Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Fiúk/lányok, mit gondoltok a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fiúk/lányok, mit gondoltok a házassági szerződésről úgy általánosságban?

Figyelt kérdés
Ti írnátok vagy nem ? Válaszotokat kérlek indokoljátok és írjátok ki a nemeteket/korotokat is, ha felhasználónevetek nincs megjelenítve.

2019. jan. 2. 11:55
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

#10


Többek közt ezért nem szabad gyereket vállalni. Max jó 10-15 év házasság után. Akkor is csak egyet.


Ha addigra túl idősek, akkor pedig örökbefogadás.

2019. jan. 2. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

Ha valakinek a házasság előtt volt egy jelentősebb magánvagyona, az a házasság után sem válik közössé, és ha ebből alapít egy céget mondjuk, akkor a cég alapításánál meg tudja oldani, hogy a párjának ne legyen hozzá jogilag semmi köze, és ne tudjon belőle nyerészkedni esetleges válás esetén.


Egyébként meg egyetértek a jogász nővel, Magyarország nem a világ legjobb országa, de azért elég korrektül kezeli ezeket a dolgokat. Ha tényleg nem arról van szó, hogy valamelyik félnek saját cége van, akkor szerintem is felesleges ilyesmit írni. Most egy 100ezer forintot érő tévé miatt én annyira nem pattognék. Nagyobb értékek esetében (pl autó?) meg simán el lehet adni és akkor felezni, ha nagyon nem megy egységre jutni.

Amúgy felvetettem a kérdést, mielőtt összeházasodtunk a férjemmel, mert bár én feleslegesnek tartom, nyilván ezt is érdemes átbeszélni. Mint mindenben, ebben is egyetértettünk, és bár ő közel négyszeresét keresi az én fizetésemnek, szóval a gyakori közönsége szerint abszolút minden alapja meglett volna a szerződésre, ugyanúgy feleslegesnek ítélte, mint én. Azért értelmes, intelligens ember a válástól sem fordul ki magából annyira, hogy egy vérengző fenevad legyen, ez nem így működik.

2019. jan. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

Sehol nem írtam, hogy a nő nincstelen kell, hogy legyen, nem dolgozhat, stb.

De akkor legyen fordított helyzet, maradjon otthon a férfi a gyerekekkel, te dolgozzál szépen és tartsd őket. Van mondjuk havi 350 nettód és 3 lakásod, amit kiadsz albérletbe havonta ebből legyen 240 ezred, amit félre is teszel. Vagytok 10 évig és váltok. Odaadnád az ex férjednek a 14.400.000-et, ami a számládon lévő összeg fele ?

2019. jan. 2. 13:32
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

Én fogok írni, és párom is egyet ért velem. Nekünk ez alap.


Én azt láttam, hogy bárkit bármikor bárki kisemmiz némi aprópénz reményében és a törvény gonosz ereje sem sújt le valahogy sose a sunyi g..ci emberekre, úgyhogy én inkább bevédem magam. Végtére is halálunkig akarunk házasok lenni, tehát nem is számít majd, ha meg egy 20 éves ribi miatt majd hirtelen mégis, akkor a papír jó lesz emlékeztetőnek. Aki meg hisz a Disney mesékben, vegyen fel devizahitelt.


27N

2019. jan. 2. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
92%
A jogász vagyok. A különvagyon haszna valóban közös, de cserébe a közös vagyonból történik a különvagyonra a házasság ideje alatt törtênő anyagi ráfordítás is. Magyarul a bérleti díj közös vagyon, de a bérbeadott különvagyoni ingatlanra fordított mondjuk javítási, állagmegóvási költségek is közösek. Nem állítom továbbra sem, hogy hibátlan a rendszer, de közel sem olyan egyoldalú egyik fél javára sem, mint ahogy ezen az oldalon szokták âllítani.
2019. jan. 2. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
29%

én írnék, de ezt meg is mondtam a jelöltemnek, akinek nem tetszik az mehet is


én egy elég komoly projektet akarok megvalósítani amiért nagyon sokat dolgoztam, már maga a házasság alatt is az az én projektem, nem a közös része

nem az anyagi része miatt, hanem mert én irányítom, én építem fel és nem hagyom senkinek, hogy beleszólhasson bármilyen szinten

ha tanácsot kérek, akkor kérek, de jogilag nem hagyom meg azt, hogy bárki belerondíthasson a művembe

2019. jan. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
20%
Az a férfi, akinek csepp esze van, az nem megy bele házasságba alaposan átgondolt és megfogalmazott házassági szerződés nélkül. Ha nem így tenne, akkor eleve a vesztes oldalra kerülne, főleg akkor, amikor kipottyan az első gyerek. A házasságok nagy része válással végződik, vagyis ezt eleve be kell kalkulálni a dologba, ezért mindent meg kell tenni, hogy amikor bekövetkezik ez a sajnálatos esemény, senkinek se kelljen nulláról kezdenie az életét...
2019. jan. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

A javításra inkább a kaució való...Az állagmegóvást vagy fejlesztést meg miért kéne a közösből fizetni, ha ott gyűlik az ingatlanokból származó bevétel egy számlán ?

De meglepett, hogy itt azért többen írják, hogy van azért értelme, mert élőben inkább a sértődés felé hajlik a vélemény, mégpedig olyan alapon, hogy "már a válásra gondol/úgy készül, hogy válni akar", nyilván nem akar senki elválni, mikor megházasodik, de meghalni sem akar, azokat meg nem szapuljuk, aki végrendelkezik például.

2019. jan. 2. 14:11
 19/23 anonim ***** válasza:
90%
Nézd Kérdező, természetesen mindenki azt csinál amit akar. Én csak leírtam a véleményem (hiszen ezt kérted), ráadásul nekem azért van is fogalmam a joghoz. Egyébként én jogászként, 2 jogász szülővel, jelentős különvagyoni háttérrel sem tartottam ( most sem tartanám)szükségesnek a szerződést, pedig a férjemnek anno a diákhitelén kívül semmilye sem volt. Szép napot mindenkinek!
2019. jan. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
87%

#17

Aszonygya kipottyan az első gyerek....

Van, akinek nem való kapcsolat se, nem hogy házasság.

Miért kerül a "vesztes oldalra" a férfi? Mert váláskor fizet 20 ezer gyerektartást? Egy jó vacsora többe kerül egy jobb étteremben, két főre, vagy egy sportcipő.

Mi ebben a veszteség? Havi 20 ezer, és valami hülye felneveli az utódod, hogy tovább adhasd a génjeid.

2019. jan. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!