Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Annak, akinek számít a végzett...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Annak, akinek számít a végzettség közületek, megfelelne egy pénzügyi-számviteli ügyintéző szakmával és szociológus diplomával rendelkező nő, vagy szinten aluli?

Figyelt kérdés
(Egyelőre a szakmát szereztem meg, a diplomán jelenleg dolgozom, utána mesterképzést is tervezek bevállalni. Puszta kíváncsiságból kérdezem.)
2019. jan. 21. 03:35
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
34%

Értem. Ha tehát valakinek a hegesztő szakma a kedvence és azt szeretné csinálni az rosszabb mintha a szociológia érdekelne.


Teoritikus kérdés (van családom igy lényegtelen)) teherautoval éppen varok hogy felpakoljanak rá ez által nekem most nincs kitartasom és érdeklődésem :)


I see.

2019. jan. 21. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
11-es Nem, félreérted. Arra céloztam, hogy pl. hiába szidja mindenki a szociológiát vagy egyéb "büfészakos" társait, mert nekem sokkal többet jelent a végzettségnél, presztízsnél, elismertségnél, fizetésnél stb., az, hogy az illető érdeklődik az adott terület iránt, szereti és így élvezettel, szenvedéllyel foglalkozik vele, sok időt és energiát szán rá, törekszik a fejlődésre és hasonlók. Ellenben az én szememben az kevesebbet ér, ha valaki pl. csak a fizetés vagy a papír miatt végez el egy képzést és itt a hegesztőt írtam példának, de írhattam volna bármi más is. A lényeg az, hogy nálam nem a képzés szintje, a papír vagy a megszerzett cím a fontos.
2019. jan. 21. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
28%

#12-re:

Miért gondolod, hogy a hegesztő képzést csak a pénz miatt végzi el valaki?

Egyébként is messze több a hegesztő tudása, mint egy tanfolyam elvégzése. Eleve többféle módon, többféle anyaggal lehet hegeszteni, vannak minősített hegesztők, szóval pont ez a szak arról szól, hogy egy életen át mindig tanulhatsz valami újat benne.

Egyébként jellemző (úgy is mondhatnám: freudi elszólás), hogy a szembeállításnál egy diplomás szellemi foglalkozást említettél pozitívumnak, és egy kétkezi munkát jelentő szakot negatívumnak. A "csak azért szerezte meg azt a papírt, hogy jól keressen" példánál különös módon nem jogász vagy közgazdász jutott eszedbe.


Ilyen elszólásoknál bukik ám ki a hozzászóló sznobizmusa! Mondom ezt diplomás, szellemi foglalkozású emberként.


Egyébként a kérdezőt illetően egyetértek 7-es válaszolóval.

2019. jan. 21. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Én csak azt nem értem, miért írtátok le csomóan, hogy nem érdekel titeket a végzettség, mikor eleve azokat szólítottam meg, akiket igen, nem véletlenül. Az én ("silány") értékrendemről meg aztán végképp nem esett szó, nem kell feltételezgetni, hogy végzettségre megyek, amíg azt nem írom.

#10 szerintem azért a hegesztő képzést hozta fel, mert gyakran szokás azzal jönni, hogy mennyivel többet ér egy biztos elhelyezkedést és kedvező jövedelmet ígérő kétkezi szakma egy olyan "röhejes büfészaknál", mint az enyém.

2019. jan. 21. 13:48
 15/17 anonim ***** válasza:
75%

Én a 8 vagyok.

A 10-esnek mindenben igaza van.

Először is: ha valakinek diplomája van nagyobb valószínűséggel jön jól ki egy szintén diplomással. Vannak kivételek is de általában van így.


A büfé szakot pedig nem arra értettem hogy nem kell tanulni és tudni egy ilyen diplomához. Engem nagyon érdekel a szociológia és a társadalomtudományok. Ahhoz hogy ebből megélj nagyon a szakmai elismerés csúcsán kell lenned és rendelkezned kell kapcsolati tőkével.

Egyébként az ilyen végzettség munkaerő-piaci értéke nulla.

2019. jan. 21. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
73%

13-as Te sem érted, hogy mit mondok vagy csak sokan szeretik kiforgatni a szavaimat. Pedig szerintem azért elég egyértelmű, nem fogalmaztam ennyire bonyolultan vagy ilyesmi...


Előtte is leírtam, hogy írhattam volna mást is, pont a hegesztő jutott eszembe, na bumm. Szerintem most rögtön küldd rám az összes hegesztőt, hogy feszítsenek keresztre vagy ássanak el élve.... Komolyan. Írhattam volna bármi mást is, de amúgy igen, pont szakmát szerettem volna írni és azért, amit a kérdező is írt. Ha te pl. elvégzel egy jogász képzést csak azért, hogy legyen a neved előtt dr. vagy legyen egy diplomád, akkor megveregetem a vállad és megdicsérlek, hogy nagyon ügyes vagy, mert szerintem az nem semmi... Először én is rosszul választottam, így tudom, hogy milyen az, ha az embernek olyasmivel kell foglalkoznia, ami cseppet sem érdekli, nem tetszik neki és nem vonzza, szerintem borzalmas. Ha nincsen egyéb motivációd, nem szereted, nem érdekel, akkor kínlódás és szenvedés az egész. Ez egy szakmánál sem jó szerintem, de azért lássuk be, hogy egy hegesztő képzés gyorsabb és rövidebb ideig tart, mint egy jogász képzés, ergo nem 10+ év kínlódás és szenvedés. Másrészt pedig igen, általában a szakmákkal jönnek mindig az emberek, hogy mennyi pénzt lehet velük keresni, egy jó szakember aranyat ér stb., stb., az én szakmunkás ismerőseimnek a 90%-a is csupán azért tanult szakmát, hogy jól keressenek. Úgyhogy igen, ez pl. egy tipikusan olyan szakma, aminél nagy vonzerőt jelentenek a kereseti lehetőségek.

2019. jan. 21. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
68%
Ezzel nem azt mondtam, hogy pl. nincsen olyan, aki azért tanul hegesztőnek, mert ténylegesen hegesztő akar lenni és ez érdekli, ezt szereti... mielőtt esetleg még belekötnél.
2019. jan. 21. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!