Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Társkeresésnél miért lett...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Társkeresésnél miért lett központi téma az egyedül élés, amikor ebben az országban egy átlag embernek alig telik rá? Ezt nem közösen kéne szervezni?

Figyelt kérdés

Bérszinvonal ebben az országban kritikán aluli. Akkor lennénk beljebb, ha az átlag bér olyan 300-400 vagy esetleg 500 ezer forint között lenne és nem lenne alsó és felső osztály csak közép. Szerintem az lenne a tökéletes. Ahelyett, hogy e mellett kiállnának inkább azokat az embereket cikizik akik még 30 évesen a szülőkkel élnek. Nekem sajnos már nem élnek a szüleim így tőlük örököltem lakást. Viszont, ha anyukám vagy apukám még élne és nem találtam volna meg a páromat akkor nagyon kicsi rá az esély, hogy külön váltam volna. Nem a kényelem miatt, hanem a gyér fizetések miatt.

Nem csak új lakás árra kerül sokba, hanem az albérlet is, egyedül csak pénz pocséklás albérletben élni. Ezért is sokkolnak azok a kijelentések, hogy milyen gáz, ha valaki még nem vált le a szülőkről. Ebben kettős mércét is látok, mert a férfiakat jobban csesztetik ezzel, pedig már 21. században szerintem gáz az, ha valaki a klasszikus nemi szerepek szerint él.

Ezen az oldalon is láttam egy pár nagyképű csajszi válaszát, hogyha neki is van lakása akkor éljen ő is egyedül. A kis agyába nem fordult meg az, hogyha neki van lakása akkor mi a fenének kell az, hogy a férfinak is legyen? Egyik barátom a barátnőjéhez költözött, mert nem volt neki saját lakása egy másik barátomnak az apja a barátom anyjához költözött és még mai napig a nevén van.

Ebben az országban aki még a szülőkkel él legtöbb esetben ennek anyagi oka van, mert nincs kiépítve jóléti széles középosztályú állam, pedig az kéne, erre kéne törekedni ahelyett, hogy másokat cikiznek. Hát nem?

Nagyon kevés olyan ember van aki csak kényelemből marad meg a szülőknél, ennek anyagi oka van.


2018. nov. 16. 14:18
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
83%

> mert nincs kiépítve jóléti széles középosztályú állam


Indíts egy gyakoris, a vagyon és a nők újraelosztásáért küzdő baloldali pártot. Világ incelje, egyesüljetek!

2018. nov. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
13%
Esetleg a párt lehetne önmaga ellenzéke is (Lenin apátok után szabadon), ha beveszitek az itteni feminácikat, akik a férfiak marginalizációjáért küzdenek. Teljes is a politikai paletta Kollektivisztánban.
2018. nov. 16. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
75%

Az albérlet szerintem is kidobott pénz, de! Nagyon sokan nem azért élnek otthon, hogy spóroljanak, és félre tegyenek, hanem szimplán kényelemből és lustaságból.

Kérdezem azoktól, akik 30 évesen is otthon élnek, hány milliót sikerült eddig összegyűjteniük? Csak hogy legyen értelme annak, hogy valaki a szüleivel él még ennyi évesen is. Biztos az a cél, hogy a későbbiekben majd saját lakást vegyen.

Ugye hát dolgozó emberek vagyunk és nem a szüleinken akarunk élősködni, ezért kutya kötelessége mindenkinek otthon mindenbe besegíteni.

Ez csak ekkor nem felháborító. Más esetben, ha pl. elvárják, hogy a szülők kiszolgálják őket, és ők nem teszik félre a pénzt, hanem mindenre elb..sszák, akkor azt én páros lábbal rúgnám ki.


Viszont, nem tudom, hogy ki hogy van vele, de szerintem egy picit ciki, ha pl. egy 33 éves, elméletben felnőtt ember még mindig a szülői házban él, és ha randizik, akkor az olyan, mint tizenéves korban.


Na, mindegy, a világ változott, ehhez kell alkalmazkodni.

2018. nov. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
80%

Én teljesen egyetértek veled. Ugyanakkor 2-3 emberrel együtt lakva simán fenntartható egy albérlet, még Budapesten is, csak sokan irtóznak az idegen emberektől, pedig nem olyan rosszak, én 2 évig laktam így.


