Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Akiknek azért van igényük...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akiknek azért van igényük külön programra a párjuk nélkül, mert egyébként "túl sokat" lennének együtt, azok hogy csinálják?

Figyelt kérdés

Nagyon sokszor olvasom, hogy MUSZÁJ valakinek külön programot szerveznie a párjától, mert "nem jó mindig egymás $eggében lenni", meg hogy beleőrülnének, ha mindig össze lennének zárva, stb.

Ezt nem értem, mármint ezeket az indokokat.

Akik ezeket írják, azok nem dolgoznak? Vagy mit dolgoznak és hogyan?


Nálunk a párommal (és körülbelül ugyanezt látom a környezetemben is mindenkinél) van naponta maximum 1-2 óra közös szabadidőnk, és egy napunk hétvégén, amikor együtt lehetünk, és ez hamarosan még kevesebb lesz. Ezt úgy, hogy egymás nélkül körülbelül csak dolgozni járunk el otthonról. Külön nyaralás meg meg se fordul a fejünkben, örülünk, ha évente egyszer el tudunk menni együtt valahova, nem még hogy plusz akárhányszor haverokkal vagy egyedül...


Eszemben sincs leszólni a felvázolt embereket, pont, hogy nagyon érdekelne, hogy honnan van ennyi idejük, mert akkor hátha mi is el tudnánk tanulni a párommal, és több szabadidőt tudnánk kreálni, amit együtt tölthetünk, szóval őszintén érdekel, hogy hogy oldják meg ezt.


Szóval akik "túl sokat" vannak együtt a párjukkal (vagy "túl sokat" lennének együtt, ha nem szerveznének direkt ezt elkerülendő programokat maguknak) azoknak honnan van ennyi szabadidejük? Hogy csinálják?


2019. febr. 7. 11:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
63%
Ezt én sem értem, örülök hogy este a meló után végre találkozunk. Plusz a hétvége. És még gyerekünk sincs, akkor még kevesebb idő jut egymásra. Szerintem van akinek egyszerűen arra sincs igénye hogy mindennap találkozzanak.
2019. febr. 7. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
35%
Nem értem ezt a passzív- agresszív kérdést. Elhiszem, hogy zavar, hogy kevés időt tölthettek együtt, de ez nem azoknak a hibája, akiknek van életük a párkapcsolaton kívül is. Egyszerűen arról van szó, hogy az embernek továbbra is vannak barátai (jobb esetben), és továbbra is igénylik a velük való kapcsolatot (jobb esetben). Vagy te azóta nem találkoztál egyedül a barátaiddal, amióta együtt vagytok? Elég szomorú. Ahogy az is, hogy ezek szerint képtelen vagy befelé fordulni, minőségi időt tölteni egyedül. A te fajtádból lesznek a társfüggők és energiavámpírok, akik ráakaszkodnak a párjukra és megfojtják a "szeretetükkel".
2019. febr. 7. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

#2

Láthatóan nem tudtad értelmezni a kérdést. Arra tippelek, hogy nem is olvastad végig. Próbáld újra!

Azt se értem, honnan szeded ezeket, hogy biztos nem találkozok a barátaimmal, meg nincs én-időm. Így én is beléd tudnék kötni, hogy kitalálok rólad valamit, aztán beszólok miatta.

2019. febr. 7. 12:04
 4/12 anonim ***** válasza:
50%
Nekem még kapcsolatom sincs ez miatt,pedig csak 8 órát dolgozok,de fáradt és nyügös vagyok mindig,semmi energiám még egy emberre.Az ilyenek szerintem nem fáradnak el a munkájukban,lehet korán érnek haza,stb,így van idejük együtt,meg külön is lenni.
2019. febr. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Hétköznaponként onnantól kezdve, hogy hazaérünk a munkából, addig, amíg elmegyünk aludni, általában 7-8 óra telik el - este fél 7 körül érünk haza és hajnal 1:30-3:00 között fekszünk le aludni. A lakás nem valami nagy, hétköznap csak egyszerűbb kajákat főzök, szóval a házimunka nem vesz el napi egy órát sem. Nincs igényünk arra, hogy minden nap ezt a 7-8 órát együtt töltsük, így heti 1-2 alkalommal beülünk munka után a barátainkkal, kollégáinkkal valahová pár órára külön, aztán amikor hazaérünk még mindig van 1-2 óránk együtt. Nem direkt keressük ezeket, nem muszáj külön lennünk, egyszerűen nekünk ez a természetes felállás. Mindkettőnknek szüksége van az egyedüllétre is, legalább napi 1 órára, különben megkattanunk, de erre szerencsére van külön szoba a lakásban, van hová elvonulni. Nincs olyan ember a bolygón, akivel 0-24 együtt szeretnék vagy tudnék lenni, ilyen a személyiségem.

A külön nyaralások pedig azok az utak szoktak lenni, amik az egyikünket nem érdekenék, míg a másikat igen. Én a barátnőmmel járok a hegyekbe túrázni, amit ő ki nem állhat, ő a haverjaival jár pecázni, ami engem nem kötne le. Évente 2-3 hosszú hétvégéről vagy maximum egy hétről van szó, ennél többet utazunk közösen egyébként, szóval megvan az egyensúly.

