Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak én érzem inkorrekt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csak én érzem inkorrekt kijelentésnek a "keressen mindenki a saját szintjén" mondást?

Figyelt kérdés

Ha egy testesebb férfinek/nőnek megtetszik egy sportosabb férfi/nő nem az még nem azt jelenti, hogy nem ad esélyt testesebb alkatúaknak és sokat képzel magáról, egyszerűen csak szereti a másik társaságát, és szeretne többet a másiktól.

Ugyanez a helyzet a jövedelemmel és a munkahelyi státusszal. Egy bolti eladó, vállalkozó között és egy takarító, mérnök között is simán működhet, ha magát az embert nézik és nem azt, hogy mit tett le az asztalra. Simán változhat a helyzet, mert egy bolti eladónak is lehet másik munkája a vállalkozó elveszítheti a vállalkozását.

Fiatalabb koromban többször megkaptam ezt a kijelentést, az akkori önbizalmamat le is rombolta, holott csak annyit szerettem volna, hogy boldog legyek a másik mellett.

Mára már eljutottam arra a szintre, hogy az ilyen ellenségeskedő hangnemet ignorálom, mert az ilyen kijelentések egyáltalán nem segítő szándékúak és a felső rendűségi érzet miatt fasisztázom le ezeket.

Úgy tudom már nem a középkorban élünk, ahol mindenkinek meg van a helye, számomra minden ember egyenlő és mindenkinek azt kéne csinálnia, amit szeret addig míg nem árt másiknak. Ez az inkorrekt bántó kijelentés csak ártani tud.


2018. dec. 11. 09:34
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:

Azzal egyetértek, hogyha túl sokban különböznek és vannak kúltúrális eltérések, akkor nem mindig működik a párkapcsolat. Ezzel semmi gond nincs, mert nekem se tetszik mindenki és nem csak a külsőre gondolok, hanem kultúrális eltérésekre is. Nekem a hierarchikus gondolkozással van bajom, amikor nem azt mondják, hogy azért nem illesz vele össze, mert rengeteg mindenben különböztök, hanem az, hogy te nem vagy elég jó hozzá. Ez teljesen inkorrekt és fasiszta megközelítés. Az is mikor egy diplomás sznobként viselkedik és előadja azt, hogy ő fentebb áll a nem diplomásoktól. Egy nem diplomás ember is lehet intelligens és nyitott a világra. Semmi bajom nincs azzal, ha valaki elvégez egy szakot, csak ne hordja fent az orrát és ne dicsekedjen vele!

Annakidején ezt az alá fölé rendeltséget éreztették velem és már megtanultam azt, hogy nem szabad ilyen rosszindulatú, szeretetre nem képes emberekre hallgatni. Ezért van az, hogy politikailag is egyre inkább elkezdtem balra húzódni, mert megvetek mindenféle hierarchikus megközelítést, mivel az a fontos, hogy a másik ember boldog legyen és ne elnyomottnak érezze magát, mint én annak idején.

2018. dec. 11. 20:14
 22/24 anonim ***** válasza:
nem hiába a legfejlettebb országok sajátja ez az egyenlőségpárti szemlélet..
2018. dec. 11. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt a kijelentést arra szokták alkalmazni, amikor ELVÁRÁS, hogy egy "nálad sokkal magasabb szintű" párod legyen.

Pl tfh te egy kövér, lusta, alacsony fizetésű ember vagy, aki csak rinyál, hogy kevés a fizu, de nincsenek ambíciói, nem próbál fejlődni, ÉS eközben elvárod, hogy neked egy bombanőd legyen, aki okos is és az EQ-ja sem egy csiga szintjén van, ráadásul legyen pénze is. Na, szerintem ERRE mondják azt, hogy mindenki a maga szintjént keressen párt.


Az szerintem teljesen normális, amikor egy mérnök és egy villanyszerelő jön össze pl, mert nem minden a munka, sőt, sokan nem is szeretenek otthon a munkáról beszélni. Ha ezen kívül megvannak a közös érdeklődési körök (hobbik, zene, filmek, stb), és a személyiségük sem nagyon különböző (pl az egyik ambíciózus, a másik lusta), akkor szerintem minden probléma nélkül tud működni a kapcsolat.

2018. dec. 12. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Manapság miért ennyire túlértékelt egyébként a diplomás státusz? Félreértés ne essék, én is egyetemista vagyok, de azért itt is elég sok olyan ember van, akivel úgy nagyon semmiről nem tudsz elbeszélgetni, max. nagyon ért ahhoz, amit csinál, de azon kívül buta. Nyilván, diplomával rendelkező emberek között még így is több az értelmesek aránya (no offense), de azért szerintem a diploma nem feltétlenül garancia arra, hogy az illető értelmes.
2018. dec. 12. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!