Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » A mai nők érvényesülésének...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A mai nők érvényesülésének útjába gyakorlatilag semmi nem áll, mégis az internet, média tele van a panaszaikkal, hogy milyen nehéz nekik mindenben, miért ez az áldozat beállításuk még mindég?

Figyelt kérdés
Lehet, most így hivják fel magukra figyemet, mert ez nem becsületes dolog...
2019. jan. 24. 03:04
1 2 3 4 5 6 7
 1/69 anonim ***** válasza:
81%
Mi nem áll a nők útjába? Az, hogy x százalékkal kevesebb fizetést kapnak, hogy szülés után nem veszik őket vissza a munkahelyre, hogy ha szexuális erőszakot követnek el rajtuk, az a társadalom szemében az ő hibájuk, hogy inkább arra nevelik őket, hogy tűrjenek, minthogy változtassanak... Tovább is van, mondjam még?
2019. jan. 24. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/69 anonim ***** válasza:
86%
Az, hogy pár dolog törvényileg szabályozva van, nem jelenti azt, hogy a fejekben is mindem oké. Például egy munkáltatónak sem kell megindokolnia, miért nem a nőt veszi fel, még ha jobb munkaerő is lenne, és ha nincs bizonyíték, akármilyen nyilvánvaló, nem tehetsz semmit. Én dobtam már fel céget az EBH-nál, mert ki kellett töltenem egy kérdőívet interjúhoz, amin olyan kérdések voltak, amikre nem szabad rákérdezni, de a legtöbben jobban sunyiskodnak, hogy ne találj fogást rajtuk.
2019. jan. 24. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/69 anonim ***** válasza:
73%
Ostoba vagy, kisfiam!
2019. jan. 24. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/69 anonim ***** válasza:
24%
Hatalmas butaság az hogy UGYANAZÉRT a munkáért kevesebb fizetést kapnak a nők, mert ez egyszerűen NINCS így. Ahogy az is hogy szülés után nem veszik vissza őket, mert el sem lehet küldeni valakit azért mert terhes lett. Nálunk is van pl. egy nő aki évek óta nem jár be, már a harmadik! gyerekét szüli zsinórban de még mindig a cég alkalmazottja. Sőt, elmondanám hogy sok multinál akik szeretnek büszkélkedni azzal hogy a munkavállalóik x%-a nő, kifejezetten előnyben vannak a nők, mert ha van két szakmailag teljesen egyforma jelölt akkor tuti hogy a nőt veszik fel.
2019. jan. 24. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/69 anonim ***** válasza:
93%

Pont az ilyen gondolkodás a legnagyobb akadály.

Elvégzel egy fősulit, húzod az igát gyakornokként, próbálsz elhelyezkedni, aztán túlórázol, képzed magad. Kétszer annyit kell letenni az asztalra, hogy bárki is komolyan vegyen. És ha sikerül egy lépést tenni előre, akkor mi az első? Ó, hát neked könnyű, csak szoknyát húzol, illegeted magad, leszopod a főnököt, és minden az öledbe hullik.

Fiatal nőként sokan csak szextárgynak tekintenek. Bármit is érsz el, akármilyen keményen is dolgozol érte, akkor is csak egy ku.rvát látnak benned.

Ugye? Nőnek lenni könnyű, punciért cserébe megkapsz mindent. Biztos térdeltél érte. Ha minden ilyen mondat után kaptam volna egy százast, most luxuslakásom lenne Budán.

(Mellesleg 19 évesen jöttem össze először valakivel, még az első csókot is tőle kaptam, és azóta is együtt vagyunk.)

2019. jan. 24. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/69 anonim ***** válasza:
18%
Mindég??
2019. jan. 24. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/69 anonim ***** válasza:
90%

#4:

Ez így nyilván bullshit.

Lehet, hogy ugyanannyit keresek, de kétszer annyit kell dolgoznom érte. Az se jobb.

Szülés után persze, visszavesznek. Csak reggel 6 és este 9 közt legyél ugrásra kész, vállald a hétvégi ügyeletet, 10 perc alatt legyél bent, ha gáz van, és SOHA nem lehetsz táppénzen se a gyerekkel, se betegen, mert már el is könyvelték, hogy MINDIG lógsz a gyerek miatt. Nem tetszik? Örülj, hogy gyerekkel felvettek valahova.

Ja, és nyugodtan szakadj meg, hogy ne rúgjanak ki, ez a maximum, amit a következő 15 évben remélhetsz. De soha nem téged léptetnek elő, mert ott a gyerek, ami miatt mindig hiányzol (-> évente egyszer elmész anyáknapi műsorra, és egy szülőire a négyből), és biztos egyből szülni mész.

2019. jan. 24. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/69 anonim ***** válasza:
94%

˘#4 Aha,persze. Nekem konkrétan két olyan közeli ismerősöm van, akit ugyan visszavettek gyes után, de pár hónap múlva ki is rúgták. Ha nem akarják már a többgyerekes anyukát és más bevált helyette, akkor megtalálják a módját, hogy gyorsan kirúgják. Az egyiknél a gyerekek első betegségéig tartott a mosolyidőszak. Ahogy táppénzre ment a beteg kisgyerekkel, már közölték is vele, hogy a legközelebbinél el kell gondolkodnia arról, "mit szeretne." Egy harmadiknál ismerősömnél meg közölték, hogy a második gyerekkel egy évet maradhat otthon. Persze, joga van többet is, de akkor nem igazán lesz hova visszamenni. Úgyhogy még az egy év alatt is néha dolgozott otthonról laptopról, megkérték erre-arra, mintha csak ellenőriznék, hogy mennyire számíthatnak rá.

De más példa: ha nem élnek már a szüleid és gyereked van, a felelősségteljes, jól jövedelmező pozíciót el is felejtheted.

És ne feledkezzünk el az üvegplafon jelenségről sem: Hiába dolgozol keményen, bizonyos pozíciókra sok helyen csak férfit vesznek fel, akkor is ha te vagy a rátermettebb.

De mindez bagatell, és eltörpül amellett, hogy szex tárgynak tekintenek és csak a szépség és a fiatalság számít, de akkor sem értékelnek hanem használhatónak tartanak. (társadalmi szinten is)

Ha molesztál valaki és elmondod, akkor te vagy a hisztis pitsha és különben is mi volt rajtad és miért mentél haza egyedül stb. Persze, tudom, minden szép és jó a világban. Ja, nem.

2019. jan. 24. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/69 anonim ***** válasza:
8%

#7:


Vannak ám más nők is a cégnél. Nem kell kétszer annyit dolgozniuk. Az előléptetéseket is ugyanúgy megkapták. Aki elment szülni az visszajött és minden ment tovább ugyanúgy mint addig. És a férfiakkal is előfordul kb. ugyanolyan gyakorisággal hogy a gyerek miatt (már akinek van persze) le kell lépni mert beteg stb.

Nem vagyok semmilyen vezető, nem azért próbálom bizonygatni, nehogy azt hidd. Csak ezt látom.

2019. jan. 24. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/69 anonim ***** válasza:
94%

#9:

Ezt látod? Érdekes. Én azt látom, hogy szülőin 1-2 apuka van, a többi 30 anyuka.

Gyerekorvosnál ugyanez az arány.

Tőled hányszor kérdezték meg interjún, hogy van-e gyerek, mikor tervezel gyes-re menni, és ki figyel a beteg gyerekre?

2019. jan. 24. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!