2019. febr. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Azt írod, hogy egymás nélkül kb .csak dolgozni mentek el. Ez eléggé egészségtelen.
2019. febr. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

#5

Ez brutál jól hangzik, mármint a napi 7-8 óra szabadidő. Nálunk is kicsi a lakás, és nem is főzünk, de így is hazaérünk 7-8 között este, megvacsorázunk, a napi házimunkát megcsináljuk (magunk után elpakolás, meg ilyenkor szoktunk pl egyik nap felporszívózni, másik nap fürdőszobát pucolni, stb, hogy legalább a heti egy nyomorult vasárnapunkon tudjunk csinálni valamit, ne takarítani kelljen egész nap) így van némi időnk egymásra, ami kb annyit tesz, hogy megnézünk egy részt egy sorozatból, és 9-10 között megyünk aludni, mert legkésőbb 5:30-kor kelünk.

Nektek mikor kell kelni, munkába menni, hogy 3-ig fent tudtok lenni? Ilyesmi az álmom, inkább vagyok éjjeli bagoly, de ha az ember dolgozni akar, muszáj korán kelni sajnos.


#6

Azt az átlag mindennapokról írtam. Szombat esténként el szoktunk menni barátokkal találkozni havonta egyszer vagy kétszer, mondjuk oda együtt megyünk, mert közös a baráti körünk, hülyén jönne ki, ha egyikünk nem lenne kíváncsi rájuk.

Néha nyilván van, hogy külön megyünk valahova, pl én néha a barátnőmmel találkozni, ő a tesójával, vagy ilyesmi, de egyrészt ilyen nincs sokszor, nekem a barátnőm vendéglátásban dolgozik, tehát pont akkor melózik, amikor én nem, a párom tesója meg heti 6 nap elmegy otthonról reggel 5 körül és este 8-9 között ér haza, örül, ha enni és fürdeni van ereje, mielőtt beesne az ágyba. Szóval az ismerőseinknek sincs annyi ideje mindig szórakozni, velük nehéz összehozni a találkozót akkor is, ha akarjuk, ezt említettem is a kérdésben.

Egyébként úgy általában nem sokszor járunk el otthonról, csak ennyi amit írtam, már így is örülünk, ha néha ülhetünk kicsit nyugton a fenekünkön, eszünkben sincs önként még kevesebbet pihenni.

2019. febr. 7. 13:00
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

9 körül kelünk, rugalmas kezdés van mindkettőnk munkahelyén és közel is lakunk mindkét irodához (én 20, ő 30 perc sétára). Reggelente maximum 15 perc alatt kész vagyok, szóval 10 előtt szoktam beérni a munkahelyemre és kb. 6-ig szoktam benn lenni. Egyikünk se tud 5-6 óránál többet aludni, de ha tudnánk, akkor is ezen spórolnánk szerintem. Így tényleg sokkal könnyebb, mint hajnali keléssel, nem irigyellek. Remélem sikerül majd úgy váltanotok valamikor, hogy több időtök vagy rugalmasabb munkahelyetek legyen :)

5-ös voltam.

2019. febr. 7. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

#8

Értem, irigyellek azért (nem) kicsit. :)

A párom vállalkozó, neki elméletben rugalmas a munkaideje, gyakorlatban nagyon sokat kell dolgoznia, hogy jussanak egyről a kettőre. Én pedig sajnos relatíve sokat utazok munkába, napi szinten 2*1 óra legalább. Folyamatosan keresgélek, hogy van-e közelebb valami lehetőség, egyelőre eredménytelenül.

Köszönöm a válaszod!

2019. febr. 7. 13:42
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Mi tudatosan törekszünk arra, hogy legyen szabadidőnk. Reggelente hagyunk egy órát, hogy magunkhoz térjünk, kényelmesen megreggelizzünk és elkezdjük a napot. Fél 6 fele hazaérünk, utána még egy csomó időnk van. Ott a hétvége, két teljes nap. A kötelező teendőket hatékonyan és gyorsan letudjuk. Úgyhogy összességében bőven van időnk. Tudom, hogy sokan kénytelenek sokkal többet, vagy sokkal rosszabb időpontokban dolgozni, ez érthető és szívás. De sok ismerősömön azt látom, hogy túlfontoskodják a teendőiket, folyton játsszák a mártírt, hogy sosincs idejük, amikor valójában csak lusták és nem tudnak mit kezdeni magukkal, vagy nem képesek rendesen kezelni a túlterhelést a melóban, és belefulladnak a túlórákba. Mi erre próbálunk figyelni.


A külön programok azt jelentik, hogy egy-egy hétköznap este, esetleg valamikor hétvégén külön találkozunk a barátainkkal. Ritkán előfordul, hogy hétvégén külön megyünk haza a családhoz. Nyaralni együtt megyünk mindig, és amúgy egy csomó időt töltünk együtt.

2019. febr. 7. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!