyen nagy vízhiány, közel keleti helyzet nem lenne ilyen tragikus. A fehér ember kezdte el ezt az állandó felhalmozást, mert egyre többet és többet akart. Nem állok e mellett, mert szerintem megkell tanulni, hogy mi az elég és a kapzsiság semmi jóra se vezet. Látni lehet a globális éghajlat változáson is ezt.

2018. okt. 7. 08:07
 17/18 A kérdező kommentje:

#15 Hát én főként Skandináviát szívlelem és nem a gazdaságuk miatt, hanem az életfelfolgásuk és a progresszivitások miatt is. Ott nincsenek maradi nemi szerepek, hierarchiák. USA-ba pl. egyáltalán nem élnék, mert nem szeretem az ottani pénzközpontú felfogást, ami náluk sokkal erősebb, mint itt. Ott, ha megbetegszel és nincs pénzed akkor halj meg. Több tekintetből még rosszabb a helyzet, mint itt.

Nem rég néztem youtubeon két pasast akik szerint egy párkapcsolatban van egy domináns fél és egy alávetett és az a szerencsés, hogy a férfi a dominánsabb. Én ebből nem kérek én egyenrangú nem versengő kapcsolatot keresek, és ha esetleg több pénzt hozna haza a nőm, nem szívlelném, ha ezt éreztetné velem és ő akarna írányítani. Hierarchikus kapcsolatok sose voltak boldog párkapcsolatok. Ugyanez van a gazdaságban is a nagy egyenlőtlenségek csak frusztrációt okoztak.

Na meg persze, ha ezekről beszélek megszoktam kapni a kommunista jelzőt mikor sokan azt se tudják miről beszélnek. :D

2018. okt. 7. 08:16
 18/18 anonim ***** válasza:
Kérdező, egy kapcsolatban fontos a kommunikáció, ha valakivel nagyon mások vagytok, ez nehézségekbe ütközhet. Átmenetileg, mert éppen rászorultam, dolgoztam egy raktárban, rendes, dolgos emberek, én is normálisan álltam hozzájuk, mégis annyira más világ voltunk, hogy alig akadt valaki, akivel tudtam beszélgetni mondjuk ebédidőben. Vagy pl. van egy hobbim, amit évek óta űzök, vannak emberek, akik nagyon mást látnak bele, velük pl. akadnak ezzel kapcsolatban kommunikációs gátak.
2018. okt. 7. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!