Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Az emberek tényleg nem monogámok?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az emberek tényleg nem monogámok?

Figyelt kérdés

Néha kezdem úgy érezni, hogy én gondolkodtam egész eddig "furcsán". Annyi ismerősöm van mostanra, akiről megtudtam, hogy csak én hittem róluk, hogy boldog párkapcsolatban/házasságban élnek, de közben az egyik fél kifelé kacsintgat.

És most nem azokról beszélek, ahol valami megromlott, hanem azokról, akik 3/5/10 év után is úgy érzik, hogy minden rendben a párjukkal, de kell az izgalom, a tűz, az újdonság, stb. és van, aki azt mondja, hogy pont emiatt maradt boldog a párja mellett, különben belefásult volna a gyereknevelésbe, szürke hétköznapokba, stb.

Egy ismerősöm most készül házasodni, de kb. kiröhögött, amikor afelől érdeklődtem, mi a titka, hogy 8 éve csak egymást szeretik:)

Ezzel kapcsolatban érdekelnének a tapsztalataitok, a véleményetek....nem tanácsot kérek, mert nekem jelenleg nincs semmi problémám, csak kíváncsi vagyok, hogy gondolkodnak az emberek.



2018. nov. 29. 07:09
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem vannak emberek, akik monogámok és vannak, akik nem. Én a monogám csapatba sorolom magam, közel hét éve vagyunk együtt a férjemmel, és eddig eszembe sem jutott másra ránézni- nem szerettem bele plátóian senkibe, nem küzdöttem meg a lelkiismeretemmel valami kínzó vágyakozás miatt egy harmadik fél felé, számomra csak a párom létezik ilyen szempontból. Minthogy vakon bízom benne, ezért merem remélni, hogy nála is ugyanez a helyzet, nem adott még okot arra, hogy kételkedjek benne. De nálunk ez nem meglepő, egyikünk sem az a típus, aki a mennyiségre menne, akinek a változatosság abban merül ki, hogy más emberekkel tölt időt. Vannak barátaink, velük ki tudjuk élni a más emberek iránti vágyunkat, még ha nem is szexuálisan.


Sokaknak viszont ez nem elég, ők tartoznak "a másik" csoportba. Szerintem ezzel önmagában nincs gond, ha olyan párt választanak, aki hasonlóan gondolkodik és szintén félrejár, akkor mondhatni zsák a foltját, nem feltétlenül rossz dolog másokkal is kamatyolni, ha erre vágyik az ember, és ez sem neki, sem a társának nem okoz komoly lelki törést.


Egyébként manapság már aki kicsit is kísérletezős kedvű, kíváncsi, az nagyon könnyen félreléphet, mert bárhol talál hozzá partnert és simán nyugtathatja magát azzal, hogy mindenki ezt csinálja, ő sem rosszabb ember másoknál. Szóval ha valakinek a természete nem annyira ragaszkodó, mint pl az enyém és a férjemé, akkor függetlenül attól, hogy monogám típus-e vagy sem, akár csak egyszer, az izgalom kedvéért, igazán könnyen félreléphet kb következmények nélkül. Ez meg sokaknak meghozza a kedvét, és lám, sokan csinálják is.

2018. nov. 29. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem manapság a legritkább esetben monogám valaki. Már az sem monogámia, ha valaki úgy áll a párkapcsolatokhoz, hogy "úgyis lesz majd másik nőm, ha a Mari nem elég jó", ha valakinek pár havonta/évente új élete szerelme van, ha valaki egyik kapcsolatból ugrik a másikba. Valódi monogámia az lenne, ha valaki ugyanazzal az egyetlen emberrel éli át a szerelmet, a szexet, esetleg a házasságot és más nincsen ilyen szempontból az egész életében. Ma is vannak olyan kapcsolatok, ahol tini kora óta együtt van egy idős pár, de azért nyilván nem ez a a jellemző.
2018. nov. 29. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
91%

A nagyrésze az embereknek nem monogám.

Elég sokan félrelépnek a környezetemben, nők, férfiak, egyaránt.

Nem tagadom, nekem is tetszett már meg más.

Annyi, hogy nem tettem meg, mert elég jó a kapcsolatom és nem ezt érdemli a feleségem.

Viszont ha szar lenne a kapcsolat, már lehet én is elvitten volna a kolléganőmet :D

2018. nov. 29. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A monogám nem az, hogy egyszerre egy embert kívánsz. Azért, mert ez simán megváltozhat arra, hogy holnap mást kívánsz, holnapután harmadikat (De mindig egyszerre egyet). Vagy ha nem is holnap, de jövő évben, vagy utána, értitek. Na ez nem monogámia.

A férfiakra szeretik rásütni, hogy biztosan nem monogámok (nem is, ez így van), mert képesek egyszerre több nőt is kívánni, míg a nők valóban egyszerre általában egy férfi után vágyakoznak. De ez sem monogámia, mert ez a vonzalom is a mai korban szinte bármikor elmúlhat és akkor ugrik a nő egyik farokról a másikra.


Egyébként ez a 3-5-8-10 év is még semmi. Én csak annyit szeretnék, hogy együtt lehessek valakivel majd kb 15-20 évet, amíg fel tudunk nevelni normális felnőttekké egy pár gyereket együtt, közösen. Elhagyás, veszekedés, szexmentesség nélkül. De ez már abszolút csak egy teljesíthetetlen vágyálom.

2018. nov. 29. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!