Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Török család, magyar nő?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Török család, magyar nő?

Figyelt kérdés

Párom, aki török, be akar mutatni a szüleinek. A párom és a szülei is Törökországban élnek, csak más-más városban, mert a párom másik városban kapott munkát. Értelmiségi, diplomás emberek mind, de nyilvánvalóan vannak kulturális különbségeink. Mi mostanra határoztuk el hogy felvállaljuk a nehézségeket egymásért, és komolyra fűzzük a dolgokat. Viszont fogalmam sincs , hogy egy ilyen vizit hogyan néz ki, hogyan viselkedjek, mik azok a témák amikkel inkább ne hozakodjak elő, mi az amit semmiképp se tegyek, mondjak, egyáltalán van-e bármi elvárás a részükről. Általánosságban kérdezem persze.

Ismét csak általánosságban kérdezem, mert minden ember más és más, de biztos ott is van valamiféle kép a fejekben arról, vagy tapasztalat esetleg, hogy mit gondolnak az európai, esetleg magyar nőkről, emberekről, mi ott az "előítélet" ? Valamint hogyan fogadják az "európai nőt" a török családokban? Mit érdemes ajándékba vinni nekik?



2018. okt. 28. 14:59
 1/8 anonim ***** válasza:
81%
Hát, ha lehet ne említsd Egert, Nándorfehérvárt...
2018. okt. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
31%

miert nem a lovagodat kerdezed meg?


en ugyanezeket a kerdeseket magyar nokent is feltettem a magyar pasimnak.

2018. okt. 28. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A férjem szír. 16 éves kapcsolat, amiből 10 év házasság. Tudom, nem török, de mégis közel-keleti muszlim kultúra, talán tudok segíteni. Kétszer voltam kint, még a háború előtt. A közel-keleti emberek általában kedvesek, nyitottak. Én azt a stratégiát követtem, hogy nyitott, érdeklődő voltam az országgal, a kultúrával kapcsolatban. Semmin nem lepődtem meg, legalábbis nem látható módon. Érdeklődessel fogadtam mindent, amit mutattak vagy kóstoltattak velem. Kivéve a főtt éti csigát, na az nem ment le. Öltözködésben visszafogott voltam. Már eleve olyan ruhákat vittem magammal, ami nem kihívó, feltűnő. Elvégre nem a feltűnősködés a cél ilyenkor, elég feltűnő voltam anélkül is. Ebben a párom segített. Ajándéknak nagyrészt édességeket vittem, esetleg hungarikumokat.
2018. okt. 28. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Konkrét kérdésekkel akarok páromhoz fordulni, de egyelőre még nem is tudom mit akarok kérdezni annyi minden kavarog bennem ezzel kapcsolatban. Annyit kérdeztem meg még csak hogy beszélnek-e angolul, hogyan fogunk kommunikálni.

Volt gyerekszobám, 30-on túli is vagyok, volt már bemutatás van részem, nem az alapdolgokban nem igazodom ki, hanem az általános sajátosságokat, szokásokban vannak hiányosságaim abból a kultúrkörből.

Ezen kívül lehet kívülálló jobban rálát ezekre a dolgokra, mert lehet vannak dolgok amik neki természetesek és eszébe nem jutna említeni, pedig lehet nekem eszembe nem jutna hogy ez nem szokás ott.

2018. okt. 28. 16:22
 5/8 A kérdező kommentje:

3-as köszönöm!

Az érdeklődés megy mindkettőnk részéről a másik országáról, nyelvéről :)

Tudom hogy nekem kell megtanulni pár mondatot törökül addig is, őszintén érdekel a kultúrájuk, remélem ez, és az ahogy a fiukra nézek kezdetnek elég lesz.

A csigát én sem ennél meg :)

2018. okt. 28. 16:26
 6/8 anonim ***** válasza:

Az ajándékról: semmiképp ne legyen az osszetevok kozott alkohol!:D Nem rajonganak a magyar izekert ahogy tapasztaltam, de volt egy csokis kandirozott narancs edesseg aminek nem jut eszembe a markaja, azt oszinten boldogan ettek. Ezt egyebkent ne vedd majd magadra, en ugy tapasztaltam hogy ok rajonganak a sajat kulturajukert es teljesen elvannak masoke nelkul.


Amig nem amerikai vagy, addig nagyjabol zerorol indulsz eloiteletek teren (oket utaljak tobbnyire sajnos). Az europai noket konnyebbverunek tartjak mint a torok noket de azert oket sem kell felteni, kivulre megy a prudkodes de az en torok baratom alberletebe hetente akarnak felkeredckedni a baratai random lanyokkal.


Az hogy hogyan fogadnak kettenyezos. Alapvetoen szerintem minden torok csalad torok part akar a gyermekenek. Ha hithu muszlimok, akkor ahhoz is ragaszkodnak hogy a valasztott muszlim legyen. Nalunk nem volt minden zokkenomentes ezek miatt, de szerencsere modernebb a csalad es mara mar elfogadtak. De arra szamits hogy a szulok nem akarjak majd h hazassag elott a fiukkal egy szobaban aludj a csaladi hazban. Nekem is kulon helyre agyazott meg az anyuka, de en atsurrantam es onnantol elfogadtak hogy nem megy a tiltas.


Legyel nagyon kedves viszont oktozkodj visszafogottan. Sokszor nekik olyan ruhadarabok is tul soknak hatnak, amik nekunk teljesen atlagosak, pl egy ujjatlan.

2018. okt. 28. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

igen, azt tapasztaltam hogy odavannak a kultórájukért és a saját "törökségükért" :-) Azt nem tudtam hogy mennyire érdeklődnek más országok, kultúrák után, egyáltalán hogy meg akarják-e ismerni.

Akkor ezek szerint nem aratna osztatlan sikert egy jófajta paprikás csirkét az asztalra rittyenteni nekik :-)


Köszönöm neked is!

2018. okt. 28. 20:37
 8/8 anonim válasza:
Pont az ne látsszon hogy felfalod a szemeddel a hapit. Ott ez nem szokás. Nem kell imádattal ránézni. Majd a HÁZASSÁG UTÁN nézzétek egymást. Szó se legyen előtte lefekvésről, mert akkor kb olyan értékes leszel Nekik, mint a lépcsőházi felmosórongy. Csak azért írom, mert török a férjem :) Ajándéknak ne vigyél semmi alkoholt, zselatint tartalmazó édességet. Ja a törökök általában a nyitott és nem a zárkózott embereket kedvelik, ne legyen az hogy ülsz a sarokban és csak mosolyogsz és próbálsz nem zavarban lenni, de további szélsőségek sem kívánatosak, ha pl hangosan felnyihogsz valamin (vannak ilyen emberek elnézést és remélem hogy nem ilyen vagy) :) Nem ismerhetlek, csak adtam pár tanácsot, miivel nem olvastam végig a válaszokat így csak ennyit írok.
2018. okt. 29. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!