Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Németországba költöztünk, de...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Németországba költöztünk, de a feleségem nem szeret itt lakni, tegnap teljesen kiborult, hogy haza akar menni. Meg kéne fontolnom a visszaköltözést Mo-ra?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem tudja megszokni az itteni életet. Lassan 2 hónapja lesz hogy itt vagyunk.
2018. okt. 28. 07:16
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Tanulgatja amúgy a nyelvet, de az is nehezen megy neki, nincs hozzá nagy kedve. De a babánk még anyatejes, amúgy sem tudna dolgozni mellette. Mire meg a fiunk oviba megy, addigra meg tudná tanulni a nyelvet. Megterveztük azért mi ezt, de egyszerűen utál itt lakni.
2018. okt. 28. 09:15
 12/16 anonim ***** válasza:
88%

2x is éltem külföldön, elsőre még fiatalon mentem ki, de elég volt hamar (8ev volt vegul de csak a penz miatt). Utáltam. Hiaba beszeltem a nyelvet, a nemetek sokkal tavolsagtartobbak, hiaba egy kultura mégis "más". Nem lettek barátok. Alig vartam hogy hazajöjjek. A következő 2 gyerekkel volt másik orszagba, de az is csak addig volt érdekes amig bejártunk mindent. 3 év utan ujra itthon és már nem is akarok menni sehova. Igy 4x-en túl értettem meg mi az hogy "itthon"....mondhat barki bármit, a gyerekeim itt szeretik a sulit, barátaik vannak, összejarunk, a kinti sulit utálták es nem voltak barátok se. Arra jó volt hogy megbecsüljük az itthonlétet!

És velem 100-ból 99 normálisan beszél és bánik, ügyfélszolgalaton, hivatalban, egészségügyben vagy bárhol szoval azt se mondhatom amit sokan mások hogy mindenki bunkó....igaz nem is ugy állok hozzá hogy na ez tuti bunkó....

2018. okt. 28. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
14%
Én eleve nem mennék ki tökéletes nyelvtudás nélkül. Mondjuk Németországba amúgy sem, nem túl szimpatikus ország
2018. okt. 28. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

2 honap az semmi. hogyan varjak emberek, hogy 2 honap alatt hozzaszokjanak egy uj orszaghoz (foleg ha mondjuk elotte egesz eletuket egy helyben toltottek)?

nekem speciel nagyon ritkan van honvagyam, de ha tenylegesen visszalatogatok, rajovok, hogy hosszutavon mar nem szeretnek Magyarorszagon lenni. tudod, minden megszepul visszanezve.

a masik, hogy nem feltetlenul az uj orszaggal van a baj, hanem azzal, hogy nincsenek baratai, meg hogyan is lehetnenek, ha nem beszel nyelveket...? en nem ertem az embereket, kikoltozol, varazsutesre megtanulod a nyelvet es lesz egy barati tarsasagod egybol (ugy, hogy otthon ulsz)?

ha valamit akar valaki az elettol, azert tenni kell. inkabb az a kerdes, hogy o szeretne-e kint elni tudvan, hogy erofesziteseket kene tennie vagy sem?

mellesleg sok magyartol hallottam, hogy elejen utaltak, a tinikoru gyerekeik pedig hisztirohamot kaptak es utalkoztak, kiabaltak, sirtak, hogy ok nem akarnak koltozni... azota mind azt gondolja, hogy ez volt a legjobb dontesuk.

minden kezdet nehez.

2018. okt. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Én egyedül mentem ki, úgy, hogy anyanyelvi szinten beszélem a németet. Így is az első hónap rossz volt, be kellett rázódni. Szerencsére találtam barátokat, mert a hobbim eléggé társaságfüggő.

Engem ez lendített át, mert a meló, otthon pixisbe belehülyültem volna.



30n

2018. okt. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Megértem a nődet, de én szivesen cserélnék vele.
2018. okt. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!