Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék annak érdekében,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tehetnék annak érdekében, hogy ne legyek szánalmasan szeretetéhes?

Figyelt kérdés
Komolyan mondom, borzalmas, elég egy kevéske kedvesség is ahhoz, hogy ábrándozni és vágyakozni kezdjek. Ha meg nagyon megszeretek valakit, ragaszkodóvá válok, és képtelen leszek elengedni őt még akkor is, ha folyamatosan belém rúg, vagy legalábbis ridegen kezd viszonyulni hozzám. És természetesen rosszul tud esni a legkisebb szarság is (bár ezt igyekszem nem kimutatni).
2018. nov. 28. 01:10
 1/9 anonim ***** válasza:
48%
Szerezz egy párt. Gondolom nő vagy, sok normális férfi van kapd el egynek a grabancát. :)
2018. nov. 28. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Na hát pont ez az. Állandóan azt hallom, hogy mennyire nem egészséges ez, és nem lenne képes tolerálni senki. Viszont úgy érzem, minél tovább maradok egyedül, annál rosszabb lesz. Patthelyzet, ördögi kör, öngerjesztő folyamat. Fogalmam sincs, hogyan lehetnék rá hatással egymagam.
2018. nov. 28. 01:28
 3/9 anonim ***** válasza:
79%

Egy hajóban evezünk, velem ugyanez a helyzet. Talán az elfogadás és az elengedés a megoldás. Legalábbis nekem az segített valamennyit. Meg a teljes lelki bezárkózás.

Valójában nem az adott személyt nem tudod elengedni, hanem az érzést, amit kiváltott belőled. Sok év után fontosnak érezted magad valaki szemében, ami hihetetlen lelki felüdülést adott, aztán hirtelen elvették tőled, és pánikba estél. Ismerd ezt fel, gondolkozz el ezen.

2018. nov. 28. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A "nem tudom elengedni" nem a hirtelen fellángolásokra vonatkozott - persze nagyon rossz az is, amikor a kezdeti lelkesedésem után beüt a kegyetlen valóság -, hanem elsősorban valakire, akit ismerek már 6 éve nagyon közelről, ebből nagyjából 4 éve a másik felemnek érzem, de ő sosem akart összejönni velem. Ilyen esetben azért ki merhetjük jelenteni (szerintem), hogy a delikvens személyének szólnak az érzelmek. Biztos vagyok benne, hogy ugyanennyire függő és kiszolgáltatott helyzetbe kerülnék, ha ismét kitárulkoznánk egymásnak kölcsönösen valakivel.
2018. nov. 28. 02:07
 5/9 anonim ***** válasza:
Én nem mondtam, hogy nem neki szólnak az érzéseid, csak azt, hogy ha nem lennél szeretetéhes, akkor valószínűleg nem futnál utána, és könnyebben elfogadnád a döntését. Nem alázkodnál meg előtte. Egyébként hiba volt abba az illúzióba ringatnod magad, hogy ő a másik feled, mert ez még jobban megnehezíti az elengedést. Én tudom, hisz én is beleestem ebbe a hibába. Hiába láttam és éreztem, hogy ő nem akar tőlem semmit, annak ellenére is erőlködtem, mert hittem abban, hogy dolgunk van egymással az életben. Mondjuk biztos volt. De csak múltidőben. Ha lenne, akkor ő is akarná, de nem akarja, tehát nincs már dolgunk egymással, amit el kell fogadnom. Minél később engeded el, annál több időt elpazarolsz az életedből.
2018. nov. 28. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nos, eleinte nem láthattam és érezhettem, hogy ő ezt nem veszi komolyan, mert határozottan úgy viselkedett, mint szerelmesen szoktak az emberek, egészen csókig "fajultak" a dolgok, csak aztán jött a "nem vonzódom hozzád és nincs szükségem senkire" duma. Viszont abban igazad van, hogy azért szenvedhettem éveken át miatta, mert ki vagyok éhezve a szeretetre, erről szól maga a kérdés is ugyebár. De már képes vagyok/lennék nyitni érzelmileg mások felé, csak sosem akar összejönni semmi, és mondhatni a saját boldogságra való esélyeimet cseszem el a kétségbeesettségemmel. Nem tudom, teljes lelki bezárkózás alatt mit is értettél pontosan.
2018. nov. 28. 02:28
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Először is azt kéne megértened, hogy egy párkapcsolat nem fog boldoggá tenni. Ha egyedül nem vagy képes a boldogságra, akkor párkapcsolatban sem leszel az. Persze egy párkapcsolat ideiglenesen elfedheti a boldogtalanságodat, mert sok öröm és élmény származhat belőle, viszont hosszú távon, amikor már leülepedtek az érzéseid, rá fogsz jönni, hogy maga a párkapcsolat nem képes arra, hogy boldoggá tegyen. Erre egyedül csak te vagy képes, önmagadon kívül téged más nem képes boldoggá tenni.

Ezért mondtam, hogy gondolkodj el, tehát tanulj önismeretet. Vizsgáld meg az érzéseid forrását és okát.

Csak engedd el. Most nem érzed, de amikor ragaszkodsz valamihez, és nem vagy képes elengedni valamit, az olyan, mint amikor az izmaid folyton meg vannak feszülve. Egy idő után hozzászoksz, majd betegségek alakulnak ki belőle, és nem tudod az okát. Aztán egyszer egy véletlen folytán véletlenül ellazítod magad, és rájössz, hogy az izmaid végig be voltak feszülve, és hogy mennyivel jobb lazának lenni. Na, ugyanez az elengedés. Csak engedd el az érzést, hadd menjen. Ha úgy egyszerűbb, akkor társíts hozzá vizuális képet. Mintha elengednél valamit, vagy mintha kioldanád az izmaid. Amikor betalál egy rossz érzés, akkor én is azt csinálom, hogy ellazítom az egész estem, és képzeletben elengedem az érzést, mintha kiszállna belőlem. Egyből jobban vagyok, és nem kezdek el baromságokon, értelmetlen hülye érzéseken kattogni az agyam, így fájdalom se születik. Fogadd el a jelen pillanatot olyannak, amilyen. Ne állj ellent neki. Ha a jelen pillanatban nincs senki, aki szeressen, akkor fogadd el azt. Egyből jobban fogod magad érezni.

2018. nov. 28. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Az érzelmi felnővést tudom javasolni az alapproblémád orvoslására, kedves Kérdező! Gyúrj EQ-ra, megéri.
2018. nov. 28. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Egy menhelyi kutya beszerzése, majd miután megfelelően tudja az ember koordinálni a szeretetét, jöhet a valódi társ.
2018. nov. 28. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!