Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » A barátom mindenen sír....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátom mindenen sír. Normális ez?

Figyelt kérdés

3 hónapja vagyunk együtt.

Ha egy kicsitis összeveszünk, akkor elkezd sírni, ha megbeszélünk egy problémát, ami nekem nem tetszik vagy ha éppen hazugságon kapom és megjegyzem neki akkor is, és olyankor olyanokat mond, hogy nem akar elveszíteni, én vagyok a mindene...stb.

Máskor nem nagyon szokott sírni, egyszer láttam más miatt... akkor éppen elképzelte, hogy milyen lenne, ha nem lenne lába vagy keze, vagy ha valamilyen betegségben szenvedne...

Lehet, hogy tényleg ennyire érzékeny? Vagy ez egyfajta érzelmi zsarolas részéről?

Nem tudom mire gondoljak.. Én nem akarom bántani ezzel, de minden apró dolog miatt ami kettőnkkel kapcsolatos sír..

19/L


2018. dec. 31. 10:28
 1/8 anonim ***** válasza:
4%
Megkönnyeztem ezt a kérdést. Teljesen normális, persze.
2018. dec. 31. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
28%
Ez egy selyem fiú, tutkó jól meg is tud védeni majd az életben, meg talpon fog tudni maradni keményebb helyzetekben :D
2018. dec. 31. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Gyerekkora, szülőkkel való kapcsolata milyen volt/milyen most?
2018. dec. 31. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
64%
Ne haragudj de ez gáz. Nem egy 5 éves kislány...
2018. dec. 31. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Én már kérdeztem tőle, hogy nem történt e vele valami gyerekkorában, és azt mondta, hogy nem. A szüleit is ismerem és nincsen velük semmi baj, jól kijönnek, nem bántották soha. Amúgy ő 22 éves.
2018. dec. 31. 10:57
 6/8 anonim ***** válasza:
51%

Nem normális.

Mindenképpen érzelmi zsarolás és manipulálás, irányítás még akkor is, ha ez nem szándékos a részéről.

2018. dec. 31. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
36%
Ez azért gáz. Gázabb, mint szűznek lenni 20-on X évesen. xD
2018. dec. 31. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Érzékeny, és így is nevelték. A sírás egy hatékony módja az érzelmek levezetésének. Viszont nem tudatos dolog.


Ez egy rossz viselkedésminta, hiszen a problémát nem megérti, hanem csak feléli a negatív érzéseket, és pótolja azokat a sírás által felszabadult hormonok által keltett érzéssel. Amolyan tüneti kezelés, amikoris az eredeti probléma nem lesz megoldva.


Én nem tudok sírni, csak nagyon ritkán, mert minden olyan dolog, ami ilyen erős érzelmi kitörést okozna bennem, azt fel tudom dolgozni, .eg tudom érteni magamat, az érzéseimet és a hozzájuk kapcsolódó szükségleteimet az adott szituációban (asszertivitás)

Mivel így feldolgozom az érzéseket, ezért azok nem uralkodnak el rajtam, nem indul be sírás vagy ahhoz hasonló placebó hatású helytelen tanult viselkedésminta.


Ezeket a viselkedésmintákat általában már kisgyerekként elsajátítjuk -általában szüleinktő, nevelőinktől. Nehéz őket felülírni más mintával. Legfőképpen az kell hozzá, hogy felismerjük, ez rossz, és változtatni kell.


Na most őnála ez nem történt meg, hiszen abban a tudatban van, hogy a sírással enyhülnek az érzései, azaz azt hiszi, hogy ez egy működő dolog, és nem veszi észre, hogy valójában nem old meg vele semmit, csak háttérbe szorítja azokat, elraktározza az energiáit egy következő sírásra, nagy érzelmi kitörésre...


Mások amúgy pl alkoholisták lesznek a rosszul ketezelt érzelmeik miatt, szóval a sírás egy nagyon jó pótcselekvés a legtöbb rossz viselkedésminta mellett!

2019. jan. 1. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!