Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Kapcsolaton kívül gyerek,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kapcsolaton kívül gyerek, szerintetek ennek van értelme? Mennyire működhetne?

Figyelt kérdés

Szeretnék gyereket, de nem hiszek a sírig tartó kapcsolatokban és saját, környezetem tapasztalataiból a mai világban ilyen már nincs. Nem az alkalmi kapcsolatok híve vagyok, több éves kapcsolataim voltak, leghosszabb 6,5 év, de annak is 3-4-nél vége kellett volna lennie. Kb ez az idő amíg szép egy kapcsolat onnantól kezdődik, a lesz*rjuk a másikat, teljes ellaposodás esetleg megcsalás, utálat és nem csak a saját tapasztalataimból beszélek, szóval nem csak velem van baj, eddig szép egy kapcsolat, onnantól csak szenvedés. Nagyon sok gyerekes ismerősömmel beszéltem, mind "csak a gyerek miatt vagyok még vele", címszóval szenvednek egymás mellett vagy kacsingatnak félre, ha a gyomruk bírja.

Na ilyenbe én nem szeretnék élni. szóval dobnám a klasszikus családformát, kapcsolat házasság, hanem valami baráti kapcsolatszerű lenne a hölgyel, mindenben támogatnám, számíthatna rám, mint barát, de sosem lenne több, nyilván azért erre kellene figyelni,hogy ne alakuljanak ki érzelmek. És mint az elvált szülők éldegélnénk, egyszer itt a gyerek, egyszer nála. Összekötne egy életre a gyerek nyilván, de mindkettőnknek lenne saját élete.

Kérdés, hogy a gyereknek mennyire lenne jó ez a modell? De elgondolkozva szerintem jobb, mint egy oylan családban élnie ahol rendszeresek a veszekedések, majd válnak a szülők, ott van igazán nagy összeomlás a gyerekekben, itt meg ez lenne neki a természetes.

Persze nehéz lenne erre hölgyet is találni és elsőre betegen hangzik, de szerintem teljesen ésszerű és sok fájdalomtól kímélne meg mindenkit.

Nyilván a friss családosok, meg a friss kapcsolatban élők most szét fognak szedni, rózsaszínködben élők, de akik hosszabb kapcsolatban/házasságban vannak szerintem érteni fogják.

Nővéremék is gyakran hozzák ide a gyerekeket, hogy elmenjenek közös programra, de nem szórakozni mennek olyankor, hanem veszekedni, ne a gyerekek előtt öljék egymást és csak szenvednek, legjobb lenne mindkettőjüknek külön, de a gyerekek összeomlannak és az összes gyerekes ismerősömnél ez van, kivétel egy két friss apukánál, de csak pár éves kapcsolat náluk.

31/F



2019. márc. 16. 16:59
 1/7 anonim ***** válasza:
53%
legyél buzzancs
2019. márc. 16. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Kulturált emberek válás után pont azt csinálják, amit te szeretnél.
2019. márc. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Így is elválhatsz, ha nem működik vagy örökbe is fogadhatsz és ismerkedhetsz.

32/f

2019. márc. 16. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy haverom is ezt akarta pár évig, de aztán szerelmes lett és most házas most született gyereke :)
2019. márc. 16. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
68%

Minden gyereknek kell apakép és anyakép is, úgy lesz a legnagyobb eséllyel normális felnőtt ember belőle. Polkorrekt hazugság ennek az ellenkezője.


Az anya a feltétel nélküli szeretetet adja, az apa a feltételekhez kötöttet és mindkettő fontos.

2019. márc. 16. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

17 éve vagyok házas, de ez egy hatalmas baromság.

Nem minden kapcsolat megy tönkre, amikor elszáll a rózsaszín köd. Ha nálad igen, az a te problémád, amin dolgozni kell.

Sokan esnek abba a hibába, hogy azt hiszik, a kapcsolat elején érzett lángolás és vágy örökké tart, ha ő az Igazi. Ilyen nincs, ez nem egy Disney mese, hanem az élet.

Egy kapcsolatért ketten kell tenni. Elrontani egy is elég.


A gyereknek pedig kell apa ÉS anya, együtt. Látni, hogy működik egy házasság, apa csókolja anyát, vitáznak, udvarolnak, befejezik egymás mondatait, összedolgoznak, stb.

Milyen családi mintát adsz tovább? Gondold el, te milyet kaptál és ez mit okozott.


Férfiként neked könnyű, ha megunod, akkor fizetsz gyerektartást, és lépsz tovább. Minden kockázatot a nő visel.

2019. márc. 16. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

8 éve élek kapcsolatban, 6 éve vagyunk házasok és most jön az első baba. Szerintem nem csak 3-4 év volt szép a kapcsolatunkból, sőt. A mostani időszak talán még jobb is és szebb is, mint az első néhány év :) A közeli baráti körömben sem az a jellemző, hogy "csak a gyerek miatt vagyunk együtt" meg hasonló, persze nem tagadom, ismerek én is ilyen párokat, de őszintén ők vannak a környezetemben kevesebben. A legtöbben (saját bevallás szerint, nyilván ezt sosem tudhatom biztosra, de közeli barátaimnak én elhiszem, amit mondanak) még soktíz éves kapcsolat után is szeretettel, tisztelettel beszélnek a párjukról, akivel nem kényszerből vannak együtt, hanem mert szeretnek vele lenni.


Én úgy gondolom, hogy ha meg sem próbálod, akkor sosem tudhatod, mi lehet a végeredmény és igen, előfordulhat hogy idővel válásra kerül a sor, még a legidillibbnek tűnő kapcsolatban is, de a gyereknek fontos, hogy szeretetben nőjön fel, ami nem csak felé irányul, de ami az őt körülvevőket is érinti- apa szereti anyát, anya szereti a testvérét, testvér szereti a nagymamát, satöbbi. Ezeket ő mind látja és ezekből mind tanul, ha egy ilyen rideg és kiszámított kapcsolatba születik és utána abban is nevelkedik, abból szerintem több kára származhat, mint haszna.


Nem beszélve arról, hogy családot fenntartani pusztán baráti szeretetből szerintem lehetetlenség, de ez az én személyes véleményem, szóval nem tudhatom, mennyire működőképes, de ez az elképzelés nekem nem hangzik annak, bocsi.

2019. márc. 16. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!