Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Esküvői ruhapróbára kötelező...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Esküvői ruhapróbára kötelező hívni a 2 koszorúslányomat?

Figyelt kérdés

Igazából én sosem terveztem az esküvőmre koszorúslányokat, a 2 legjobb barátnőm akiket meghívtam "jelentkeztek", hogy szívesen segítenek az esküvő körül. Mondtam nekik, hogy rendben, lehetnek koszorúslányok ha szeretnének, de én nem szándékozok pl. koszorúslányruhát vásárolni nekik, mert visszafogott esküvőt szeretnénk a párommal. Max. kapnak pár színt ami tetszik nekem, és majd egymás között beszéljék meg a részleteket, hogy kinek melyik tetszik. De nem kötelező a dolog, bármikor visszaléphetnek.

A héten megyek az első ruhapróbámra. Ezt mindig is úgy képzeltem el, hogy csak én és az édesanyám. Mikor mondtam a lányoknak, hogy van időpontom, akkor az egyikük azonnal azzal jött, hogy "őket miért nem hívtam?"... Annyit mondtam, hogy mert ezt mindenkinek meglepetésnek szánom, hogy a nagy napon lássák ők is ruhát. Vagy tényleg "kötelező" őket is vinni?

Bocsi, lehet nem ide való a kérdés, de szerintem itt vannak a legtöbben akik tudnak segíteni :)


2019. febr. 5. 14:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
68%
Nem, én a férjemmel mentem.
2019. febr. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Az én baràtnőim egyedül mentek eddig mind
2019. febr. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
1. Szóval voltak neked is koszorúslányok, de nem hívtad őket?
2019. febr. 5. 14:34
 4/14 A kérdező kommentje:
2. Én is ezt gondoltam, hogy ezzel nincs semmi baj, hogy csak anyukámmal megyek... Most viszont picit rosszul érzem magam :/
2019. febr. 5. 14:35
 5/14 anonim ***** válasza:
Nekem is szűk körű esküvőm volt, csak a szüleim és testvereim+testvéreim párjai és gyereki +férjem oldaláról ugyanígy. Szóval pl unokatestvérektől már nem voltak meghivva. A szűk családon kívül még egy valakihez ragaszkodtam a középiskolás legjobb barátnőmhöz. Szimplán meghivtam, se benne se bennem nem merült fel hogy koszorúslány legyen. Esküvőig nem is találkoztunk. Attól mert meghivod a barátnőidet meg nem jelenti azt hogy automatikusan koszorúslányok, ezt úgy érzem jelen helyzetben ők gondolják kicsit túl, és akarják rád erőszakolni. Szerintem finoman meg lehetne velük beszélni, hogy tényleg szűk visszafogott esküvőt szeretnél, nem szeretnél pl koszorúslányokat, de ettől még nem jelenti azt hogy nem látnád őket szívesen. Ha értelmesek, meg értik. Én egyébként édesanyámmal és nővéremmel voltam esküvői ruhapróbán. Nővérem esküvője kb 9 éve lehetett, ott egyértelműen fel volt kérve koszorúslánynak, de az ő esküvői ruhapróbáján is csak én és anyu voltunk csak jelen. Többi koszorúslány nem, és az anyósa se. Mindenki azzal megy ruhaprobara akivel szeretne. Kicsit túlkomplikálják ezt a barátnőid úgy érzem.
2019. febr. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
*egyértelműen fel voltam kérve
2019. febr. 5. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Miért lenne kötelező? Semmi nem kötelező. A ti esküvőtök, úgy csináljátok, ahogy ti szeretnétek. Bennem fel se merült, hogy bárkit vigyek magammal ruhapróbára. Magamnak akartam tetszeni, meg a férjemnek, de neki meg meglepinek szántam a ruhám.
2019. febr. 5. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Semmi nem kötelező. Szokás ugyan, de ez a ti esküvőtök, úgy szervezitek, ahogy ti szeretnétek.
2019. febr. 5. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Hasonlóan voltam koszorúslány, mármint mi nem tukmáltuk magunkat (ez amúgy eleve baromi gáz szerintem), hanem korábban volt róla szó, aztán mondta a menyasszony, hogy nem kér fel minket mégse, mert nem fér bele a költségvetésbe, hogy még koszorúslányai is legyenek. Mi meg mondtuk, hogy lüke, és megoldottunk mindent magunk. :)

De nem voltunk vele próbán, ő nem így tervezte-akarta és kész. Jesszus, ez baromi gáz, mi az, hogy még ők kérnek számon... itt vonnám vissza a felkérést a helyedben.

Nem róluk szól a dolog, hanem rólad, ők elvileg azért lennének, hogy könnyebb legyen...

2019. febr. 5. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Én megadtam a feltételeket, hogy én ebbe a szerepbe nem szeretnék semmit sem fizetni, szóval önköltségből... Mondták rendben. Egyébként az egyikük tett ilyen megjegyzést, a másik külön írt, hogy ez teljesen érthető, hogy így tervezem mert rólam szól. Egyikükkel volt probléma. Gondolkodom, hogy neki vissza mondom ezt az egészet, mert múltkor már abban okoskodott, hogy hogyan kell a fotózást megoldani, de már nagyon főnökösen. Én állítottam le, hogy majd az ő esküvőjén így lesz ahogy mondja
2019. febr. 5. 20:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!