Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Társkeresésnél miért lett...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Társkeresésnél miért lett központi téma az egyedül élés, amikor ebben az országban egy átlag embernek alig telik rá? Ezt nem közösen kéne szervezni?

Figyelt kérdés

Bérszinvonal ebben az országban kritikán aluli. Akkor lennénk beljebb, ha az átlag bér olyan 300-400 vagy esetleg 500 ezer forint között lenne és nem lenne alsó és felső osztály csak közép. Szerintem az lenne a tökéletes. Ahelyett, hogy e mellett kiállnának inkább azokat az embereket cikizik akik még 30 évesen a szülőkkel élnek. Nekem sajnos már nem élnek a szüleim így tőlük örököltem lakást. Viszont, ha anyukám vagy apukám még élne és nem találtam volna meg a páromat akkor nagyon kicsi rá az esély, hogy külön váltam volna. Nem a kényelem miatt, hanem a gyér fizetések miatt.

Nem csak új lakás árra kerül sokba, hanem az albérlet is, egyedül csak pénz pocséklás albérletben élni. Ezért is sokkolnak azok a kijelentések, hogy milyen gáz, ha valaki még nem vált le a szülőkről. Ebben kettős mércét is látok, mert a férfiakat jobban csesztetik ezzel, pedig már 21. században szerintem gáz az, ha valaki a klasszikus nemi szerepek szerint él.

Ezen az oldalon is láttam egy pár nagyképű csajszi válaszát, hogyha neki is van lakása akkor éljen ő is egyedül. A kis agyába nem fordult meg az, hogyha neki van lakása akkor mi a fenének kell az, hogy a férfinak is legyen? Egyik barátom a barátnőjéhez költözött, mert nem volt neki saját lakása egy másik barátomnak az apja a barátom anyjához költözött és még mai napig a nevén van.

Ebben az országban aki még a szülőkkel él legtöbb esetben ennek anyagi oka van, mert nincs kiépítve jóléti széles középosztályú állam, pedig az kéne, erre kéne törekedni ahelyett, hogy másokat cikiznek. Hát nem?

Nagyon kevés olyan ember van aki csak kényelemből marad meg a szülőknél, ennek anyagi oka van.


2018. nov. 16. 14:18
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:

Egyetertek veled kerdezo, abszurdak az elvarasok. Csaladi segitseg nelkul 30 alatt szerintem gyakorlatilag lehetetlen,h valaki annyit sporoljon a fizetesebol, hogy egyedul lakast tudjon venni.

En no vagyok, 30as eveim elejen. Hosszu kapcsolat utan egyedul bereltem lakast, de annyira felment az ara, hogy "kenytelen" voltam osszekoltozni egy ismerossel. Igy most tudok sporolni sajat lakasra. Szuleimhez nem koltozhetek, ahol elnek, nem talalnek allast.

Onerom mar meglenne, de oszinten szolva nem akarom magam 20 evre hitelbe verni, es bizom benne, hogy a leendo parommal majd kozosen tudunk kialakitani egy otthont.

Egy ferfi, akivel randiztam, kb kirohogott,h nem egyedul elek,gyakorlatilag "leluzerezett". Szoval ennyit arrol, hogy a noknek nagyok az elvarasai.

2018. nov. 16. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
62%

Én is 32évesen otthon lakom. Egyrészt volt egy hatalmas anyagi bukásom. Behúzott egy pénzéhes lány...egy baleset. Miskolcon lakom,10kmre normális ház 15millió. Nem gettós részen Miskolcon egy 57nm es bérházi szintén ennyi.

LÉNYEG: Itthon főzök néha,magamra mosok(saját mosószerem öblítőm van) kertet részben,fűnyírást egyedűl csinálom. Télen takarítom a havat,nemcsak magamra szüleimre is vásárolok(élelmiszer,tisztítószer kertészkedéshez cuccok). DE!!!Most ezt elmondani 5mondat. Nő mit kérdez/olvas? Szüleimmel élek. Mit gondol? Tunyacsáp vagyok!

2018. nov. 16. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
0%
Ha már valakik elkezdték a politizálást,legyen. Nos elvárja egy nő,hogy egy pasinak legyen saját háza. Ok! Kormány pedig a( megélhetési) gyerekvállalást támogatja. Tehát amíg nem találok párt,nem házasodunk össze(egy év adókedvezmény) addig nem segít.
2018. nov. 16. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
46%
Megmondom miért! Mert sok az elkényeztetett,szülőktől lakást kapott,vagy ha ő neki nincs is,akkor azt elváró p.icsa,aki lényegében mé akarja úszni azt a 10-15 év kőkemény gürizést amit egy otthonteremtés jelent önerőből. Sajnos ez van,rengeteg az ilyen ri.banc. Na őket kell skippelned es megkeresned a keves számú normálisból azt a nőt akivel közösen megvalosithatjatok.
2018. nov. 16. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
22%

#34-es vagyok. Na itt vannak azok a készbe beülni vágyó csajok,akik lepontoztak.:)

