Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyerekkori molesztálás téma....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyerekkori molesztálás téma. Meghallgatsz?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Ezt elsősorban azért írom ki, hogy elmondhassam végre valakinek azt, ami a szívem nyomja gyerekkorom óta.

Ha valaki tud tanácsot adni, vagy a saját tapasztalatával segíteni, az még jobb.


Most 29 éves vagyok, nő. Külön élek a szüleimtől, van egy tesóm, akinek van gyereke már és házas. Én egyedülálló vagyok, soha nem is voltam más, és a szüleim állandóan rágják a fülem, hogy mi van már, hol a pasi, hol az unoka.


Ezt különösen unfairnek érzem tőlük, pláne apámtól, mert - ugyan én sokáig nem tudtam, vagy nem így gondoltam erre - molesztált gyerekkoromban.

A nemi érésem elején kezdődött, tehát valahogy 11-12 éves koromban. Fogdosott, mellem, fenekem, néha belémcsípett ott alul. Azért nem gondoltam róla semmit akkor, mert anyával is ezt csinálta.

Ma felnőttként, utánaolvasás és kutatás után tudom, hogy ez azért volt, mert ún. "bevonó" környezetet teremtettek, azaz teljesen normális volt, hogy a szüleim szexuális töltettel érintkeznek egymással előttem (apám lihegett anyám fülébe, simogatta, nyomorgatta). A szakirodalom által "nyílt bántalmazásnak" tekintett dolgok pedig ezután kezdődtek, de én addigra normálisnak éltem meg, hogy otthon ez folyik. Sőt, emlékszem, mikor rossz érzésem támadt, mert hallottam őket szeretkezni, még azzal hessegettem el a rossz érzésem, hogy örülnöm kellene inkább, hogy szeretik egymást.

Anyukám erről nem tudott, egyszer látta meg, hogy apám fogdos, és rászólt. Apám ezután anyám háta mögött folytatta.

A legdurvább az, hogy a mai napig képes rá: közel 30 vagyok, de előfordul, hogy ha anyám elfordul, megragadja a mellem, vagy a fenekem. Ilyenkor ráütök (ököllel jó erőset, fáj is neki), de csak vigyorog.


Az meg se fordul a fejében, hogy annak, amit csinált velem, köze lehet a mai dolgokhoz. Sokáig aszexuálisnak tartottam magam, de rájöttem, nem jelenthetem ki, hogy ez nekem az alapállapotom, hiszen van ok bőven, hogy miért tartom magam távol a pasiktól. A szex gondolatától lever a víz, konkrétan rettegek, ha arra gondolok, hogy valaki közeledne hozzám fizikailag, vagy azt ne adj isten tapasztalom, hogy valaki vonzódik hozzám.

Más téren funkcionális vagyok, van jó munkám, barátaim, hobbik.


Ez egy kilátátalan helyzet. Úgy érzem, tönkre vagyok téve, és a mai napi szenvedek az állandó piszkálástól, hogy mi van velem, mi a gond, miközben pont ők okozták (anyám akaratlanul, de ő is...). Vannak elképesztően depressziós időszakaim, amikor megfordul a fejemben az öngyilkosság is. Szakemberrel már próbálkoztam a neten, de nem segítettek. Személyesen nem tudom, hova kellene mennem, meg úgy általában, hogy nem késő-e nekem.


Borzasztó volt felnőttként ráébredni, hogy bizony én abúzus áldozata vagyok. Mikor elolvastam, milyen zavarokhoz vezet ez felnőttkorban, a saját életem leírását olvastam el.


Beteg vagyok, és nem tudom, hogy segítsek magamon.


Kérlek, ha tudtok a dokin kívül valamit segíteni, tanácsolni, vagy csak van egy-két jó szavatok, szívesen fogadnám.



2018. dec. 31. 10:54
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
81%

A mai napig előfordul?


Azt tanácsolom, hogy talakozz meg gyakrabban vele...


Én férfiként ennél sokkal kevesebb (nem szexuális) bántalmazásért megszakítottam az apámmal a kapcsolatot. Neked úgy látom meg nem esett le, hogy a megoldás nem az ököl

2018. dec. 31. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:
29 évesen nyugodtan hátat fordíthatok neki, a gyerekkori dolgok megtörténtek, ennyi. Magamon nem javítok semmit, ha most faképnél hagyom őket, csak annyit rontok, hogy ott hagyom az anyámat, meg az ápolásra szoruló nagybátyámat.
2018. dec. 31. 11:06
 3/33 anonim ***** válasza:
94%
Ilyenkor nem csak behúzni kell neki hanem ráordítani hogy "Egy életre fejezd be a taperolást te beteg f**z" hátha meghallja valaki a családban.
2018. dec. 31. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
79%

#2: igen. Mindig van felmentés, hogy miért kell tűrni


#3: gondolod a család nem tudja? De a béke miatt ők is felmentik magukat. Jobb nem észrevenni, mint borítani a bilit, mert akkor mi lenne velük az apu fizetése nélkül, meg ott a beteg nagybácsi....

2018. dec. 31. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
83%

Egyébként a pszichológia ismeri ezt az állapotot.


Igaz, hogy alkoholizmussal és nem molesztalassal, de itt elég jól leírják, hogy mi is játszódik le:

[link]



A játszma helyzet eddig meg fog maradni, amíg a kérdező is részese. Mert az, hogy tűri, de odaüt ugyanúgy a játszma része, nem pedig kilépés a helyzetből.



De nem gond. Lassan 30 vagy, van még elég idod, ráérsz majd 20-25 év múlva cselekedni

2018. dec. 31. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:
Azt nem értem, mi bajotok van. Értem, ami írtok, és nem tagadom, hogy igazatok van, de minek ez a felsőbbrendűsködés? Jól esik a szerencsétlenbe belerúgni, okoskodni neki? Le lehet ezt írni normális stílusban is. A stílus pedig maga az ember.
2018. dec. 31. 11:31
 7/33 anonim ***** válasza:
71%
Erről a téged mindenki csak bánt effektusról is beszélned kellene szakemberrel.
2018. dec. 31. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
100%

Semmiképp se úgy állj hozzá, hogy túl késő. A terápiát mindenképp érdemes lenne megprobalnod (pszichológus és nem pszichiáter!)


A kerületekben kell legyen ingyenesnek is, de a NANE közösségben is lehet találsz olyan embereket vagy segítő szervezeteket, akiknel támogatást kapnál.

2018. dec. 31. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
15%
Anyád a legnagyobb bűnös ebben, és részben te is hogy tűrted! Egy kisgyerek is tudja, érzi mi a normális apa lánya kapcsolat, a tiétek nem volt az. Apádnak beteg hajlamai vannak és ha jót akarsz akkor kerüld el és beszélj vele hogy feljelented ha nem áll le ezzel. A pszichológus nem tud ilyenben segíteni, max az idő.
2018. dec. 31. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
100%
Neked orvos/pszichologus/terapia kell. Anelkul SOHA nem fogsz ezen tuljutni. Ezert vannak ilyen szakemberek, nem azert hogy elzarkozz eloluk, es utana csodalkozz hogy 20 ev alatt sem sikerül megoldani.
2018. dec. 31. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!