Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti hogyan kezelitek azt, ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Bino kérdése:

Ti hogyan kezelitek azt, ha rossz ajándékot kaptok a párotoktól?

Figyelt kérdés

Nagyon ajándékfüggő vagyok, én is nagyon szeretek jó ajándékot adni, és karácsony/szülinap előtt már hónapokkal keresem a megfelelő ajándékot.

Emiatt nagyon nehéz nekem, ha kapok valami full haszontalan dolgot, ami semennyire nem illik hozzám, és semmi szükségem rá..

Ti ezt hogyan kezelitek? Tudjátok titkolni, hogy nem örültök? Kicsit mostmár azért is tele van a hócipőm, hogy évek óta ez megy, én mindig igyekszem, ő pedig bemegy az első boltba, és vesz valami olyat amire semmi szükségem.:(

Emiatt rossz ember lennék, hogy nem tudok örülni a fantáziátlan dolgoknak?


2018. dec. 25. 22:18
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Nem mindenkinek az ajándék a szeretetnyelve. Van aki ezt egyáltalán nem tartja fontos dolognak. Persze ha párkapcsolatban vagytok, és ő tudja, h neked ez fontos, az már más tészta. Alapvetően én leszarom, h mit kapok a szeretteimtől(sőt azt is,h kapok e egyáltalán), viszont akiről tudom (pl. anyukámról), h neki ez nagyon jelentős dolog, annak mindig körültekintően választok ajándékot, hogyha neki ebben van öröm.
2018. dec. 25. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
62%

Van az a könyv, amelyik az 5 szeretetnyelvről szól, olvasd el.

Vannak emberek, akiknek az ajándékok egyszerűen nem jelentenek semmit vagy legalábbis nem sokat. Én is ilyen vagyok. Emiatt semmi érzékünk nincs hozzá.

Viszont ez ellen te is tudsz tenni. Beszélj. Ha valamit szeretnél, akkor egyértelműen és érthetően mondd meg neki. Ha nem akarod direktbe ("ezt kérem karácsonyra"), akkor mondogasd neki sokszor(!) indirekt módon ("na egy ilyennek nagyon örülnék, az sem baj a piros lenne").

2018. dec. 25. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
50%

Ebben az egy esetben elfogadható a célozgatás vagy a konkrét kérés...inkább legyen ajánlott.

32/f

2018. dec. 25. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
69%
Hasonlókat írtunk az 1-essel, pedig nem beszéltünk össze. :)
2018. dec. 25. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
92%
Fuu hát nálunk mondjuk ilyen nem nagyon fordul elő mert annyira egy rugóra jár az agyunk. De szerintem nem maga az ajándék a lényeg. Gondolt rád, vette a fáradságot hogy elmenjen ajándékot venni. Ennek bőven elégnek kellene lennie. Én például annak örülök a legjobban, ha semmilyen ajándékot nem kapok. Ettől függetlenül még a legapróbb baromságnak is annyira tudok örülni. Már pusztán a tudat, hogy valaki gondolt rám sokat jelent nekem. Próbáld már te is a szándékot nézni kicsit és ne magát az ajándékot.
2018. dec. 25. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Ismerem a szeretetnyelvet, ki is töltöttük mind a ketten a személyiségtesztet még két évvel ezelőtt.

Az a helyzet, hogy baromi szarul érzem magam azok után, ha kapok valamit, aminek nem tudok örülni. Bűntudatom van, amiért ilyen vagyok..

És higgyétek el, próbáltam neki ötleteket adni, mert ismerem magam, nyilván tök jó, hogy gondolt rám, de őszintén, 6 év ismeretség után, komolyan, ha zoknit vesz nekem, annak is örültem volna.

De nem tudom egyszerűen, hogy hogyan találja ki a dolgokat amiket kaptam tőle. Idén egy rádiós projektoros ébresztőórát kaptam..

Sosem hallgatok rádiót, és a telefonom ébresztőjére kelek. Szóval nem tudom..

Nagyon szar embernek érzem magam, hogy nem örültem neki, de azt hiszem mostmár tényleg besokalltam. (Ahogy írtam fentebb az előző évekből tanulva direkt mondtam neki ötletet minek örülnék, és nem költséges dolog lett volna, nem a pénzen múlna a dolog)

2018. dec. 25. 22:36
 7/9 anonim ***** válasza:
92%

Hagyjuk már ezt a szeretetnyelvet! Minden, nem értelmi fogyatékos képes megérteni és felfogni, hogy a párjának fontos, és azt is tudja, hogy miket szeret a pára.

A többi csak lustaság és érdektelenség, és jó duma, hogy még ki is magyarázza magát, hogy miért nem erőltette meg magát legalább egy ici-picit.

2018. dec. 25. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
92%
Párom rendszeresen olyan ajándékkal lepi meg ami nagyon gyakorlatias csak épp én nem tudom használni (terhesen laptop tartó állvány csak hát a hasam miatt sehogy se működött 😂. Fényképezőgép amit gyenge 2 év alatt kb 3* vettem elő.Koltozes utáni karácsonykor laboskeszlet, mondjuk az utóbbit használjuk.De nem pont karácsonyra vágyik az ember lánya ilyenre)Én nem érzem rosszul magam ezektől az ajandekoktol,mert ő ilyen gyakorlatias a nap minden percében nem lep meg hogy karácsonykor sem változik at.
2018. dec. 25. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én is nehezen tudom, hogy erre hogy reagáljak, mert úgy vagyok vele, mint te. Én minden évben minden szerettemnek nagyon személyre szabott ajándékot veszek és minden ajándékot előre eltervezek.


Én ezt azzal szoktam olyan rokonoknál, páromnál (ha van) kiküszöbölni, aki nagyon nem képes jó ajándékot adni, hogy velük megegyezek, hogy mondjuk meg, mit szeretnénk, akkor biztos mindenki hasznos ajándékot kap... én meg beleteszek vmi személyre szóló apróságot, hogy mégis kiélhessem az ajéndékozásmániámat.


Amíg ezek nem voltak, hát voltak olyan szeretteim, akiktől kaptam pl. ilyen nagyis otthonka-jellegű felsőt, hogy az nekem milyen jól állna, amikor mindig letisztultan elegáns stílusom volt, cukros csokit, amikor nem ehetek cukrot, 100ft-os hajkefét, amikor csak a gumisörtés bontókefe nem bántja a fejbőrömet... ilyenkor elmondtam, hogy "jaj, köszönöm"-öt, aztán 1-2 hónap múlva más otthont találtam nekik.

2018. dec. 27. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!