Viszont azt én is nagyon nagy elvárásnak érzem, hogy valaki teljesen egyedül lakjon, hacsak nem keres legalább 250 ezret, vagy nem fizetik neki a szülei.

2018. nov. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
59%

Egyetértek, annyit tennék hozzá, hogy igenis vannak, akik kényelemből/lustaságból laknak otthon, és nincs szándék se arra, hogy külön költözzenek, de még akár csak egy kicsit is különálló, leválasztott lakrészük legyen. Na ez gáz.


Azon túl igazat adok, az albérlet meg.... annyi erővel kupacba is lehetne rakni a pénzt, és alágyújtani.


Legtöbb ismerősöm amúgy szülők telkén költözött össze a párjával (külön bejáratú tetőtér, vagy külön bejáratú hátsó épület, vagy valami hasonló megoldás), saját háza egyetlen egy 30 alatti ismerősömnek van, ő örökölte.


Jelenleg mi is a párommal az ő szüleinél élünk (tetőtérben, külön), ha minden jól megy, egy éven belül tudunk venni valami picike kunyhót, aztán talán 50 éves korunkra lesz a dologból valami értelmes ház. :D

Engem már nem is igazán érdekel, luxuscikk az ingatlan, lesz ami lesz, mindegy, csak albérletbe nem vagyok hajlandó menni.


Aki elvárja, hogy a pasinak (vagy éppenséggel a nőnek) huszonévesen legyen saját tulajdonú "rendes" háza - esetleg valami városban, nem az ország szélsőértékében valami Pusztakotkodács falu közműmentes sáros mellékutcájában - az nem tudom, hol él.


Nagyon szerencsés az a pár, akik egyáltalán ketten együtt(!) össze tudnak spórolni egy ingatlanra. Egyedül még jó fizuval se könnyű.

2018. nov. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
39%
Alig ismerek valakit 25 felett, aki meg a szuleivel elne. Aki otthon lakik, annak meg jo oka van ra. De erdekes modon a tobbseg meg tudja oldani, hogy ne az anyukaval szomszedos szobaba kelljen felvinni a baratnot.
2018. nov. 16. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
51%

"csak sokan irtóznak az idegen emberektől, pedig nem olyan rosszak, én 2 évig laktam így"

3 helyen laktam így egyetem alatt, lakótársakkal, SOHA többé nem mennék bele ilyenbe, ha ütnének se. Akkor már még mindig inkább a szüleim, akiket ismerek, akik nem óbégatnak egész éjszaka, akik nem putrisak, nem hagyják maguk mögött a wc-ben kula bát, és még sorolhatnám...

(Igen, ezek mind megtörtént esetek, az elkövetők pedig (látszatra) nagyon szimpatikus, kulturált, kifejezetten csinos egyetemista lányok voltak)

2018. nov. 16. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
40%
A legtöbben úgy laknak albérletben , hogy még otthonuk sincs ahova haza menjenek sem rokonaik sem családjuk . Na nekik valóban nehéz a sorsuk, őket kifogja magához venni ha kirúgják vagy leépítés van a munka helyén, elárulom a nagy senki ! Sokan nem tudják mi az a hátrányos helyzetű , de amikor nincs hely ahova bármikor haza rohanhatsz ha baj van , akkor tudod meg mi is az az élet.
2018. nov. 16. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
100%

Én nem érzem, hogy központi téma lenne a párkeresésnél, egyik barátnőmmel évekig éltünk szobát bérelve egy nagyobb lakásban, idegen emberekkel.


Nem ideális, de a barátnőm (velem együtt, mert közösen gondolkodtunk) bevállalta.


Ez most megint ilyen kifakadás a nők ellen? Pedig elvileg van párod, szóval nem tudom mitől vagy így kikészülve. :D

2018. nov. 16. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek, noha én nagyon olcsón bérelek lakást egy vidéki kisvárosban, és szerencsére a fizetésem is korrekt. Cél a saját lakás, de ez szülői segítséggel lesz pár éven belül nagyszülők házainak eladása után. Addig marad az albi.
2018. nov. 16. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!