Szar hallani,hogy milyen rongy sz.arok vagytok,igaz?:)

2018. nov. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindenki jön ki jól a szüleivel. Ha rossz a viszony, és arra ràmennek az idegek, akkor nem pénzkidobàs az albérlet, hanem a nyugalom megvàsàrlàsa. Na most, mikor valaki ezért megy inkàbb albiba, amiért nem keveset dolgozik, hogy fenntartsa, akkor nem fogja toleràlni a pàrja szüleinek hülyeségeit se, mert ö nem akar költözni. Sajnos itt nagyon ritka, hogy a szülők intelligensen tudnak hozzààllni a gyerekük pàrjàhoz (sokszor még a sajàt gyerekükhöz se sajnos), vagy ahhoz, ha hogy a fiatalok nàluk laknak, mîg gyűjtenek. Hangsúlyozom, VAN kivétel, de sajnos ritka.
2018. nov. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:

Én kb. 10 évig lakásra gyűjtöttem, mert nem volt jó a kapcsolatom a szüleimmel, és úgy akartam elköltözni, hogy ne kelljen visszamenni, tehát az albérlet nem volt opció, saját lakás kellett, ha kicsi, akkor is, ez ennyi idő volt, mire meglett egy olyan összeg, plusz hitel, plusz olyan kedvezmények, amiket igénybe vehettem, illetve a stabil(nak látszó) munka. Még a nagy áremelkedés előtt sikerült is, bár pár évvel korábban még olcsóbban sikerült volna, de akkor meg nem voltak meg még a szükséges feltételek. Elköltöztem, jobb lett a kapcsolatom a szüleimmel, de sose bútoroznék össze velük ismét, és más szüleivel sem. Kell a külön tér.

Nem tragédia, ha egy korombeli, 30-as férfi nem él külön, de törekedjen rá, tehát legyen erre a célra megtakarítása, és ne hónapról hónapra éljen és verje el minden pénzét. Én jól bánok a pénzzel, a kevéssel is jól bántam, nem csak azzal, amiből kényelmesen megélek jelenleg, nekem ez egy fontos szempont, hogy a partnerem tervezzen anyagilag előre, és ne csak gondolatban, hanem tényleges tettekkel is, mert én is így csinálom. Ha nagyon mások az elképzeléseink, céljaink, gondolkodásmódunk, hozzáállásunk, hol éljünk, hogyan, mennyire vagyunk rugalmasak ezen változtatni, hogyan állunk az anyagiakhoz, hogyan bánunk a pénzzel, nem baj, csak akivel ilyen lényeges dolgokban nagyon mások vagyunk, azzal nem egymást keressük, ennyi.

2018. nov. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
100%

Leginkább azért, mert felmerül akkor az emberben, hogy a másiknak van-e igénye egyedül élni, tényleg azért él-e szülőkkel, hogy gyűjtsön, vagy csak kényelmes, hogy eltartják a popsiját (ez a tipikus "jaj, gyűjtögetek én... de hát a cigi nélkül nem tudok élni, a bulikát megérdemlem, az új CS játék / Zara ruci kell")... az emberek többsége egyszerűen óvatoskodik. Pedig lehet, jobban járnának, ha nem óvatkoskodnának csak nyitottabb szemmel járnának... sztem em olyan nehéz eldönteni pár komolyabb beszélgetésből, hogy ki milyen típusú ember.

Illetve az sem mindegy, hol keres az ember. Persze, hogy egy saját lakással rendelkező, szuperápolt felsővezető nő pl. nem a lelakott 35+ anyunál lakó emberkével szeretne összejönni, mégis a nő van ilyenkor felszínesezve, pedig nem véletlenül keresi pont őt a pasi sem, nem a pár kiló plusszal rendelkező, nem olyan tiptop bolti eladót, ugye...


Az egymáshoz költözés meg... necces, hogy ki hogy reagál arra, ha beleül a készbe. Kicsi a választóvonal aközött, hogy vki beköltözik, és hálás érte, meg aki kb. kihasználtatja magát a másikkal. És itt megint bejön a képbe az óvatoskodás.

2018. nov. 17. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
74%

Az én szüleim egykék mindketten és a nagyszülők halála után az ő ingatlanjaik rájuk szálltak, amiket eladtak és abból szinte mind mi a tesómmal kaptunk mindent.


Mi sem vagyunk pénzesek, gazdagok, anya gyári munkás, apa karbantartó, egyszerűen csak nem léteztek unokatesók, nagynénik, nagybácsik, akiknek jutott volna még a nagyszülői örökségből és így lehetett saját lakás huszonévesen.

2018. nov. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
100%

"Nem tragédia, ha egy korombeli, 30-as férfi nem él külön, de törekedjen rá, tehát legyen erre a célra megtakarítása, és ne hónapról hónapra éljen és verje el minden pénzét."


Köszönjük. Normális felfogás. Aki otthon él, az otthon él, de akkor legyen félretett pénze.

2018. nov. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!